PŘIHLÁŠKA NA OCELÁKA 2011

Novinky

MTB Tankodrom
První závod MTB seriálu Dycky Bajk se konal v Oldřichově u Písku. Účast na závodě byla slabší a tak byla větší šance na první slušné bodové ohodnocení. Lenka jela v kategorii sama, takže plný počet bodů jí neminul. Já tam měl borce z Jistebnice, na kterého jsem neměl ani před 10lety. Takže stříbrný pohár za druhý flek byl už na startu jasná volba a cíl byl taky splněn.
Jirka, 22.7.2021


OBR Drásal
Příprava proběhla v pořádku, protože ... bedna vše jistila. Ale zas tak jednoduché to nebylo. Brzký ranní start proběhl bez problémů. První Kelčský Javorník byl s mlhou, za to druhý už s pořádnou teplotou se sluncem v zádech. Do 90km se mě jelo skvěle, ale chybějící koláčky, bábovky nebo perníky mě na trase zastavili. Krize se dostavila. Jel jsem jen na melouny a banány. Na chleba se sádlem jsem si tentokrát netroufl. Rozjel jsem se pak až takřka před koncem závodu, cca kolem 150km. Ovšem ten dojezd do cíle byl fantastický a sdělení, že budou vyhlašovat i kategorii 60+ mě mile překvapilo. A tak mám Obr kámen za druhý flek doma!
Jirka, 2.7.2021


OBR Drásal - 26.6.2021
Příprava na Obra Drásala probíhá dle plánu, takže v sobotu bych měl být v 5:30 na startu v Holešově. Trasa pro letošní rok je vyměřená na 173km a s cca 5000 nastoupaných metrů. Příjemné určitě budou občerstvovačky, bude jich 14.
Jirka, 22.6.2021

Časovka do kopce 20.6 - silnice
Druhý díl čtyřdílného časovkářského seriálu máme zdárně za sebou. Opět nedělní akce na vytočení nohou po sobotních závodech, tak na to jsou právě časovky do kopce. Tentokrát jsem i já okusil toto šílenství. Bylo teplo a bezpečno.
Jirka, 21.6.2021

Hradec Králové
Konečně po měsících další závod a tentokrát už na bajku. V Hradec Královém se jedou dva typy závodů. Jeden je ostřejší letos pod názvem Prima cup. Jel jsem ho před dvěma lety a byl to mazec. Pískovna, brody, singly, ostré výjeudy - no byl to mazec, ale i s úspěchem. Ten druhý, který je cca lehčí na techniku je zase sprint. Šedesátku letíš jak blázen a v cíli jsi pak hned. Sice nohy hoří po neskutečných rovinách v místních lesích, jen vítr je může zchladit. Když zastavíš na občerstvovačce, tak už jsou druhej. Ale i přes zakufrování byl výsledek v cíli příjemný. Stříbrná placka byla. Nebylo vyhlašování, ale spokojenost byla. Lenka jsi dojela pro bramboru.
Jirka, 7.6.2021

Časovka do kopce 2.5.2021 - výsledky
První díl čtyřdílného časovkářského seriálu máme zdárně za sebou. Výsledky včetně prvních přidělených bodů do seriálu, už jsou zveřejněny.
Můžu říct, že i mě chybí postavit se na start závodu a tak jsem se rozhodl, že bych se mohl 2.časovky osobně, ale hlavně aktivně s kolem zúčastnit.

Jirka, 3.5.2021

Časovka do kopce 2.5.2021 - aktuality
Ceny, tombola, st.čísla, růže pro děvčata a spousta ostatního včetně občerstvení v cíli je už připraveno_zajištěno..
Jirka, 1.5.2021

Sportovní výzvy - medaile
Dřevěné medaile už jsou vytvořeny a začnou se vyrábět dle přihlášených. Na každé medaili pak bude vyznačeno kolik km jsi zdolal a obudou deslány na tvoji adresu. 
Jirka, 14.4.2021


Časovky do kopce 2021 - seriál
První část časovek do kopce je tady. V neděli 2.5.2021 se pojede na trase Úvaly - Hradešín, čili na horských kolech.
Jirka, 11.4.2021

Sportovní výzvy - spolupráce
Jelikož se nemůžeme potkávat při různých sportovních událostech, připravila společnost Sport-Base Timing, se kterou dlouhodobě spolupracujeme, Sportovní virtuální výzvu pro chodce, běžce a kolisty či koloběžkaře. Jedná se o samostatné výzvy v jednotlivých měsících.
Pravidla a přihlašování už je na spadnutí, vydržte.

Jirka, 31.3.2021

Sportovní výzvy
Holt změna je život. A tak i my připravujeme něco jako virtuální závody - nezávody. To záleží teď na každém z vás, zda se zúčastní a vše udělá na pohodičku nebo ryze sportovně bude odvádět ty svoje nejlepší výsledky.V čem výzva spočívá, o jaké sportovní disciplíny se jedná, jaké je přihlašování, startovné, ocenění a celkové vyhlašování, které proběhne kde jinde než v září na Oceláku 2021. Tam vyhlásíme Ocelového muže a Ocelovou ženu. Ale zpět na začátek.
Sportovní výzvy budou jednotlivě sledovány a to podle vašich výkonů v každém měsíci zvlášť. V měsících
duben, květen, červen, červenec a srpen můžete soutěžit v disciplíně chůze, běh a kolo (nebo koloběžka), vše bezmotorové. Můžete se tedy zúčastnit všech disciplín ve všech měsících nebo jen třeba v chůzi a jen třeba v květnu. Vše záleží pouze na tobě a ne tvé čase, si alespoň takto zasportovat.
Teď jdu na kolo, takže pokračování večír :-)

Jirka, 30.3.2021

Poříčanské jelito
Několikrát přesunutý závod v poříčanském lese se nakonec povedl uskutečnit až v letošním roce. Poslední únorový den jsem se vydal na tento pětikilometrový běh lesem na kole. Řekl jsem si, že si dám takový duatlon. Kolo - běh - kolo. Dopoledních 18km jsem jel docela poloslušným tempem. Takže na startu jsem byl ještě zahřátej, ale cítil jsem se v pohodě. Ovšem po prvních metrech se situace podstantě změnila. Ani krásné počasí v krásné krajině nic nepomohlo a můj běh se změnil v chůzi. Tento indiánský model jsem aplikoval takřka až do cíle. Pár metrů před cílem jsem se ještě natolik vyšťavil a profrčel cílovou metou, že za pár metrů jsem málem ohodil čerstvě nabarvený plot. Ani první místo v kategorii mě neuspokojilo. Ale slíbená projížďka na pivko do Kerska mě zvedla náladu. Tam jsem vdechnul tři kousky a valil domů. Takže nedělní výkony: 18km kolo, 5km běh, 15km kolo, 3 pivka, 30 kolo. Sečteno = nedělní spokojenost a pondělní ohřátá jelita přišla vhod.
Jirka, 1.3.2021

Jaký bude sportovní rok 2021 ...
Přesný termín víme pouze u Oceláka a ten je v sobotu 25.9.2021. Vlastně ještě je tutový Silvestrovský běh :-). Ale další časovky do kopce zatím ještě plánujeme s ohledem na pandemii, abychom pak nemuseli měnit termíny. Původně byli v plánu, duben a říjen časovka na biku a v červnu a srpnu časovka na silničce. Byl by to bodovaný časovkový seriálek, kde by se započítávaly tři nejlepší bodové výsledky.
Jirka, 24.2.2021
 
Nový rok 2021
Poslední den loňského roku jsme si dovolili uspořádat silvestrovský běh. A jak to dopadlo? No, opět skvěle. Jedenáct borců všetně jednoho psíka si pěkně protáhli svalečky na tříkilometrové trase běžeckého závodu. Na OÚ bylo připravené teplé občerstvení, které jak závoďákům, tak i divákům přišlo vhod. Tradiční vyhlašování všech zůčastněných, už prohěhlo na OÚ za dohledu starosty obce. Při konzumací chlebíčků a vánočního cukroví jsme se postupně loučili se starým rokem 2020 a přáli si v novém roce 2021 kupu zdraví, nějaké to štěstí a opět mnoho povolených závodů.
Sportu zdar

Jirka, 1.1.2021

Silvestrovský běh
Poslední den v roce bude sportovní. Takže se proběhneme na známé trase v Hradešíně kolem kostela sv.Jiří. Tento kilometrový úsek si dospěláci střihnou 3x. Registrace je pouze na místě od 17:17 u OÚ v Hradešíně. Start bude v 18hod. A pět se můžete těšit na oceněí pro každého závoďáka. Po vyhlášení proběhne i tradiční tombola.Těšíme se na vás.
Sportu zdar a běh zvlášť

Jirka, 16.12.2020

Časovka do kopce letos bude
Termín 6.12.2020 vyšel, takže se uvidíme na prezenci do 12:00 hod a pak na startu ve 13:00hod. Více v sekci Časovka na biku
Jirka, 29.11.2020

Video OCELÁK 2020
Video o našem 12.ročníku závodu Ocelák 2020 je na světě. Jirkovi Bulanovi z Kladna moc děkujeme, protože v takovém počasí natočit a sestříhat video, tak to umí jen borec. A to Jirka je. 
Jirka, 16.10.2020

Příbram
Další díl seriálu brdských běhů byl v Příbrami. Deset kilásků terénem kolem místních rybníků byl ve velice rychlém tempu, tzv. hotový úprk. Nakonec jsem to dal i já a pod hodinu. Přesněnji za 54minut. Takže spokojenost, ale následné tři dny byly pro lýtka hotové peklo. Jak jsem přestal běhat a věnoval se jen kolu, tak to byl masakr.
Jirka, 07.10.2020

OCELÁK
Tento "náš" závod má svoji vlastní rubriku.
Letos byl mokrý, bahnitý a tím i nelehký. Ovšem závoďákům se líbil

Jirka, 02.10.2020

Nová Paka
Předposlední závod nového seriálu horských kol Dycky Bajk se jel v Nové Pace. Krásnou krajinou byl namotán tento nelehký závod, na kterém se chodilo i dolu. Nicméně dvě stříbra jsme si ozdevzli i my. A tím si připsali do seriálu slušné bodové zisky pro poslední závod, který se jede v Hradešíně. A je to Ocelák.
Jirka, 01.10.2020

BIKEHERO
Konečně to klaplo a já s Milanem Karkoškou vyrazli na bajkovou výzvu BIKEHERO. Závod nezávod, to znamená, že jsme jeli podle gps, kterou jsme dostali po zaregistrování na tuto akci. Trasa o délce 159 km s převýšením 4139 m patří mezi těžké etapy. Tato trasa se může jet tři, dva nebo jeden den. My si vybrali, jak jinak, než že to za den dáme. Budíček ve čtyři hodiny mě moc nerozhodil. Na start to bylo autem kolem 90 km. Takže náš start z Berouna byl časně ranní. Ovšem hned zkraje jsme stoupali na rozhlednu Děd, ale pak začalo kufrování. Cca 20 km jsme si dali navíc toto úterý. Jen pro info, projeli jsme Zběčno, nádrž Klíčavu, Křivoklát, Točník, Mořinku, Ameriku, Karlštejn, výjezd na sv.Jan pod skalou a zpět Beroun. Po necelých 12 hodinách jsme dorazili do cíle tohoto okruhu. Posledních x km, což bylo 80 minut jsme jeli s čelovkou a světly na řidítkách. Neříkám, že jsme nebyli unavení. Ale spokojenost byla na místě, protože jsme tuto výzvu dokázali pokořit a to včetně jednoho defektu.
Jirka, 16.9.2020

Šela
Honzik si na 21.ročníku pěkně máknul. Jel druhou nejdelší trasu o délce 52 km. Celkem jich absolvoval 17 z toho 6x  na dlouhé trase  92 km a 10x na trase 52 km. Toto úsilí ho vyneslo na krásnou bronzovou pozici.
Jirka, 16.9.2020

Houštecký cyklomatraton
A opět se zadařilo. Lenka si vyjela druhé místo. Konečně po třech letech přenechala vítezství někomu jinému :-). Já jsem plnil jen funkce domestika, ale i tak se mě závod líbil.
Jirka, 12.9.2020

V týdnu čtyři závody_uff
Středa patřila už tradičnému Quadriathlonovi. Studená voda mě tak probrala, že jsem se zlepšil o jedno místo. Běh byl taky dobrý, dva jsem předběhl, ale kolo bylo takové divoké. Vždy jsem dva tři předjížděl a teď ani ťuk. Takže do hospody jsem přijel na páté pozici. A dokonce ani pivo mě už nepomohlo. Takže pátý flek absolutně a v kategorii slušné stříbro.
V sobota byla Soběslav. Lenka si střihla poslední závod Jihočeského poháru. V závodě dojela na druhém místě a to jí bohatě stačilo, aby celý seriál vyhrála!!!
Neděle Jirka běh v Dobříši a brambora. Za to Lenka jela Jičínskou 50ku. Bronz jí slušel.
Takže opět náročný týden, ale jedeme dál ve stejných otáčkách. 

Jirka, 7.9.2020

Van Gillern Cup
Dnešní den byl za účasti dalšího závodu nového seriálu MTB Dycky bajk.V Kamenici se jel Van Gillern Cup. Na krátké i na dlouhé trase se oběvili i oceláci. A jak to dopadlo? Za deště dorazili oba do cíle. Lenka = stříbro a Jirka = bronz. Jojo, když se daří .... tak to i cinká :-)
V serálu Bycky bajk nás ještě čekají tři závody: Jičínská 50, Novopacký maraton a závěrečný Ocelák. A to vše teď v září.

