PŘIHLÁŠKA NA OCELÁKA 2011

Popis okruhu trasy (Oceláček) 30km

Při změně trasy považujeme za slušnost napsat lehký popis trasy nového Oceláka. Původní trasa, která vládla po čtyři roky je už minulostí.

Vzdálenost okruhu je 30km bez pár metrů. Tento okruh si střihnou závoďáci při Oceláčkovi jednou. Zdatnější si okruh dají dvakrát při Ocelákovi a ti nejotrlejší ho dají 3x s tím, že si před prvním okruhem zajedou ještě 10km zajímavý úsek. Takže OBR OCELÁK bude mít v součtu plných 100km. Tato trasa o nejdelší vzdálenosti je prvně zařazena až nyní na počest 10.ročníku Oceláka.

Profil trasy je hodně jezdivý a plný zajímavých míst. Hodně záleží na rozvrhnutí sil, protože dlouhé pasáže na Vás budou určitě čekat. Celý okruh má „pouze“ čtyři kopce s převýšením přes 400m. Technických pasáží trasa moc nemá, ovšem hned mezi druhým a čtvrtým km je dlouhý sjezd po lesní cestě s volnými kameny. Opatrnost bude zde hned na místě, neb „zrakvit se“ v prvních kilometrech je nepříjemné. Tímto úsekem se dá valit 50km rychlostí, ovšem jen ten kdo má dobře načtenou trasu.

První kopec je na pátém km a v terénu bez předjíždění. Je středně dlouhý a středně náročný. Pak je pozvolný sjezdík k silnici a ve Vrátkově malý kruháč. Po něj je nebezpečný úsek se třemi SCHODY s výjezdem kolem rybníka. Druhé stoupání je po kostkách. Má nejprudší sklon, ale je dlouhý jen 300m. Dá ovšem pěkně zabrat. Následuje úsek po silnici na vydýchání a hlavně před místem na trase mezi 11 a 13km pro nejlepší kochání. Lesní sjezdík a pak vykodrcaný úsek Vás dovede až k občerstvovačce. Vlastně jen picí.

Třetí delší stoupání je po silnici III.třídy, která se točí kolem vysokých stromů, které zajišťují příjemný chládek. Následný lesní úsek je už rovinatý, ve kterém budeme míjet supr „ženský“ úsek. Přejezdem přes silnici vlítnete na nekonečnou louku, ale i to se dá. Hlavně když není vítr. Tuto louku jste jezdili při minulých Ocelácích obráceným směrem. V Mrzkách je potřeba být dost opatrný neb děti a slepice můžou překvapit. Jedná se tam o průjezd jen mezi šesti domy. Tento úsek je dlouhý jen 200m, ale v polovině je ostrá levotočivá asfaltová otočka s hrbem, který může při pozdním brzděním pěkně zamotat kebuli. Bude označeno.

Po dalším přejezdu přes silnici čeká poslední, ale nejdelší kopec. Čtyřkilometrové stoupání je táhlé, ale dá se zde mnoho udělat. Bude se tady zřejmě rozhodovat.  První půlka je terénem a druhá po asfaltce v lese. Na konci je pro zpestření trasy nový 300m vytyčený úsek lesem přes vyschlý brod. Letos tady byla voda naposled v květnu. Pak už do cíle zbývá cca 4km a ty jsou po lesních cestách. Finálový dojezdový kilometrový úsek je po silnici do Hradešína. Před cílem je pravá cca 200 metrů a levá cca 100 metrů přímo do cíle, které je před podiem.

Trasa bude týden před startem ke stažení na GPX

Oceloví letci
23. 8. 2018
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one