Jirka, 30.8.2020

Hopádal
Světe div se, ale mám zlato. Letos po dvou bramborách, konečně lesk zlatavý přistál na mé hrudi. Využil jsem pozvání na závod o délce pouhých 20km, ale se 700m převýšení. Od čtvrtka jsme byli poblíž závodní trasy u vodní nádrže Vír. Trasu, sice neznačenou jsem jen lehce odhadl a už ve čtvrtek si projel. V sobotu po startu závodu, cca 600m začalo první stoupání po rozpálené louce směrem do lesa. Druhé a poslední třetí o délce 4km, už bylo v lese. Sice po kořenech a kamenech, ale šlo to. Poslední sjezd k přehradě byl terénem, kde mě maximálka ukázala 62km/hod. Pak už se jen valilo po cyklostezce cca 9km do cíle kolem přehrady. Druhému v pořadí jsme nadělil nechtěných 20minut. Ale sám se sebou jsem byl moc spokojen.
Na trase mě podporovali Leka a vnouček Sebík s řechtačkou.

Jirka, 24.8.2020

Jistebnice a Mníšek pod Brdy
Oceláci měli sobotní dvojboj :-) , takže zkraje dilema kam se vydat. Rohodnutí přišlo až v den před startem. Lenka po posledním vítězství v Cýnově měla takžka rozhodnuto. Chcet opět pokořit další závod Jihočeského poháru. Jistebnice jí teda stála v cestě. Opět bravůrně zvítězila!!!
Já po poslední bramboře jsem změnil strategii a vydal se do Mníšku pod Brdy na další běžecký závod Brdského seriálu. Šest km z toho první tři do kopce mě pěkně zahřáli. Nakonec mezi staříky jsem si polepšil reputaci stříbrem. Takže spokojenost.
Toto stříbro jsem pak věnoval vnučce Anežke k jejím krásným a mladým narozeninám.

Jirka, 18.8.2020

Nový úsek na trase Oceláka 2020
Velkou radost nám udělal Pavel Kvasnička, předseda Šemberských stezek a běžec ultramaratonec. A to jak výstavbou stezek, tak i odsouhlasením k použití těchto stezek pro náš MTB závod. Šemberské stezky se nachází hned za obcí Tuchoraz v městských lesích u Českého Brodu. Jízda na nich je samozřejmě na vlastní nebezpečí. Za zmínku stojí i provozní řád, který by si měl každý z účastníků přečíst.
Jednosměrné stezky (singltrek) mění směr i sklon a spolu s klopenými zatáčkami se stává zábavou pro všechny. Díky různé náročnosti stezek si zajezdí jak rodiny s dětmi, tak i zkušení bajkeři. Letos se otevírají 3 sjezdové stezky různé náročnosti a jedna stoupací stezka, v celkové délce 4-5 km.
A právě tyto úseky obohatí letošní trasu Oceláka. Trasy budou po dobu závodu uzavřené pro veřejnost a provoz bude řízen pořadateli. Teď pracujeme na zpřesnění a zakreslení trasy, včetně bezpečného příjezdu a odjezdu závoďáků od trailů.

Jirka, 12.8.2020

Chýnov
Druhý závod Jihočeského poháru se jel v Chýnově. V ten den jsem měl jet BIKEHERO, tzn. 159 km s převýšením 4200 m. Ovšem kolega biker si odrbal kotník. Tak jsme překopali plány a vyrazili do Chýnova. Za teplého a lehce větrného počasí s picíma občerstvovačkama v prostředí lesů a luk s dobře značenou trasou jsme dokončili i tento závod. Lenka bravurně vyhrála dlouhou trasu a já si prvně za sportovní sezony zkusil krátkou. Bylo to jen 25km, ale průměr mě v cíli ukázal cifru 24,1km/hod. S výsledkem jsem jakž takž spokojen, i když brambora bývá někdy nevítaná. Takový letecký den to byl. Večer jsme lehce zapařili v místním areálu za přispění tří kapel. Bylo fajn a i u auta se dalo přespat.
Jirka, 10.8.2020

Honzík boduje
Skvělá zpráva dorazila ze Strážnice. Honzík si střihnul maraton v Moravské Třebové. Za hojné účasti zmasakroval všechny své vrstevníky a první flek si dozajista zasloužil. Jako třešničku na dortu ještě sklidil další úspěh. Prý nejlepší ve svém cyklo životě. Pětice mladých koček si k ocelovému letci přiskočilo na bednu vyfotit. V tu ránu se Honzík cítil, jako by vyhrál velkou Tour :-) 
Gratulujeme
Jirka, 3.8.2020

Mini adventure
Dnešní orienťák na kolech v okolí Klánovického lesa dopadl na výtečnou. Lenka s Peťulou si ro rozdaly ve dvojici proti dalším ženským 15 týmům. Já jen fotil, podával cukry a snažil se rozrážet vzduch. A vše toto i skvělá orientace v lese a neskutečná rychlost nesla zlaté ovoce.
Jirka, 2.8.2020

3. expedice
Opět skvěle zvládnutá expedice. Tentokrát východním směrem. Start byl v Úvalech před slavnými viadukty. Za vlhkého počasí vyrazili na biku Lenka, Tereza, Miloš a dva Jirkové pokořit trasu na kole s výstupy na Roháčích. Cestou se k nám připijil Honzík ze Strážnice. Projeli jsme města jako jsou Poděbrady, Kolín, Semín, Pardubice, Holice, Choceň, Ústí nad Orlicí, Letohrad, Lanškroun, Mohelnice, Litovel, Olomouc, Lipník, Hranice, Val.Meziříčí, Rožnov p.R., Velké Karlovice, Bytča, Žilina, Nižné Kamnce,Terchová, Párnica, Dolný Kubín, Habovka a Zuberec.
Pak jsem si dali třídenní výšlapy na Roráče. Po té už jen část skupiny (Lenka a oba Jirkové) pokračovali pokořit objetí Tater přes Polsko zpět na Slovensko s cílem na Zemplínskou šíravu. I to se vydařilo a tak jako bonus jsme si střihli objetí jezera a další poslední den dojet až k Ukrajinským hranicím. Dál ani krok.
Díky také patří našemu doprovodnému vozidlu, které bezproblémů kočíroval Vojta s najetými cca 1800 km bez nehody.
Za sebe můžu napsat, že najetých 1070 km a nastoupaných cca 9 km stálo za to.
4. expedice se pojede tentokrát západním směrem a v roce 2021

Jirka, 28.7.2020

FOTO
Druhá časovka do kopce OCELOVÝ DŽÍP je za námi. O startu a průběhu závodu jsou fotky už zpřístupněné, stejně tak i vyhlašování a tombola.
Díky všem zúčastněným závoďákům, ale i partnerům včetně pětici dobrovolníků.

Jirka, 3.7.2020

Dycky bajk 2020
Už máme nové termíny pro letošní rok nového seriálu. Takže nás nic neskolilo a zde jsou termíny, už jen pěti závodů, které budou započítány do seriálu:
  • MTB Úvaly 14.6.2020 
  • Van Gillern Cup 30.8.2020 
  • WEBER Jičínská 50  - změna data na 6.9.2020
  • Be.Maniax Novopacký maraton 19.9.2020
  • Ocelák 28.9.2020
Více na stránkách www.dyckybajk.cz 
Jirka, 25.5.2020

Registrace otevřena
Už je to tady. Od zítřka je spuštěna registrace na Oceláka 2020.
Jirka, 20.5.2020

Dycky bajk 2020
Nastává čas probuzení z dlouhého a nechtěného spánku. Dáváme dokupy termíny, ať stávající nebo pozměněné na MTB seriál Dycky bajk 2020. Možná nebude v plné naplánované síle, ale rozjet ho chceme. Takže brzy zde další info
Ocelák zůstává s termínem 28.9.2020
Jirka, 18.5.2020

Trasa Ocelák 2020
Letošní trasa Oceláka předpokládme,že bude stejná jako ta loňská. A co je důležité, dá se celá projet. Na lesních cestách je minimum klaců, takže bacha jen na dráty a patky na vašich kolech.
Jirka, 28.4.2020

Přihlašování pozastaveno
Ocelák s termínem 28.9.2020 stále platí, ale.....takže ještě počkáme, abychom se nedostali do problémů s vyšším nařízením.
Jirka, 19.4.2020

Přihlašování na závod, případně celý seriál
Ocelák bude mít opět neměnnou trasu. Takže tě čeká kratší 30km a pak delší 60kilometrová trasa. Čili dva okruhy.
Pro ty co si chtějí zajet pouze
Oceláka 2020, tak přihlašování bude spuštěno v polovině února.
Pro ty závoďáky, kteří si chtějí dát větší díl, tak přihlašování na celý seriál už je spušteno. Více jak o pravidlech, trasách, termínech, .... je na stránkách
www.dyckybajk.cz 
Jirka, 5.2.2020

Dycky bajk 2020
Co to je?
V letošním roce se sešlo pár chytrých idí a dalo dokupy nový bajkový seriál. Ocelák je samozřejmě součástí tohoto seriálu. Takže celý serál má svoje stránky
www.dyckybajk.cz a vněm se už můžete přihlašovat na celý seriál. Jsou zde popsané pravidla a kategorie, včetně všech sedmi závodů s termíny i místy konání. Určitě se bude vyhlašovat i pořadí v celkovém seriálu. Hlavní partner celého seriálu je čeká firma Dexter.
Jirka, 15.1.2020
Silvestrovský běh 2019
Poslední sportovní akce, už je za náma. Dvanáct borců bylo na startu a všech dvanáct zdárně doputovalo do cíle.
Jirka, 2.1.2020

Prosinec 2019
Teď už nás čeká jen Silvestrovský běh v Hradešíně. A opět jako pořadatelé a zárověň i jako běžci. Více v Menu Silvestrovský běh......
Jirka, 14.12.2019

Zbraslavský běh
Původně měl být tento běžecký závod pro nás jen z pozice diváka - fotografa. Leč vidina bednového umístění za celý seriál nás lákala a dost. Už jen, že před dvěmi dny jsme byli úspěšní ve vyhlášení celém seriálu NOVA CUPu 2019, tak druhý seriál nás nenechal v klidu. A stalo se. Zaběhli jsme si i tento poslední závod na 5km seriálu HSH. Zde šlo o to udržet si vybojované pozice z předchozích závodů tohoto seriálu.
Hned po závodě se vyhlašovalo seriálové hodnocení pouze v celkovém pořadí a jak to dopadlo tentokrát? Lenka 4 místo a Jirka opět stříbrný.

Jirka, 14.12.2019

NOVA CUP 2019
Slavnostní vyhlášení celého seriálu bylo v Hradci Králové. Tam kde se otvíral první a nelehký závod o délce 90km. Pak následovaly Stolové hory (72km), Dolní Morava (100km), Sázava (80km) a deštivý a blátivý Mikulov (50km). A jak dopadli oceláci? Lenka obsadila 3místo a Jirka si vyskočil pro stříbrnou medaily.
Jirka, 13.12.2019

Velká Kunratická
Původně měl být tento běžecký závod pro nás jen z pozice diváka - fotografa. Leč vidina bednového umístění za celý seriál nás lákala a dost. A stalo se. Na poslední chvíli jsme si zajistili startovní čísla a ráno valili na start do Kunratic. Pověstný Hrádek, který byl hned po brodu se vyškrábnul po čtyřech a pak už jen tělo dotačit do cále závodu cosi málo přes 3km dlouhého. Zadařilo se nám
Jirka, 12.12.2019
Jesenický surovec
A prý, že je konec..... a ak jsme zavítali do Jesenice na 50km závod. A co se nestalo. Páteční nevhodné jídlo se ve mě, tak zbouřilo, že do soboty dop jsem strávil mnoho času jinde, než v posteli. Teprve hodinu před startem jsem se rohodl, že se na startovní čáru postavím. A dopadlo to tak, že jsem po 25km prvně za mé cyklokariéry musel vzdát. Křeče v břiše byly tentokrát vítězi.
Lenka v poho dojela a nedělním během si vyběhla na bronzovou příčku. Kuba si ještě naposled střihnul závod v kategorii junior. A dojel jsi na supr zlato.

Jirka, 27.10.2019

Zbraslavská osma ...... KONEC SEZONY
Z Mikulova jsme dopoledne valili po D1 směr Zbraslav. Tam jsme zakončili letošní cyklosezonu. A jak nejlíp než oba bednou. Ovšem před tím jsme přes dvě hodiny čistili kola, abychom je mohli na odpolední cross country vůbec použít. Vše pohybové se rozpohybovalo a tak šest okruhů se valilo docela ve slušném tempu. Jirka Stříbro a Lenka Zlato. A teď už jen zasloužený odpočinek od kola.
Jirka, 7.10.2019

Mikulov
Poslední závod seriálu Nova cup 2019 se jel v Mikulově. Páteční projetí kousek trasy bylo skvělé. Ovšem sobotní dopolední déšť udělal z cest kolem vinic pěkné blátíčko. Na druhém kilometru se mě kousnul převodník a do cíle jsem jen kroutil nohy, jako bych měl už vytoužený jednopřevodník.První kopce byly v poho, ale pak bylo cca 15km po rovině a tam jsem nohy pěkně zavařil. Nic méně následné krátké výjezdy mě dostali zase zpět do hry. Lenka si jela svou a mnoho kilometrů i s Dominikem Haškem. Střídali se o vedení a tak se rychleji přibližovali do cíle. Nakonec si vyjela bramboru. Ale paráda. Večerní víno i s burčákem přišlo vhod.
Jirka, 7.10.2019

Časovka na Truba
Tento závod do 3km kopce byl zase něco pro mě. Po 500 metrech jsem se pěkně zakyselil a pak už jen točil kopýtka směrem cíl. Za to Kuba letěl jako blázen a druhý flek ho neminul. Lenka jela na horském kole terénem a to jí svědčilo o chlup víc. Zlato je zlato.
Jirka, 7.10.2019

Hořátevská rovina
Rovinatý závod v lese i na pískách zase obnášel vysoké tepy. Já i Kuba jsme si pěkně protáhli brka, ovšem Lenka nám udělala velkou radost. Dojela si pro první flek na bedně. Zas bylo co slavit.
Jirka, 7.10.2019

Časovka do kopce
Zkoušíme krapet jinou disciplínu než horská kola v pořádání dalšího sportovního odvětví. A to je závod do kopce na silničních kolech. Chceme využít nového povrchu na silnici a to mezi Úvaly a Hradešínem. Je to úsek, který je vedený do mírného kopce. Při 4,5 km nastoupáte 130 metrů. Termín je 26.10.2019 se strtem ve 13hod na konvi Úval.
Jirka, 26.9.2019

Hradešínský drncák
Měsíční závodní odpočinek nás oceláky pekně nažhavil. Honzik a Kuba si třihli krátkou 27km trasu a výsledkem bronz a zlato. Lenka a Jirka pak jak jinak než dlouhou, čili 54km trasu. Výsledek, zlato a stříbro. Takže všichni čtyři startující oceláci si dojeli na stupně vítězů. Trasu, kterou jsem znali jsme skvěle zúročili.
Jirka, 16.9.2019

Van Gillern Cup
Mnoho lidí říká, že se má zkusit všechno a jednou je to vždy poprvé. Zcela mimořádně jsem se i já podle těchto rčení postavil k věci. A to doslova. Kámošům se má pomáhat, a tak jsme odjeli v sobotu ráno do Kamenice na závodě a v krásné krajině jsme dělali regulovčíky. Můžu říct, že z pohledu závoďáka to je velice užitečná věc, pakliže chceš na závodě velice slušně uspět. A z pohledu regulovčíka je to oblast, kterou jsem ještě nepoznal. Vlastně teď už jo. Ono zastavit na poslední chvíli rozjetá auta je pěkný adrenalin. Nic méně se mě podařilo zastavit svatbu, z okénka pak ke mě letěl od nevěsty polibek na dálku včetně zvednutého palce. Pak jsem musel zastavit autobus i traktor. Je to zkušenost jako prase. Ale vše nebylo tak růžové. I nadávky se kolem poledního nesly silnicí. Holt pitomcí jsou všude.
Nic méně od teďka si fakt vážím všech regulovčíků, kteří nám bikerů vytváří ten konfortní přejezd přes silnice.   

Jirka, 26.8.2019

Manitou Železné hory
A zase jedna účast na závodě Kola pro život, tentokrát v Chrudimi. Počásko bylo pro závod na 66km přímo luxusní. Po startu nás čekal už tradiční špunt před xxxx schody, ale nakonec se zadařilo a sešup byl skvělý. Na trase byli čtyři občerstvovačky, takže plná bříška byla. Ve srovnání s loňským rokem jsem měl posun o 15min, takže spokojenost. 
Jirka, 18.8.2019

Podkrkonošský maraton
Víkend strávený pod stanem 9km od Lázní Bělohrad měl být klidnější přípava na sobotní 90tku. Pátek = horko. Prezentace proběhla v pořáku včetně skvělé večeře, ovšem to dobré bylo ten den vše. Noc za řevu z okolních stanujících trval až do 5hodin, takže pouhé dvě hoďky spánku, pak nestačili. Sobota = slunko a déšť. Start proběhl dle plánu, ovšem na 35km přišla neuvěřitelná krize. Takovou jsem ještě za mé cyklokariéry nezažil. Nohy mě odešli někam do kopru, takže vůběc nechtěli makat. Dokonce se dostavili i křeče do obou stehen. Po třech hodinách jízdy začalo pršet a to mě doprovázelo na nelehké trase další tři hodiny až do cíle. Nevzdal jsem, jako někteří mladíci. Dost závoďáků se mě ptalo v cíli "co se stalo". Holt někdy i toto přijde. Za deště jsme pak jeli zalších 9km do kempu. Teplá sprcha a véča mě dala zase do kupy. Neděle = slunko. A tak po vyschnutí stanu, sbalení čekala cesta domu. Teď už je zase vše v cajku. Ošpláchneme kola a sjedeme si na zmrzku.
Ovšem Lenka si na krátké 50km trase vyjela krásnou bednu. Velká gratulace.
Na 50km trase se nečekaně objevil i náš Honzík ze Strážnice. Když jsem já dorazil do cíle, tak už byl vymydlený jak malé batolátku a spokojený k tomu.

Jirka, 11.8.2019

Ocelák 2019
V neděli 4.8.2019 jsme si s Filipem projeli celou trasu Oceláka. Projeli ..... někdy jen prošli, protože bodláky 80cm, kopřivy a hlavně neuklizené větve po těžbě nám dali pěkně zabrat. Pročištění trasy nás bude čekat poslední víkend v srpnu. Vše bude zase, tak jak má být. Příroda v pohodě, ale to navíc musí z trasy pryč.  
Jirka, 5.8.2019

Slapský triatlon
Tři dny po mnoha kilometrech na druhé expedici, jsme si s Milošem střihli tento závod. Opět se kopíroval loňský postup. Z vody jsem vyplaval skorem poslední, ale kolo letělo jak šíp na 34 km s převýšením 520m s výživným kopcem v půlce trati o délce 2,5 km a průměrném stoupání 7%. Běh považuji za spíš indiánský a to v pravé poledne, když ve stínu bylo 27°C. A tak 20 flek ze 45 účastníků považuji i tentokrát za úspěch. 
Jirka, 28.7.2019

Expedice č.2.
Loňskou první expedici jsme naplánovali a odjeli z Ještědu na Kolobřeh, což je město u Polského Baltu. Letos jsme zvolili jižní směr. Z HRADešína přes Dvorní HRAD v Rakousku, pak přes Bratislavský HRAD až do VeleHRADu. Přes tři dny, které nám propršeli se počasí umoudřilo a se slunkem v zádech jsme celou expedici zakončili ve sklípku v Plžích u Strážnice. Letos nás bylo opět víc: Lenka, Honza, Miloš, Jirka a Jirka. Najeli jsme přes 800km s nastoupanými 6500 metry.
Jirka, 28.7.2019

OBR Draásal
Tento jeden z nejtěžších závodů v ČR se mě vryl silně pod kůži. Před X lety jsem jezdil jeho nejdelší trasu, to bylo 119km. Ovšem od doby kdy pořadatelé zavedli ještě delší trasu 177km a já zrovinka nejedu Salzkammergut v Rakousku, tak výzva Obra Drásala mě nenechává klidným. Ze šesti Obrů jsem jel už čtyřikrát. Jednou jsem ho nedal v limitu, ale letos už s přehledem. Rezervu jsem měl 44minut. Závod není lehký, ale při průjezdu cílem šla únava stranou.
Jirka, 28.7.2019


Houštecký cyklomaraton
Co k němu napsat. Jako přes kopírák se jel i letos. Já ho měl jako fázový a intezivní trénink, abych se připravil na Obra Drásala, ale hlavně jsem chtěll opět Lenku přivést na bednu. Na občerstvovačkách nestavěla a opět přes svůj vlažný začátek dokázala všechny děvčata ve své kategorii porazit. Takže splněno a sklo už doma opět cinká.  
Jirka, 28.7.2019


Quadriathlon
Tento specifický všestranný závod mě začíná bavit čím dál tím víc. Letošní, pro mě osmý ročník měl zase bednu i v ABS pořadí. A jakou, zase bronz. Už čtvrtý.
Jirka, 28.7.2019


Vyjížďka
Dnes jsem jel do Kouřimi za Lukášem do cukrárny. Dorazil i Pavel z Radimi, takže jsme společně, jak starý kmeti u kávičky a zmrzky lehce zasalašili. Ovšem těch cukrů bylo asi nějak moc. V hlavách se nám rodili nové a nové věci, které by náš tým Oceloví letci opepřili o nové sportovní skutečnosti.
Jen si teď vzpomínám, že kromě uspořádání 24hodinovky, zřejmě zvítězil závod na silničkách a to do vrchu. Ale kde vzít kopec? Padali návrhy, že start by byl v Úvalech s cílem v Hradešíně, takže přes Přišimasy. Pak byla otázka názvu závodu a to včetně starých i nových partnerů pro tuto akci. Takže asi uděláme anketu na našich webových stránkách Ocelových letců. Ještě toho hodn musíme poladit.
Jirka, 8.6.2019


Kostelany
Probral jsem se z mrákot po dlouhých zdravotních problémech
Zvládl jsme dvě vinařské stezky v Uherském Hradišti 75 km a Bořetice v Modrých horách 40 km a tři MTB - Král Zahorie 25 km, Hustopeče KPŽ 35 km a bonbonek v Chřibech Kostelany 52 km s 1.147 m převýšení. A právě v Kostelanech jsem byl ohodnocen jako starý kmet a strážnický nezmar.
Honzik, 6.6.2019


Hradec Králové
Jó, tak to byl úplně jiný závod. Sice jsem netušil co nohy, ruce a záda po včerejším pekle, ale nakonec jsme se rozjeli docela dobře. Já jsem na bednu neměl šanci a tak jsem jel jako domestik. A docela úspěšně. Lenka si vyjela stříbrnou placku. Večer už byl tradiční tatarák ... :-).
Jirka, 3.6.2019


Peklo na Dolní Moravě
Třetí závod seriálu Nova Cupu byl tím nejhorším co jsem kdy zažil. Vyšlo počasí, občerstvovačky, nebyl defekt, nezrakvili jsme se, ale ..... Dolní Morava, Králický Sněžník, slunečné počasí, nezapomenutelná panoramata a extrémní výkony všech jezdců. Tak by se dal shrnout třetí podnik NOVA CUPU, kterým byl závod ŠKODA AUTO Dolní Morava. Na premiérovém závodě nechyběli české maratonské špičky. V dopoledních hodinách odstartovala nejdelší trasa na 100 kilometrů, která v náročném terénu vedla do sousedního Polska. Extrémní trasu s převýšením přes 3.500 metru absolvoval nejrychleji po pěti a půl hodinách v sedle český maratonský reprezentant Marek Rauchfuss. Nejrychlejší ženou byla Milena Cesnaková ..... právě s Milenou jsme byli ve stejném penzionu. Kabaret byl to, že když už odjížděla autem po vyhlášení nejrychlejších k domovu, tak já byl ještě na trase! Brrr
Jirka, 3.6.2019
Běh do schodů
Druhý ročník běhu do schodů pořádala pojišťovna Kooperativa ve svém sídle v MPK v Praze v Karlíně. Tato charitativní akce je zaměřena na pomoc Pomocným tlapkám, což jsou pejskové, kteří jsou cvičeni pro nevidomé lidi. Ve věkové kategoriri 50+ jsem obhájil loňské vítězství. Letošní boj měl časový rozdíl mezi zlatem a stříbrem pouhých 0:00:00,95. Jsem spokojen
Jirka, 28.5.2019


Miniadventure
Lenka si vybrala v neděli po Zbraslavské osmě orienťák jezdící kolem Úval, Klánovic, Běchovic, Počernic a Újezda nad lesy. Jelikož místní lesní podmínky zná a její týmová dvojka (pro tento závod) Ivča taky, tak už na startu měli teoreticky pěkně našlápnuto. Lítaly lesem jak pomatené, sbíraly bojky a plnily sportovní i vědomostní otázky tak dobře, že do cíle přilétly přesně ve vyznačený čas. Pak se už čekalo na celkové vyhlášení a součet všech zadaných úkolů během trasy. !!! Vyhrály !!!
Jirka, 17.5.2019


Stolové hory
Pár minut po sobotní Zbraslavské osmě jsme odjeli na další závod seriálu Nova cup 2019. Tentokrát do Machova do chráněné krajiné oblasti Broumovsko. Mnoho závoďáků tento kraj zná ze závodu, který je vždy ve stejný den jako je Ocelák. Ano jsou to Sudety. Nikdy jsem tento závod nechtěl jet. Né proto, že ho značí Véna Hornych, známý tím, že i na rovině najde kopec. Lehce jsem byl přemluven a tak jsem využil možnost a ráno se postavil na start 72km s převýšení 2500m. Sice jsme netušili jak se vydaří noc ze soboty na neděli, protože účast na místním fesťáku jsme si nemohli nechat ujít. Výtok, Hau a moje maličkost byla okořeněna touto akcí. Ráno se pak za deště valilo na start. Kdybych neměl na druhém km problém se zadním kolem, tak by byl celkový výsledek lepší. Leč doplňování mlíka za supr větrného a mokrího počasí a hned po startu nebylo nic příjemného. Všichni pak byli v trapu a tak s "Haunem" jsme pojali závod tréninkově. A pak už i dokonce za doprovodu tří motorek, které uzavírali trasu závodu. Příští rok zvažuji ...
Jirka, 17.5.2019


Zbraslavská osma
Měla to být osma za deště a tudíš i za méně početného pole startujících. Ovšem pár minut před závodem se počasí umoudřilo a tak se mohlo bez problémů odstartovat a to i s cca 20 závoďáky včetně pěti eliťáků. Šest okruhů se jelo stále ve vysoký tepech a nám se zadařilo oběma. Já jsem v posledním kole přišel o stříbro, za to Lenka si v pohodě dojela pro zlatý flek. Při vyhlašování se ovšem zatáhlo nebe tak, že všichni přítomní museli drželi stany, aby nelítaly po Zbraslavy.
Jirka, 13.5.2019


Kolo pro život
Máme za sebou první závod tohoto cyklistického cirkusu pod názvem Praha - Karlštejn. Zajímavé je, že z Prahy se nestartovalo a Karlštejn nikdo neviděl. Start byl v Dobřichovicích a když jsme na 6km měli odchozíno cca 2km, tak z řad závodníků se neslo samé, že to jedu naposled, Jardu takhle nedoženem, měli jsme mít radši botasky, apod. Jen za zmínku stálo, že na startu stál olympijský vítěz Jarda Kulhavý a mnoho es KPŽ jako je Boudný, Hynek, Ulman ......
S "vlkem", novým přírůstkem do týmu ocelových letců jsme se postavili na tuto výzvu. Kde dlouhá  trasa měla 40km a krátká 28km, s tím že na místě byla platba 800Kč.... No hrůza.
Dojeli jsme do cíle nezrakvený a abych si já užil aspoň kolo, tak jsem se ještě projel na kole domů, cca 100km. Pak jsem byl se sportovním dnem spokojen. Oba jsme si ještě po závodě stříhli občerstvovačku u vlkové sestry. Káva a bábovka byla skvělá. Díky
Jirka, 28.4.2019


NOVA CUP
Tento rok jsme se přihásili do seriálu NOVA CUP. První závod měl být rychlostní. Hradec Králové tomu vždy napovídal, ovšem to by trasu nemohl postavit Véna Hornych. Známý je, že i na rovině najde pár kopců a to se mu fest povedlo. Na trati bylo mnoho singlů se směrem nahoru či dolu, pár úzkých přejezdů přes potoky, no na první závod to bylo nelehké. Už na startu říkal, že to nebude 90km, ale pár kiláčků víc. Je to zkrátka bikerský šílenec, Jsem zvědav co vymyslí v Mikulově. Tam bych se rád večer dostal do sklípku... :-)
Ale první závod hned nechal o sobě vědět v podobě Lenčiné bedny. Péťa zvaný Frenky opět po letech s námi oblékl ocelový dres a nebýt jeho, tak jsem na trase ještě teď. Do 60km jsem za ním vlál jak pěkně natažený špagát. Pak při jednom výjezdu vzal za své, no jak to umí a byl fuč. Já už jsem se pak do cíle po chvíli taky nějak doplácal. 
Jirka, 23.4.2019


Radonický běh
Tento běžecký závod pod vedením rodiny Matouškových, byl opět pěkný, leč ne jednoduchý. Objednané počasí jim opět vyšlo. Pro zpestření zavedli trasu závodu, vlastně její cíl na místní kopec. Byl to zajímavý doběh, ale byla to příjemná změna. Ale i zde byli oceláci na bedně. Lenka si vyběhla bronzovou medaily.
Jirka, 10.4.2019


OCELÁK se změnou
Jo jo, Deset let jsme dávali pamětní hrnky. Když na ně teď juknu, tak je to už pěkná řádka. Takže změnu teď ocení právě cyklisté. A co to bude? Nechte se překvapit ... :-)
Jirka, 4.4.2019


MTB Hervis For Bikes 2019
Pod tímto názvem se jel v sobotu 30.3.2019 v Letňanském lesoparku závod na horských kolech. Náročná trať měla 45km. Z Oceláků se závodu zúčastnili Jakub, Lenka  a Jirka. Vysluněné počasí vytáhlo na tento závod i kolegu Boudného, vyhrál.
Jirka, 30.3.2019


Českobrodská pečeť
Další solo běžecký závod v lesním prostředí, ovšem po silnici máme za sebou. Holt i zde výsledný čas nebyl lepší než v loni. Ovšem už se přibližoval k ideálnímu výsledku. Tak snad nadcházející závod, by mohl už být lepšejší.
Jirka, 28.3.2019


Kbelská desítka
Pro nás už tradiční závod pro kontrolu zimní přípravy. A jak dopadl závod. No pro nás moc dobře ne, neb jsme se nezlepšili. Čas byl o minutu horší než v loni. Nic méně na cyklo závody v letních měsících bychom chtěli tréninkové manko dohnat.
Jirka, 23.3.2019


Leden i únor
Cyklisté moc rádi tyto měsíce nemají, neb obsahují převážně trénink, trénink a zase trénink. Zkrátka příprava na další sezonu. Takže i my oceláci makáme na přípravě a taky, aby naše svalečky nezůstali ochablé a bez šťávy.
Jirka, 26.2.2019


Piatlon
První letošní závod máme za sebou. Je to už náš tradiční otvírák. Kuba, Lenka a Jirka se prvně v této formaci postavili na start štafetového běhu doplněného zlatavým mokem. Ze čtrnácti mixů jsme obsadili bramborovou medaili a v absolutním pořadí máme 11 místo z 35 tříčlenných týmů. 
Jirka, 14.1.2019


ROK 2019
Je leden 2019 a my už pilně trénujeme na letošní sezonu. Za pár dní uveřejníme naše první závody. Uvidíme jestli to budou na lyžích, či běhu nebo už na kolech. V letočním roce máme nasmlouvané posílení do našeho týmu. Pak budou mít konkurenční týmy s námi opět co dělat ... :-)
Jirka, 13.1.2019

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Hradešínská trojka
Na silvestra nás odvážné čekal poslední letošní závod. Jak dopadl se můžete detailně dozvědět v menu Silvestrovský běh 2018.
Jirka, 3.1.2019


Zimní soustředění na Moravě
Krátké sedmidenní soustředění v Hrubém Jeseníku mělo opět naladit náš sportovní apetit pro sezonu 2019. Střídali jsme široká i úzká lyžařská prkýnka jak to šlo. Počasí bylo proměnlivé. Jeden den chumelilo  a druhý den zas bylo náramně. Na jaře jsme na horách opět, ale to už s kolama.  
Jirka, 27.12.2018


Českobrodská vánoční desítka
V mrazivém počasí se běžel 26.ročník ČVD a my ocelávi byli přitom. Sice jen Lenka a Jirka a dali o sobě dobře vědět. Já jsem na třetím kilometru chtěl vzdát, ale písnička "když nemůžeš přidej víc" a pak cosi jako že neexistuje, mě hnala k obrátce na pátém kilometru. Pak se běželo docela dobře, až na silnější a silnější fuňení od borce za mnou, který se stále více ke mě přibližoval. Na osmém kilometru mě symbolicky zamával a zmizel v cíli. Pak jsem ve výsledkové listině zjistil, že mu bylo přes 70! Asi ještě neumím běhat. Tu desítku jsem měl za poctivých 52minut.
Jirka, 16.12.2018
1000.jpg
Ocelový strk
Když už jsme v herně, tak proč si i v nějakém sportu nezasoutěžit. A tak po zvážení a upřesnění termínu jsme zvolili pátek 7.12.2018 pro uspořádání turnaje Ocelový strk, což obnáší hru jak v pollu, tak i v karambolu. Předběžně už jsou přihlášeni i ostřílení borci z konkurenčního týmu Trykomyši.
Jirka, 30.11.2018


Listopad
Krásné a zasloužené období klidu máme vždy v listopadu. V tomto období se ponejvíc věnujeme regeneraci našeho zbídačeného těla a pak i zrasovaného a utahaného kolečka. V tomto období preferujeme kulečník, bowling, šipky a podobné radostné sporty. 
Jirka, 29.11.2018


Projížďka s banánem
Dnešní plánovaná projížďka na totální pohodičku s banánem vyšla. Dokonce jsem našel i suprovou cestu kolem Mrzek pro Oceláka 2019. Takže místní pitomci, co vysypali do zatáčky na silnici písek v průběhu závodu, si tam teď můžou vysypat písek přímo z Tatry i s vlečňákem. Pomůžeme jim. V Přistoupimi jsem si pak dal zaslouženýho banána.
Jirka, 17.11.2018


Černokostelecká 12
Lenka a Jirka si střihli v sobotu odvážnou dvanáctku v Kostelci nad Černými Lesy. Start u hřbitova byl supr, ovšem doběh do cíle už byl v místním pivovaru. Se supr výsledkem jsme moc nepočítali, a tak spíš u nás převládalo um doběhnutí do cíle. Vojta dělal fotografa a v pivovaru pak padlo i pár Černých sviní. Dost dobré pivečko. V ten moment jsme na správnou regeneraci moc nehleděli.
Jirka, 11.11.2018


Šela
Opožděný závod, ale pouze jen časově byla právě Šela matraton.  Krásná krajina se v den startu proměnila v lesní katastrofu a tak pořadatelé tento závod posunuli až  na září. To už byl les uklizen a bez polomů. Náš Honzik ze Strážnice ho má moc rád. Občas je na bedně a někdy i pod bednou. Tentokrát se umístil ke své spokojenosti na "dobrém" místě a hlavně opět spokojen.
Jirka, 10.11.2018


Klánovický půlmaraton
Vypadá to, že už tradicí bude i tento běh v Klánovickém lese. Tentokrát byla poprvé zařazena disciplína štafet. Vše bylo OK, až na to, že nejsou trasy rozdělené na kategorie. Takže jsme si štafetu střihli komplet všichni a bez věkových kategorií. Ale nakonec jsme s výsledkem dost spokojení. Protože v mixu jsme obsadili 14 místo z 33 doběhlivších, v čase 1:50 hod. Pak bylo šáňo a to i proto, že to byl náš poslední letošní závod.
Jirka, 22.10.2018


Cyklistická a běžecká sezona
Jojo cyklistická sezona pomalu končí a tak běžecké závody teď mají zelenou.
Hned první sobota patřila 9 kilometrovému běhu u Kutné Hory jako Roháčova stezka s výběhem na zříceninu Sion.
V neděli jsme si střihli v Klánovickém lese Šestajovickou šestku. Hned po závodě jsme už jen těžce pletli nohama.  
Krásné počasí v krásné krajině zvítězilo nad bolestí s dlouhou regenerací a hlavně před dalším víkendovým běžeckým závodem.
Jirka, 11.10.2018
Navýšení počtu Oceláků
Ještě v letošním roce budeme do našich ocelových řad přijímat tři nové závoďáky a to pro posílení sportovní sezony 2019. O přesném termínu budou dotyční i stávající členové včas informováni.  
Jirka, 3.10.2018


Ralsko
Poslední závod seriálu KPŽ se jel v bývalém vojenském prostoru Ralsko. Tento letecký závod, který měl pouze dvě stoupání se jel za supr krásného počasí. Sice už s rukávky a za sudeného větru, ale i tak paráda. Jo a odpoledne byly naplánované houby, ale po pár kilometrech v lesním prostoru zvítězili ořechy. Tažke i tak byl zdařilý den.
Jirka, 2.10.2018


Časovka na Truba a Zbraslavská osma
Tento dvojboj se nám (Lenka a Jirka) ještě nestal. Před polednem jsme jeli časovku do kopce s názvem Na Truba. Tento 3km úsek se může jet na biku po lesní cestě a tam si Lenka vyjela bronz. Já na silničce a též 3km a z 11 borců "jen" 8 flek. Poté jsme valili na Zbraslav, kde jsme využili pozvání od Miloše, našeho parťáka z cesty na Balt. Tento závod na horských kolech na terénním lučním okruhu, který měřil 1300m se jel 6x. Lenka vyhrála svoji kategorii, ale i absolutně a moje maličkost "jupí" byla taky na bedně, vlastně na kýblu. Takže mám třetí flek a letos už třetí bronzm který příjemně potěšil na konci letošní sezony.
Rekapitulace: dnes mají oceláci za sebou dva závody a z toho tři bedny. Paráda.
Zítra jedeme ještě na Ralsko při KPŽ a pak jde kolo do servisu.
Jirka, 28.9.2018


Hořátevská rovina
Tento rychlostní závod v září se stává pro nás už tradicí. Letos nebyly bedýnky, ale za dva roky ..... už možná zase jo. Vše je dané zařazením do věkových kategorií. Na startu bylo přes 200 závoďáků. Tím chci řítc, že i bikeři si občas a hlavně ke konci sezony vybírají spíš roviny než brutální kopce. Holt síly ubívají.
Jirka, 26.9.2018


Výpadek
Výpadek nebo nabírání nového dechu jsme potřebovali snad všichni pořadatelé po Ocelákovi. Ovšem děkovné ohlasy nás natolik nakoply, že v následném opět nepolevíme. A s přípravou Oceláka 2019, už tak lehce začínáme. Vím, že to není normální, ale nás to baví a vidět vaši spokojenost, tak to pak ju SUPER. Určitě bude změna na trase a to právě v obci Mrzky. Takže zpáteční průjezd vesnicí bude jinde.
Jirka, 25.9.2018


Finiš
V tyto dny finišujeme s přípravou Oceláka 2018. Středa dostavba podia a projetí trasy. Čtvrtek bude pro poslední čistku trasy, značení na silnici a v lese a stavby stanů ve sportovním areálu. Pátek už bude patřit značení dojezdu a okolí startu, pak i kosmetice okolo závodu přímo v areálu. V sobotu vše vypukne. Takže nejen my jsme natěšení ... :-)
Jirka, 4.9.2018


Prvního a druhého září ...
Tak v tyto dny čistíme trasu pro Obry oceláky (10km), ale i 30ti km okruh pro všechny odvážné borce, kteří se chtějí popasovat s jubilejním 10.ročníkem Oceláka.
Startovní čísla, ceny, tombola, pašík na grilu a večerní ohňostroj, tak to je vše v běhu.
Nově budeme vyhlašovat i nejrychlejší v absolutním pořadí na 30km, 60km i 100km a jak chlapáky, tak i děvčata. Právě toto vyhlašování by jste si neměli nechat ujít, protože Oceláci opět mají velice milé překvapení ... :-)
Jirka, 28.8.2018
Manitou Železné hory
Pekelné teplé počasí, které vládlo na startu v Chrudimi a pak i po celý závod bylo hotové peklo. Nic méně jsem se postavil na start na půjčeném Specializet s "pouze" odpruženou vidlicí. Další handicap jsem měl, no měl, měl jsem zákeřnou mužskou nemoc, rýmičku. Ale rozjel jsem se na kořenech, až po čtvrté občerstvovačce, které byla 25 km před cílem. Pak už jsem vše udýchal a jelo se parádně. Příště na necelopéru, už nikdy.
Jirka, 19.8.2018


Podkrkonošský maraton
Sobotní nelehký Podkrkonošský maraton byl moc pěkný, leč nelehký. Kořenité a kamenité sjezdy byly co pár metrů. Lenka a Jirka se odvážili pustit se do dlouhé trasy na 90km s převýšením kolem 2km. Na trase bylo dost defektů i pádů. Nevyhnul se i Jirkovi. Kontrolovaný pád se mu odrazil na lýtku. Zkrátka každý závodník musí mít na noze převodník. Ještě že zuby pád vydržely, jen ret se změnil v napuchlý balon. Za to Lenka přijela s větrem v zádech a i s dobrou náladou. 
Oťas si střihnul 50tku a zajel si osobák, takže večerní oslava byla na místě.
Jirka, 13.8.2018

Expedice
Ještěd - Frankfurt - Kolobrzeg

Oceláci po vzoru Jesenických Orlů chtěli okusit něco poboného a na kolech se vydat na břeh Baltu. Po nasátí potřebných informací jsme v minimálním počtu vyrazili na tuto ojedinělou akci. Lenka, Jirka a Miloš z MKV sport dojeli autem k Ještědu a pak už po svých vyrazili k moři. Miloš zpracoval nezkutečně přesné info ke každé ze šesti etap. Kilometry, převýšení, kempy, počasí a mnoho dalších potřebných dat. Po šesti dnech jsme vkročili do mořských vln. V tu dobu jsme měli v nohách 549 km. Místo volného dne jsme si střihli vyjížďku po břehu východním a pak i západním směrem vše doplněné koupáním v mořských vlnách Baltu.
Jelikož jsme byli vybaveni bruslemi, tak odjezd autem na Lužická jezera byl velice vítán a všemi hlasy jednohlasně odsouhlasen. Tam jsme si podél jezer na supr asfaltkách ve třech dnech odejli pár poctivých kilásků. I koupání nemělo chybu při 40tkách.
Celkem jsme na kolech a bruslích odsportovali 777 km.

Jirka, 5.8.2018

Drásal
OBR Drásal - start sobota v 5:30

OBR Drásal patří mezi pětici partnerských závodů Kolo pro život 2018. Krásná, ale přetěžká trasa se stala díky své náročnosti už po prvních ročnících lahůdkou MTB, je jednoznačně nejdelší amatérskou maratonskou trasou na horských kolech v České republice. 5. ročník OBRA se pořadatelé rozhodli zpestřit dalším prodloužením původního okruhu. Na závodníky tak bude na konci června čekat neskutečných 208 kilometrů a 5625 nastoupaných metr, na kterých projedou celé Hostýnské vrchy od Holešova až po Vsetín!
Dal jsem ho!
Jirka, 25.7.2018

Houštecký cyklomaraton
Poslední sobotu před Drásalem jsme si střihli Houštecký maraton. Měl to být takový svižnější závod na 80km s tím, že si vyzkoušíme pár spurterských úseků a já měl za úkol ještě dělat domestika a fotografa Lence. Vše se vydařilo a Lenka si přifrčela pro vítězství v kategorii. Zkrátka zase chtěla velké sklenky na víno.
Jirka, 6.7.2018


Quadriathlon
Už 26.ročník tohoto čtyřboje má své vzdálenosti a disciplíny. Plavání jsem vůbec netrénoval a tak jsem ani moc zajímavým výsledke nečekal, zvláště po loňské penalizaci za plavání. Moje rameno by to nedalo. Leč letos se mě plavalo docela dobře a při výběhu na dvoukilometrový úsek jsem byl na 26 místě z celkových 29 účastníků. Běh a pak následné kolo mě vždy posune dopředu. Do hospody jsem dorazil na krásném třetím místě. Pivo pak vše zamotalo. Vlastně 3 piva, která vždy rozhodnou o celkovém pořadí. Ty tři piva jsem dal za 4:27 a to bylo ze všech pivařů až 9 místo. Nakonec jsem si z letošního quadriathlonu odnesl bramboru a ve své kategorii bronzovou placku.
Jirka, 5.7.2018


Hradešínský drncák
Zlatá sobota. A to hned dvojnásobná. Honzik si odskočil ze Strážnice už v pátek k nám do Úval, kde jsme hlavně probírali naši první sportovní kolovku Expedici se startem na Ještědu a cílem v Polské Kolobrzegu (650km). Tuto akci plánujeme v polovině července.
A teď zpět do Hradešína. Honzik měl určenou trasu dlouhou 27 km ve své kategorii  a já už dvojnásobnou, tj. dvě kola. Počasí bylo teplé a pozměněná trasa suchá a pro nás lépe jezditelná oproti loňsku. A tak do cíle jsme dojeli bez defektů a jak už jsem zkraje psal, tak oba jsme vyhráli své věkové kategorie. Takže paráda

Jirka, 18.6.2018

Velká cena města Úval
Z 12ti ročníku v Úvalech to byl pro mě 10tý a poprvé 5 závodních okruhů. Lehké to opravdu není a jsem ráda, že jsem to dala. Pád v prvním kole mě trošku zbrzdil a sjezdy jsem si už pak dost dobře pohlídala. V cíli jsem byla sama se sebou spokojená a šťastná, že mám závod za sebou. To byl totiž závod na kole, ten běžecký mě čekal po půl hodinové pauze. Běžecký okruh byl stejný, jako ten kolový. Po startu se rychle vyběhlo a já vůbec netuším, jak jsem se dostala na vinici. Prostě nohy běžely samy a hlava se jen přidala i s tělem. Ocenění Drsňačka Úval mě nejen hodně překvapil, ale i potěšil. Teď už mě jen bolí celý člověk. 
Lenka
, 18.6.2018

Drásal 2018
Jojo, Drásal to je pojem.
Čtyři dny jsme jezdili po Vsetínských vrších a projížděli novou trasu OBRA Drásala. Před třemi lety jsem OBRA dal, ale to měl "jen" 175 km. Rok na to už jsem 177 km v limitu nedal. Takže je to pro mě stále výzva. Letošního OBRA si nenechám ujít a budu stát na startu v Holešově už v 5:30 hod. To je oficiální start 30.6.2018 s délkou nové trasy o vzdálenosti 208 km!!!  Dnes tomu dávám 50 na 50, že limit bych mohl dát.

Jirka, 10.6.2018

Hradec Králové
Bikero Cyklomaraton o vzdálenosti 60km měl i naši tříčlennou účast. Lenka, Honzik a Jirka se vydali, no spíš letěli po klasické trase kolem Hradce Králového. I když bedna ze závodu nebyla, tak intenzivní trénink určitě ano. Čas 2:11 nám připadal docela přijatelný. Pomalu delší čas jsme strávili čekáním na rizoto a malinovku.
Jirka, 4.6.2018


OCELÁK 2018
Tento víked bude patřit sledování svěťáku v NMNM, ale hlavně kontrole trasy Oceláka. Počasí přát bude, tak šup na kolo. V Hradešíně ještě zkoukneme jak je na tom výstavba nového velkého podia.
Jirka, 25.5.2018


HIGHLAND GAMES - Úvaly 2018
Sportovní vybočení. V Úvalech se uskutečnil 2.ročník hudebního a sportovního festivalu. Disciplíny byly: hod kládou, vrh skotským kladivem, farmářský běh a další. Vystoupení kapel: Travis O'Nell and His Cardinals, Rebel Pipers a další. Ale to Irské pivčo, Guinness a Harviestoun Wheat Bestie stálo za to...
Jirka, 21.5.2018


Bike Prague
Honzik do poslední chvíle laboroval zda jet dlouhou či krátkou 35km trasu. A můžu říct, že nakonec zvolil vzdálenost velice dobře. Na nové devětadvacítce si pěkně zazávodil. Prý jela jako tank. Jen škoda, že mu spadnul řetěz, se kterým se mordoval dýl, než bylo zdrávo. A možná právě tím přišel o lepší místo na bedně. Nic méně za brouzovou placku je moc rád. .
Jirka, 20.5.2018


Klánovický Mini Adventure
V neděli se jel už třetí závod seriálu 3 pro zdraví. Tentokrát jsem plnil funkci domestika, servisáka a fotografa. Lenka si ve dvojici s Ivčou prolétly Klánovickým lesem a vychutnaly si jak jízdu na koloběžce, na placaté kánoji, vyběhly si na Úvalskou rozhlednu, zaházely s medicimbálem, střílely vzduchovkou, proběhly se s pytlem s pískem, pak vidlema nakládaly a nosily kýble s koňským hnojem, prošly lesní slepeckou trasu, ale hlavně najely přes 50km po lesních a polních cestách. To vše zvládly za tři hodiny. Celkové loňské vítězství opět obhájily.
Jirka, 14.5.2018


Mladá Boleslav
Závod v Bolce byl nejen rychlý, ale i dost prašný. Dokonce jsem zastavil jen jednou na občerstvovačce, neb koláčky jsem nemohl nechal jen tak ležet ladem na talíři. Pak tam byl meloun, pomeranč, jablka, rozinky a pod. V cíli už byly sladké knedle, guláš a buchtičky se šodó. Závod se povedl.
Jirka, 14.5.2018

 
Z Úval přes Úvaly do Úval
Tento šílený plán se proměnil ve skutečnost.V pátek Lenka a Jirka vyrazili na silničkách za známými Maruškou a Bóžou do Moravských Budějovic.Plánovaný čas dojezdu se krapet posunul, neb kufrování bylo kolem Sázavy a Zruče nad Sázavou. Pak už jsme nakopli kola a valili do M.B. Posledních 30km jsme dávali se zapnutými světly. Vřelé přijetí a pokec do půlnoci byl příjemný, vždyť jsme měli 211km v nohách, ale hlavně zadek utrpěl tuto dávku. V sobotu jsme pokračovali dál směr Hustopeče, kde si náš Honzik střihnul bikový závod. Podpora měla být z naší strany, leč protivítr udělal své a Honzik už ošpláchlí čekal na nás. Za světla jsme dorazili do Strážnice přes Plže, právě za Honzikem. Neděle byla odpočinková, a tak procházka kolem řeky Moravy a neskutečných melandrů bylo příjemným zpestřením. Pondělní ráno už bylo zase na kole. Zastavili jsme se v Úvalech u Valtic a pak přes dědiny valili opět do M.Budějovic. V půl noci se nám už zavírali dekly a tak poslední spánek před poslední etapou byl výživný. V úterý 1.5. nás čekal poslední díl naší "kolovky". Přes Jihlavu, Havl.Brod, Golčův Jeníkov, Kolín zpět do Úval u Prahy.
Denní vzdálenosti byly tyto: 211 km, 160 km, 0, 164 km a 172km. Suma sumárum 707 km. Nohy, hlava, ruce i záda v poho, ale ten zadek...  
Jirka, 6.5.2018


Intersport Marathon Serie 2018
Tohoto cyklistického zážitku si užije náš Honzik ze Strážnice. První závod seriálu nevyšel pořadatelům kvůli popadaným stromům v okolí hradu Helfštýn. Takže Šela se odkládá až na podzim. Další nejbližší závod je Bike Prague 19.5.2018. Takže držíme Honzikovi palce.
Jirka, 26.4.2018


Újezdský duatlon
Nedělní tradiční duatlon měl opět silnou návštěvnost. V ženách o vzdálenosti 3km běh, 13km kolo a 1km běh si Lenka doběhla pro bronzovou medaily. Následná kategorie pro mužský 45+ (3 + 26 +1km) byla pěkně našponovaná. Ovšem tardiční rivalové Jirka a Michal Matoušek měli o průběhu závodu jasno. Nakonec si vše rozdali až na posledních 500m před cílem. Jirka 11 a Michal 12 místo. Ovšem v cíli už byli zase kámoši. Krásný den zdokumentoval Vojta.
Jirka, 25.4.2018


Čarodějnický běh
Poněkud netradiční termín tohoto běhu se konal v Úvalech. S ohledem na následný víkend s mnoha závody v blízkém okolí se pořadatelé rozhodli k této časové změně. Oceláci tento běh pojali svědomitě a s počtem čtyř kusů. Za dost teplého počasí vyrazili na trasu do čtyř km lesem a kolem rybníka Lenka, Vojta, Jakub a Jirka. Nejrychlejší byl v kategotii r.2003 + Jakub. Druhé místo bylo skvělé.
Jirka, 25.4.2018


Mitas Nova Cup
První letošní závod na horských kolech mají za sebou Lenka, Jakub a Jirka. Zajeli jsme si do Hradce Králového pokořit 91km a 60km trasu. V Hradci bývají vždy letecké dny a tomu bylo i tentokrát. Zajet 91km pod čtyři hodiny, tak to je velký kalup. Zastavit na občerstvovačkách, vždy znamená velkou ztrátu, kterou se pak težko dohání. A jak jsme dopadli?. Jakub i přes kotrmelec přes řidítka dojel celý. Já byl se závodem spokojen, neb jsem ho bral jako první test na Obra Drásala. Lenka si dojela pro stříbro. Takže gratulace byly na místě.
Jirka, 15.4.2018


Radonický běh
Ne, že by se nám letos nějak zalíbili běžecké závody, ale osobní pozvání od ředitele závodu bylo tak vřelé, že nešlo pozvání odmítnout. Za krásného počasí vyběhlo cca 50 závoďáků na trasu dlouhou 6km. Supr značená trasa byla vedená polem, lesem, kolem skal a rybníku. Jakub a Jirka vzal závod vážně a možná proto nebyli na bedně. Za to Lenka se chtěla jen proběhnout a zase byla bedna a k tomu pak ještě od pořadatelů dostala skvělé tousty a ananas.
Jirka, 12.4.2018


Přihlašování na Oceláka 2018
Už je spuštěno. Výběr je ze tří tras: 30 km, 60km, 100km. Více v propozicích.
Jirka; 8.4.2018
Morkovské bajk
První letošní závod mám za sebou. Začal jsem ho akcí ze seriálu sedmi závodů G Host Karpaty 2018. Start i cíl byl v Morkovicích v oblasti Chřibů, čili žádná placka. Na trase 46 km bylo 1.150 m převýšení. Jako nejstarší účastník závodu jsem obdržel 13° láhev piva. To pak zasyčelo... 
Honza, 2.4.2018


Jeseníky
Letošní soustředění jsme po sedmi letech změnili, vlastně jen místo pro najíždění cyklo-objemů. Slunnou Mallorcu jsme vyměnili za trvrdou oblast Hrubého Jeseníku. Denní trasy jsme volili dle našich možností, ale hlavně počasí. Jízda po sněhu nebyla výjimkou a to vše na našich silničkách. Spokojenost byla hlavně v tom, že nebyl žádný velký či malý uraz. Zkrátka Morava byla skvělá a to včetně zeleného Huhňáka. 
Jirka, 2.4.2018


Cape Epic (5)
Dnešní pátá etapa se jede s velice zvláštním profilem trasy. Vzdálenost není nijak veliká, jen "39km", ale nastoupaných metrů je 1430. Tyto dvě čísla si dát dohromady, tak mám průměrnou rychlost do 5km/hod. Ovšem připravený Honzik s parťákem si zcela určitě povedou velice dobře a hlavně bez defektů. Protože letošní Cape Epic tvrdě trestá každou neopatrnost. A že jich letos už bylo dost a dost. 
Držíme palce pro supr dojezd do cíle
Jirka, 23.3.2018


Českobrodská Pečeť
Při minus čtyřech stupních sláto u rybníka poblíč Českého Brodu 125 nadržených běžců. Trasa vedla jen po silnici, ale po včerejším sněžení bylo z 90% vše pokryto vrstvou čerstvého sněhu. Slabý větřík se náramně po 10 km trase pěkně točil. Při průběhu cílem, už na nás svítilo slunko, ale bylo stále mrazivé. To ovšem nevadilo Lence, protože si doběhla pro třetí místo v kategorii. 
Jirka, 18.3.2018


Balt
Balt je daleko, ale my se tam chceme dostat na kole. V druhé polovině července připravujeme týdenní vybočení v podobě vyjížďky k Baltskému moři. Čekat nás bude 688 km a převýšení 5 000 metrů. Když vyjde počasí, tak to bude zcela jistě supr sportovní týden na kolech.
Když by měl někdo z čtenářů zájem, tak stačí napsat na mojí adresu
jpindak001@seznam.cz a já rád poskytnu více informací.
Jirka, 17.3.2018


Cape Epic
Nejslavnější etapový závod dvojic na horských kolech v Jižní Africe Cape Epic se chystá na svůj patnáctý ročník. Na více jak 1300 účastníků čeká 658 kilometrů dlouhá trasa, kterou závodníci absolvují za 8 dní.
Na startu nebudou chybět čeští cyklisté včetně favoritů Kristiana Hynka a Jaroslava Kulhavého, kteří v minulosti dokázali Cape Epic se svými týmovými partnery vyhrát. Pro našeho diváka bude tento ročník o to zajímavější, že čeští bikeři se budou na startu prezentovat hned v osmi dvojicích, což je nejzřetelnější česká stopa v dějinách závodu.
Se startovním číslem 653 pojede náš ocelový Honzik Gábriš. Držme palce jemu i jeho novému parťákovi.
Jirka, 11.3.2018
6.3.2006
Co tento datum znamená??? Dnes mají oceláci totiž co slavit. Je to datum, kdy se sportovního klub Oceloví letci zaregistrovali na MV a to už před 12 lety. 
Jirka, 6.3.2018
rok 2016.jpg
Kbelská 10
Letošní první běžeckou desítku máme za sebou (Lenka a Jirka). Start byl sice se sluníčkem, ale při dvou stupních nad nulou. Čili žádná sranda nás nečekala. Po výstřelu se chrti ujali vedení a pole s 1200 běžci se dalo taky pěkně do pohybu. Mě osobně se do občerstvovačky (6 km) běželo dobře, nic nepříjemného jsem nepociťoval. Ovšem s přibývajícími metry začalo tělo stávkovat. Mít bičík, tak bych už měl zrasovanou řiť. Ten nebyl, tak silou vůle jsem doběhl až do cíle. Lenka pak po chvíli též proběhla cílem. Oba jsme toho měli dost  Časy můžu prásknout (47:30 a 50:03) v ABS (461 a 593).
Jirka, 4.3.2018
Piatlon 2018
První závodní otvírák letošního roku je už pro ocelové letce tradicí. Účast máme zatím na 100%. A z toho jsme byli 4x na bedně a vždy v mixech (krásky a muži). V letošním roce za nás absolvoval třetí úsek v týmu David Kouklík. Mladý borec, který podpořil náš krásný společný úspěch.
Jirka, 7.1.2018


Silvestrovský běh a Silvestrovský Sportovní Souboj
Oba tyto závody nás čekají poslední den v roce a kde jinde, než v hostinném Hradešíně. Kdo bude mít čas a bude si chtít navodit po sportovním výkonu atmosféru při Silvestrovském tažení, tak právě tyto sportovní závody Vám náladu skvěle připravý.
Jirka, 30.12.2017

 
2018 Vánoční poukaz.jpg
OCELÁK 2018
Lámeš si hlavu s vánočním dárkem pro své blízké? Chceš darovat startovné jako dárek pod vánoční stromeček? Kup si vánoční dárkový poukaz na startovné MTB Ocelák 2018 na jednu ze tří tras (30, 60 a nově i 100km) . Datum závodu bude 8.9.2018 se startem opět v Hradešíně.
Jak na to?
Objednat si můžeš buď jako Vánoční dárkový poukaz nebo jako Silvestrovské překvapení. Stačí napsat na adresu 
jpindak001@seznam.cz
Závoďáci těšte se :-) , máte na co!!!  
Jirka, 11.12.2017
Máme nové video z letošního 9.ročníku Oceláka od Franty a Dana :
https://www.youtube.com/watch?v=6cgS9G9A9mY&feature=em-share_video_user

Pražský MTB pohár
Seriál pěti závodů, které se jeli pouze v Praze (Řepy, Zličín, Beckov, Libuš a Kbely) mělo i pro nás slavné tažení. Ve sloučené kategorii žen a juniorek se z 16 klasifikovaných závodnic umístila naše Lenka na krásném třetím místě. Jen podotknu, že v pořadí čtvrtý závod v Libuši svou kategorii vyhrála. Takže gratulace byla na místě.
Jirka, 13.11.2017

Po zásluze odpočíváme :-), ale sportovně.
Připravujeme
Oceláka 2018 s podstatně změněnou trasou.

Hlinecká 30 MTB
Soutěž dvojic se jel v Hlinsku. Luděk Kolesa mě požádal o tuto spolupráci a tak jsme se vydali do Hlinska pod názvem týmu "Ocelové Kbely". V součtu věku jsme se řadili do skupiny "C", což znamenalo věkové rozpětí 90 až 119let. Závod za mračna se už od startu pro nás nevyvíjel moc příznivě. Po pár metrech na mokrém a travnatém výjezdu do kopce se nám začali soupeři vzdalovat. Asi byli daleko lehčí a i mladší. Ovšem vidle do závodu nám dalo píchnutí zadního kola, což během 3minut bylo opraveno, ale následný klacek vražený v šaltru, pak spadlý řetěz, namotaná tráva do kazety, tak to vše nás potkalo při závodě. Pozitivní věc byla ta, že jsme nezakufrovali a nezrakvený dojeli se vstyčenýma rukama do cíle. Páté místo v naší věkové kategorii bereme s pokorou a rozlučkou nad letošní bikovou sezonou.
Jirka, 9.10.2017

Relax - víkend
No, ono to tak doslova nebylo. Krušné hory jsou fakt krušné. Prodloužený víkend jsme začali ve čtvrtek v poledne Časovkou na kopec Truba u Kostelce nad Černými Lesy. Necelé dva kilometry s převýšením pod 200m byly pěkně krušné, ale po vydýchání jsme v cíli počkali na vyhlašování. Kdy si Lenka vystoupala výjezdem na Trubu krásné třetí místo a to se závodnicemi o 10let mladšími. Pak jsme se přesídlili k Jáchymovu a ještě navečír stihli nasbírat pár hub na smaženici. Páteční ráno už bylo zase sportovní. Se sluncem v zádech jsme projeli Jáchymov a na Klínovci si opět, tak jako v létě střihli místní 10km trialový sešup. Kopec jsme si opět vyšlápli a za Božím Darem a po hranici jízdou na kole sbírali další houbovou obživu. Večer už byly těstoviny s houbama. Sobotní ráno nás opět vytáhlo na kolo. To už jsme se projeli až na vodní nádrž Přísečnice. Zpět přes Vejprty a opět triálkem z Klínovce do Jáchymova se těšili na večerní houbovou večeři. To už byla i hrachovka a jak jnak než s houbama. Večer pak následovalo loučení v místním Krmelci s majitelem podniku. Málem byla i mrkev. Neděle, už sportu moc nepřála, tak jsme na místním kopci ještě vyplenili pár hub. Celkem jsme jich nasbírali přes 20kg. Nedělní jízda domu se nesla hlavně o tom, co s nimi budeme dělat.   
Jirka, 2.10.2017

Hořátevská rovina
Poblíž Nymburka se jel 40 km sprint s takřka nulovým převýšením. Takže, když se v zatáčce blbě nadechneš, tak už jsi hned druhej. Na startu jsem od soupeřů cítil velkou rivalitu, tak jsem si řekl, buď to pojede a závod udejchám, nebo se tímto závodem rozloučím se sezonou. Ale kupodivu to šlo. V kategoriích byl Kuba třetí, Lenka 6 a já pátej. Na to, že na trase nebyla občerstvovačka a počasí bylo dost vlhké, tak se nám závod líbil. Jo a v tombole zase nic :-(  
Jirka, 25.9.2017
OCELÁK a Ocelová Osma
Sobota 9.9.2017 patřila v Hradešíně sportu. V 10hod jsme odstartovali závod na horských kolech a v rekordním počtu 160 závoďáků a od 17hod se rozpoutal boj na běžeckém závodě v počtu 15 účastníků. Po celý den svítilo slunko, i když předpověď tomu nenasvědčovala, takže nálada byla skvělá. Oproti loňsku jsme navýšili počet vyhlašovaných kategorií z 12 na 16 a v běhu ze 4 na 10. A to pro následný 10.ročník máme v plánu ještě jednu vyjímečnost v rukávu. A pak se ještě navýšil i počet regulovčíků. Možná je to ještě málo, protože nějací "pitomci" se našli a jednu odbočku z trasy přeznačili. Dokonce i přesypali mouku na zemi. Vždyť říkám "pitomci".
Moc díky všem, kteří se zúčastnili obou závodů a v pořádku jej dokončili. Při vyhlašování jsem zmínil karambol Katky a pak i rentgenové ubezpečení, že žebra zlomená nejsou. Ufff.
Večerní ta-jemný ohňostroj pak ukončil další sportovní den, na který jste se těšili a to jak vy závoďáci, tak i my pořadatelé.

Jirka, 15.9.2017

35 víkend
Tento víkend je nezávodní, protože příští sobotu, už bude náš závod Ocelák 2017. Takže přípravy vrcholí. Čistí se trasa od nepříjemných ostružin, šípků a aktátů. Dokonce už jsme i odstaňovali padlé stromy z cesty. Od středy už se v Hradešíně zabydlujeme, aby bylo vše OK. Závoďáci těšte se :-) , máte na co!!!  
Jirka, 2.9.2017


Velká cena měta Úval
Krapet jiný závod než v Chrudimi nás čekal v Úvalech. Z maratonu jsme se přeorientovali na XC. Oproti loňsku se krapet prodloužila trasa, ale počet okruhů se zkrátil ze čtyř na tři. A to bohatě stačilo. Jeden okruh (6km) měl 180 nastoupaných metrů. Slušný. Po nočním lijáků se očekávalo bahno a na louže na louce. Ovšem dopolední pařák dal vše do kupy a organizátorům se podstatně ulevilo. Lenka si vyjela bramboru - paráda a já potrápil prostřední závodní pole.
O pár hodin pozdějc jsme se přihlásili ještě k běhu. Trasa závodu měla být stejná, jako polední kolo. Ovšem první závoďáci vypálili, jak šílenci a vyběhli mimo trasu. A organizátorům pěkně zavařili. Ti museli natychlo pozměnit úseky a některé se běželi i proti srsti. Vše ale dopadlo dobře a tak jsme při vyhlašování vítězů vysekli organizátorům poklonu za rychlost při změně trasy. Sice jsme běželi místo 5km 1,5 km navíc, ale nálada v cíli byla skvělá. 
Jirka, 28.8.2017


Manitou Železné hory
Jeden z posledních závodů seriálu Kolo pro život se jel v Chrudimi. Tento závod jsem nejel aspoň 6 let a tak změna v mém závodním kalendáři byla nasnadě. Závod je zvláštní tím, že po pár metrech po startu se sjíždějí schody kolem baráků a že jich není málo. Většinou tam bývá špunt, ale ještě jsem proklouz a vychutnal si je. Pak už se trasa závodu motá lesem, polem a třemi brody. Takže vymydlené boty s nohama mám ještě teď. Na startu tohoto závodu stáli Kulhavý, Boudný, Hynek, Ulman, Škarnitzlová, Havlíková. S těmito borci je neradno závodit. Po startu vám ujedou a na mých oblíbených občerstvovačkách nestaví, takže do cíle přijeli o něco dřív (skorem o dvě hodiny). Za to na občerstvovačkách to stálo za to. Připravené byly svatební koláčky, bublanina, plné plechy s piškotovým materiálem, no radost pohledět. A odjet a nechat to tam. Když už jsem chtěl fakt odjet, tak mě děvčata ještě na cestu narvaly kapsy tatrankama, banánama a pod dres mě přihodili i bidon. No odjel jsem, jako kdyby na mě čekalo ještě 100km. Celkově jsem ale spokojen. Nepršelo.
Jirka, 20.8.2017


Škoda Stupava Trophy
Honzik si na Slovensku zkusil po dlouhé pauze jako rehabilitaci závod na horských kolech. Trasa 42 km s převýšením přes 900 metrů byla dosti náročná. Nic méně počasí přálo a tak byl Honzik se závoděním docela spokojen. Je vidět, že dobře rehabilitoval.
Jirka, 16.8.2017


Podkrkonošský maraton
Několikrát jsem sliboval Oťasovy, že tento závod pojedu a až letos jsem svůj slib splnil. V tomto termínu totiž vždy byl nějaký seriálový závod. Letos ne. V předvečer startu v Lázních Bělohrad byl pěkný vodní marast, takže šance na projetí trasy prakticky nebyla. Mraky se honily ještě v sobotu ráno. Na startu se už pomalu začala obloha protrhávat a do cíle se opět přijelo za slunka a sucha. Teda krom bahna co naše ocelové dresy pochytaly. Zdařilá 50tka byla povedená a tak není vyloučená účast i v příštím ročníku.
Jirka, 14.8.2017


Erzgebirgs-Bike-Marethon
Poslední závod evropského seriálu máme za sebou. Ranní příjezd do Seiffnu nebyl moc příjemný, neb obloha se zatáhla a čekalo se, že něco spadne. Po startu jsme vyjeli v rukávkách, ale už po prvním kole (30km) jsme je sundavali. Občas vylezlo i slunko, takže trasa po včerejším dešti pomalu vysychala. Další dvě kola, už pak  byla rychlejší. Ovšem občerstvovačky nás krapet zdržovaly. Ale stály za to, tam vždy aspoň na chvíli zastavit :-). Do cíle se už valilo pěkným tempem a to včetně pověstného asfaltového výjezdu před cílem. Takže celkové vyčerpání nám přineslo i celkovou úlevu, že je závod za námi. 
Jirka, 7.8.2017
KPŽ - Praha Karlštejn
V sobotu, tj. týden po Salzu jsem zkusil závod z "kápéžetky". Proti minulé sobotě to měl být lehárový závod, leč nebyl. Protrápil jsem se až do cíle, ale pozitvní byly ty naše české občerstvovačky. Tam jsem okusil snad vše co mě přišlo pod ruku. V cíli už bylo dobře a nudle s mákem mě opět nakopli.  
Jirka, 26.7.2017

Salzkammergut Trophy - trasa B
119 kilometrů a 3.848 výškových metrů - to jsou klíčové údaje o trase B. Za stálého deště a při teplotách kolem deseti stupňů byl závod všechno jiného než dětská hříčka!
Matouš Ulman (Ceska sporitelna - Accolade) a Jiří Novák (DMT Racing Team) předvedli na druhé nejdelší distanci souboj na ostří nože. Na Hallstätter Salzberg s jeho 11 vracečkami a nejprudším 30 % úsekem se na čele osamostatnil Ulman a svůj náskok navýšil až na tři minuty. Domácí závodník Lukas Islitzer z Gosau dosáhl o čtyři minuty rychlejšího času než při loňském vítězství a obsadil třetí místo. 
Barbara Mayer z Lince vyhrála stylem start-cíl s náskokem dvacet minut na Janu Pichlíkovou (Erste Premier Petr Čech MTB team) a Cemile Trommer z Německa. Jana Matlášková (Cyklo Jiřička Racing Team) vyhrála devátým nejlepším časem kategorii W50. Tereza Maťhová (BSP) a Milena Vodehnalová (Superior Cyklofit sport team) byly další dvě Češky v top 15.
Jirka, 20.7.2017


Salzkammergut Trophy
Máme ho za sebou.
Sobota 15. července je v kalendáři mnohých maratonských nadšenců vyznačena tučným písmem. Na 20. ročník Salzkammergut Trophy se přihlásilo už 4.500 lidí, z toho 900 na extrémní trasu! Na naší trase, tj. 119km je povoleno 1300 závoďáků. Na všechny trasy přijeli bikeři ze 40 zemí. Solná komora je známá svými horskými chatami, náročnými stoupáními, rychlými sjezdy a krásnými výhledy. Atraktivní trasy s jedinečnými horskými kulisami, průzračná jezera a především Gosausee s nádherným výhledem na Dachstein, a pitoreskní domy v Hallstattu donutí i ambiciozní bikery k tomu, aby se zastavili a udělali si fotku na památku. Jenže my těch fotek máme za ty léta co sem jezdíme tolik, že jsme valili dál.
Start (déšť), trasa (déšť + zataženo), cíl (slunko).
Jirka, 18.7.2017


BIKE24 MARATHONMAN SÉRIE
Čtvrtý závod  tohoto seriálu se jede v sobotu 15.7.2017 v Bad Goisernu. Tento rakouský závod Salzkammergut-Trophy na trase 120km s převýšením 3848m může jet pouze 1300 závoďáků. Lenka i Jirka už jsou mezi nimi. Kdo chce, může nám držet palec.
Jirka, 9.7.2017
Kolem Prahy ve směru hodinových ručiček
Ano, takhle by se dal nazvat tento dvoudenní cyklo-výlet. První den Úvaly, V.Popovice, Kam.Přívoz, Štěchovice, Beroun, Lány, Kačice. Celkem 150km za 8 hod. Krom silnice nás čekali singlíky, ale i nosení kol na hřbetě. Večer pak u "Kačičáků" bylo mnoho a mnoho česnekových jednohubek. Druhý den jsme pokračovali přes Říp, Mělník a do Úval. Počasí bylo parádní. Celkem jsme natočili 267km a v sedle kola strávili 14 hodin. Takže taky parádička
Jirka, 7.7.2017


Drásal
Někdy stačí napsat jen jedno slovo, jako např. Drásal a v tu ráno všichni bikeři vědí oč jde. Letošního ročníku se zúčastnil a skvěle zajel i náš Honzík Gábriš. Trasu OBR Drásala si střihnul za 11hodin! To já byl vloni ještě další tři hodiny na trase. Takže Honziku paráda!
Jirka, 5.7.2017 


Houštecký cyklomaraton
Horké sobotní dopoledne a Lenka měla před sebou 82km s převýšením pouhých 580m. Já po středečním vyšťaveném Qudriathlonu jsem dělal jen domestika a prý i cestou rozrážel vzduch. A že protivítr byl. Nic méně vše se povedlo a Lenka si ke Škarnitzlovi, řediteli závodu, vyskočila pro zlatou medaili, kytku a sadu skleniček na šáňo. Dnes je prubnem.
Jirka, 24.6.2017


Quadriathlon
Tradiční středeční Quadriathlon se konal v Dubči u Prahy se startem U Podleského rybníka. 25.ročník se nejvíc zalíbil švýcarskému triatlonovistovi Harimmu. S domácím Tomášem svedl urputný boj až do samotné poslední disciplíny, kde cílová fotografie rozhodla o jeho vítězství o půl sekundy. Za to já začal s 10minutovou penalizací za neplavání. Pravé rameno mě neumožnilo potřebný rozsah pohybu mého plácání ve vodě. Začal jsem tedy rovnou 2km během, pak 11km jízdou na kole a s 3 pivy na závěr jsem získal stříbro v kategorii a celkové 6místo z 24 závoďáků. Tento výsledek nepovažuji na nešťastný závod. Nálada pak byla opět dost veselá... tentokrát i s třídenním leopardem.
Jirka, 22.6.2017


Projetí trasy Oceláka
I tento víkend je jak stvořený pro projetí trasy Oceláka. V odpoledních hodinách budeme opět od sportovního areálu vyjížet. Jen déšť by nám mohl překazit tuto bohalibou sportovní činnost. 
Jirka, 16.6.2017
OCELÁK + OCELÁČEK
Dnešního dne jsou zveřejněny propozice MTB závodu, včetně přihlašování a možného zarezervování Vašich šťastných a oblíbených startovních čísel.
Jirka, 7.6.207 

Hradešínský drncák
Velice teplé počasí přivítalo závoďáky v Hradešíně na místním Drncákovi. Trať měli pořadatelé oproti loňskému roku více bikově vymazlený, leč na silnicích chyběli regulovčíci a též by se šikla občerstvovačka na této trase. Tak tyto slova se nesla po dojetí do cíle od mnoha závoďáků. Nic méně krásné počasí, bezúrazový závod a dobrý gulášek vše v poho vyrovnalo. Dokonce si i Lenka vyskočila na stříbrnou pozici já si vykopal bramboru. 
Jirka, 5.6.2017


Král Šumavy
Konečně máme letos první účast na evropském mezinárodním seriálu. Král Šumavy není lehký a taky nám to pěkně dokázal. Přes krásné počásko se slunkem a bez deště, včetně dvou brodů po kolena byla trasa 105km parádně připravená. Na brodech si zařádil i vodník s fernetem, zelenou či vaječňákem. Na trase nebyly žádné šlahouny od ostružin nebo podobné havěti. Na polích byly krásně vysekané pásy na rychlejší projetí a opět neskutečně bohaté občerstvovačky a to včetně rychlého servisu kol. Ten využila Lenka hned 3x při svých defektech na zadku (na zadním kole). Ale to jí muselo pěkně nakopnout, protože si do cíle přijela pro pohár za 4místo. Za to já jsem si závod pěkně protrápil, ovšem zastávky na mých místech jsem si pořádně užil. A Honzik? Ten vystartoval z posledních pozic a parádním výkonem nás všechny přešpurtoval a po 6hod jízdy si už mohl v cíli pořádně dáchnout. To my se ještě trasu "užívali". Pro příští rok si pro sebe zase vyjel první lajnu. Supr.
Jirka, 29.5.2017

Klánovický Mini Adventure
Tento závod je součástí seriálu Tří závodů pro zdraví. Je to zážitkový závod dvojic kdy v tříhodinovém limitu zdoláváte stanoviště, na kterých plníte různé úkoly (např. řezání dříví,střelby prakem na cíl, biatlon, ale i logické úkoly)  a mezi stanovišti se přemisťujete na kole. Nejde o žádný extrémní závod, ale kombinaci jízdy na kole a plnění úkolů. Kontroly jsou rozmístěny na lesních a polních cestách v prostoru Klánovického lesa. V kategorii děvčat si Lenka s kámoškou Ivčou dosportovaly pro první místo!!! A to i přes nepřízeň počasí, kdy po dvou hodinách se z nebe spustilo vodní peklo.
Jirka, 20.5.2017
Kouřimská 50
Jenže letos pořadatelé závoď vyladili na dvoudenní etapový závod na silničkách i na biku. A tak proč nezkusit oba dva. Ovšem sobotní ráno nenasvědčovalo nic k dobrému dni. Po pár metrech z bydliště se nám vysypalo auto a to tak, že nebýt kamaráda, který nás narychlo na start odvezdl, tak bychom měli klidnou sobotu. Start se stihnul a dokonce jsme měli i dvě minuty na vydýchání. Ovšem po startu začalo silniční peklo. První balík nám frknul hned v prvním kopci a uviset v druhém bylo na pokraji vyčerpání a vystřelení stehen z kraťasů. Švy vydržely celých 100km i do cíle.
V neděli po vlakovém přiblížení a pár km na rozjetí jsme na registraci poslední nebyli. Trasa měla 76km a nebyla na ní ani jedna občertvovačka, takže suché trápení a pokus o hlaďák byl blízko.. Nelehká trasa vedla lesem, polem, silnicí i po místních schodech kolem kostela. Daly se i objet, ale schody jsou schody a stály za to. Vychutnal jsem si je i v druhém okruhu. Byla tam i televize, tak snad... :-)
Lenka dvakrát vyhrála (v kat jela sama), ale gratulaci si určitě zaslouží
Jirka, 8.5.2017


metaXtren Hradec Králové
V letošním roce bychom si rádi zajeli nějaký ten závůdek seriálu horských kol Nova cup 2017. Plánované délky tras jsou stanoveny od 60km a více a budou se odehrávat z velké části v terénu. Závody jsou určené pro širokou veřejnost, takže i pro nás. Proto hned účast na prvním závodě v Hradci Královém byla povinnost. Cíl závodu byl tradičně na Všesportovním stadionu, ovšem slavnostní start byl posunut do města na Malé náměstí. Od startu to byly ukrutné kule a to včetně pádů hned po startu. Pořadatelé totiž udělali hromadný start pro bikery, kolobežky i handikepované závoďáky. My jsme jeli tu nejdelší trasu s délkou 91km a kilásky fakt upalovali velice rychle. Dokonce tak rychle, že si Lenka vybojovala třetí flek.
Jirka, 5.5.2017


Chřibská 50
O velikonoční sobotu si Honzik střihnul druhý závod horských kol seriálu GHOST Karpaty MTB Tour 2017. Vybral si chlapskou čili dlouhou trasu s převýšením kolem jednoho kilometru. Za nevlídného počasí přijel v poho do cíle a to zkraje roku je nejdůležitější. Neb závodů bude letos mít opět kolem třicítky.
Jirka, 3.5.2017
Újezdský duatlon
Tento závod je součástí seriálu tří závodu pro zdraví. Závod začal během při 11 stupních, pak následovala krátká sněhová přeháňka a tu už při jízdě na kole a při poslední disciplíně, kterým byl opět běh se počasí umoudřilo a do cíle se běželo při teplotě 15 stupňů. Aprílové počásko.
Za zmínku stojí, že k večeři před závodem jsme měli pravý nefalšovaný řízek s bramborovým salátem. Vzkutku dobrá příprava na závod, ale oslava byla nutná, neb první jídlo na novém sporáku... :-)
Jirka, 23.4.2017


Mallorca 2017
Už osmým rokem jsme trávili předsezoní soustředění v teplých krajích. I když v letošním roce nám prvně za celou historii proršel jeden celý den. Takový neplánovaný gaučink nám, ale vrásky na čele moc neudělal. Následné dny nám počasí vše vynahradilo a po místních silnicích jsme na černých Meridách drandili o stošest. Dokonce jsme chytli i jarní sluníčkovou patinu. Dalo by se říct, že na letošní sezonu jsme připravený a soupeři se mají na co těšit :-)
Jirka, 6.4.2017
Czech Primavera bike
MTB jarní zahajovací závod sezony cyklistiky, tak tak zněl název moravského závodu se startem v Šanově u Hrušovan nad Jevišovkou. Slavnostního startu se ujmul legendární vítěz Závodu míru a olympionik Jan Smolík. Okruh byl vedený tradičně vinařskými a pohraničními stezkami. Terén kolem řeky Dyje byl den před závodem pěkně pokropen deštěm a v den závodu ještě doprovázen silným větrem bez slunka. A výsledky? Jakub si na 30km trase vyjel druhé místo, Lenka na dvojnásobné trase zlato a Jirka přidal třetí flek ve věkové  kategorii. Ovšem za nejdůležitější považujeme vítězství v kategorii rodinných týmů.
Jirka, 5.4.2017
Kbelská 10
Silniční běžecký závod Kbelská 10, už píše 31.ročník. V sobotu přivítalo běžce slunečné "jarní" počasí. Na startu hlavního závodu na 10km se postavilo přes 1200 nažhavených závoďáků. Roli startéra se zhostil olympijský vítěz, judista Lukáš Krpálek. První čtyři kilometry jsme běželi (Lenka a Jirka) proti větru, pak se trasa stáčela na Vinoř, kde byla občerstvovačka na 6km. Od tud už metry ubíhaly rychle, leč tvrdý asfalt dával lýtkům pěkně zabrat. Oba oceláci proběhli cílem takřka našrot, ale v duši jim bylo dobře. Za rok snad budeme opět na startu. 
Jirka, 6.3.2017
Železnohorák
Původně měl být víkend určený pro přípravu na Kbelskou 10. Ale to by doma nesměl být internet. A tak jsme v pátek objevili u Chotěboře běh do vrchu. Závod byl jen 5,2km dlouhý, ale převýšení měl krásných 308metrů. Start byl přímo u hospody v Bezděkově a cíl až na nejvyšším bodě Železných hor v Horním Vestci (668 m.n.m.). Na startu stálo 108 běžců od juniorů až po seniory. Nebyl jsem nejstarší, i když výsledek by tomu odpovídal. Za to Lenka si vyběhla krásné druhé místo ve své kategorii. Jupí :-)
Jirka, 26.2.2017
V roce 2017 ...
Původní záměr zněl "letos žádný seriál", ale nakonec nám to nedalo. Takže letos, po několika letech, oprášíme MME. Z tohoto evropského mezinárodního seriálu MarathonMan máme vybrány tři závody. První závod nás bude čekat v Klatovech známý jako Král Šumavy. Pak v červenci poletíme do Rakouska na Salzkammergut Trophy a v srpnu seriál zakončíme jeho posledním závodem v Německu v Seiffenu Erzgebirgs-Bike-Marathonu. V součtu v těchto tří závodů se popasujeme s 326 km a nastoupáme 7942 metrů. Tak to je jen lehký letošní nástin co nás čeká.
Jirka, 22.2.2017
Ježíškova cesta
Oťas zřejmě bere letošní sezonu vážně. Dobrovolně se vydal na Boží Dar, kde si vychutnal prvních 15km na běžkách. Letošní Salzkammergut se už třese v základech.
Jirka, 8.1.2017


Piatlon
První recesistický závod máme zdárně zasebou. Lenka se zhostila první části štafety docela dobře, jen ta cocacola jí nějak nesedla, ale v běhu si už poradila nejen s růžovkama. Jirka jako druhý člen štafety vyžunkl pivčo jedna báseň a běh byl obdobný. Předal pak štafetu Filipovi, novému členu našeho týmu a ten si ve famozním stylu krásně pohrál jak s pivem, rumem, tak i během.
Třeří místo v kategorii mixů jsme pak společně oslavili.
Jirka, 8.1.2017 


ROK 2017 s tradičním Piatlonem
První kombinovaný závod v Újezdě nad Lesy bude 7.1. Jedná se o závod tříčlenných týmů, kdy první disciplínou je vypití lahvového pivča, pak následuje 800m běh, hod třemi špunty do krabice + 3 rumy, 800m běh a vypitím lahvového piva. Pak ťuknutím o plné pivčo dalšího závoďáka se předává štafeta druhému, resp.třetímu členu týmu.
Jirka, 4.1.2017
* * * * * *  2 0 1 6   * * * * * *
Mapa závodů 2016.jpg
Silvestrovský běh
Poslední závod je za námi. Díky vše, kteří se podíleli na přípravě závodu, na silvestrovské organizaci, pak závoďákům jakož i divákům, kteří utvořili krásnou sportovní atmosféru.
Takže SPORTU ZDAR i v roce 2017
Jirka, 31.12.2016
PROSINEC
První rozjezdový tréninkový měsíc je v plném proudu a po měsíci se ochablé svalečky začínají pěkně probouzet. Někdy je to i o přemáhání, ale zatím jde vše dle tréninkového plánu ... :-)
Pomalu se rozjíždí i přípravy na poslední závod v roce, čili Silvestrovský běh. A kde? No opět v Hradešíně se startem v pravé poledne.
Kdo čte tyto řádky, tak je vřele vítán.
Jirka, 20.12.2016
LISTOPAD + PROSINEC
Měsíc listopad je za námi, takže za velice příjemným lenošením je konec. Lehce jsme se obalili důležitým sádlíčkem, to aby nám pak při závodech nechyběl. Víme, že začátek přípravy na novou sezonu bude zase bolet, ale ke sportu i toto patří. Takže jdeme zase "DO TOHO".
O první prosincový víkend si zajela naše Verča pro velmi krásné ocenění do Volyně a to za výsledek v Galaxy sérii 2016. Ve své kategorii si hravě poradila se 43 klasifikovanými soupeřkami. Takže gratulace ke krásnému výkonu je na místě.
Jirka, 5.12.2016
Pečené koleno a křídla s křupavým salátkem
I umět relaxovat je umění a když se spojí dobré s užitečným, tak to nemá chybu. Tak v tomto duchu se nesl včerejší večer u dobrého jídla a dobrého pěnivého moku. Pozvánka byla určena jako poděkování za fyzické i dušení síly při pořádání MTB závodu OCELÁK 2016 i běžeckého závodu Ocelová Osma 2016. Konkrétně se jednalo o pomoc v činnostech jako je regulovčík, zvukař, ošetřovatel, stavěč stánků, občerstvovač-nápojník, fotograf, moderátor neb asistentka-hosteska. Za těmito profesemi byli vidět příjemní lidé, kamarádi a přátelé. Takže díky Vám se vše povedlo a moje poděkování si plně zasloužíte.  
Jirka, 11.11.2016
 

Klánovický půlmaraton
Za krásného počasí jsme si dnes střihli Klánovický půlmaraton po třínedělním tréninku. Vůbec jsme netušili co od půlmaratonu můžeme očekávat, ale vízva to byla pořádná. Na startu byli samý lehký váhy a pak moje maličkost s váhou nepřipomínající běžce. Výstřel mě nepřekvapil, za to rychlý start docela jo. Oba jsme do toho pěkně šlapali a nakonec tento závod nebyl až tak příšerný. Trasa po lesních cestách s pěti občerstvovačkama byla pěkně připravená. DOHĚHLI jsme do cíle celý, utahaný a spokojený a to i protože jsme celou trasu jen běželi.
Kluci si po sprinterké dvoukilometrovce (stříbro a bronz) ochutnali ještě desítku a taky jí zvádli suprově.
Jirka, 23.10.2016
 

Silvestrovský běh
Zdravím všechny sportovce, kteří mají rádi pohyb. Zvláště ty, kteří začínají už o Nový rok, ale pak i ty, kteří si chtějí vychutnat sport i na Silvestra. Možná hrabe už i nám, ale zvažujeme uspořádání Silvestrovského běhu. Toto protáhnutí těla by mělo být po silnici a s max délkou do 5 km.
Oceloví letci, 6.10.2016
    

Vysočina Arena Tour
Poslední závod seriálu Kolo pro život se jel v Novém Městě na Moravě. Na všech tratích bylo v sobotu cca 2500 závoďáků. Začátek i konec závodu se jel přesně po úsecích kudy se proháněly ty největší světové hvězdy MTB před několika měsíci při mistrovství světa, a kde tisíce fanoušků fandilo naší reprezentaci. Fanoušci byli ovšem na svém místě i tuto sobotu. Lenka fandila Kubovi i Jirkovi, kteří brázdili sobotní trasu závodu.
Jirka, 4.10.2016
Jihočeský MTB pohár 2016
Naše úspěchy v kategorii týmů:
Do tohoto seriálu jsme nastoupili po suprovém loňském vítězném tažení v Galaxy sérii 2015. Pro letošní rok jsme byli o dva závoďáky (Tereza a Hozna) ochuzeni, ale za tyto dva jsme měli náhradu v podobě hostujícího Míru a Luďka. Takže náš nově složený sedmičlenný tým se pral na závodech s
jinými pravidly a novými tvářemi tohoto seriálu. Seriál jsme si zkusili a z 13 týmů jsme obsadili krásné páté místo. Týmu patří za tento výsledek uznání a velká gratulace. Za zmínku stojí to, že každý člen týmu se bodově zapojil do celkového hodnocení.
Naše úspěchy v jednotlivých kategoriích:

Veronika = 1.místo
Míra = 2.místo
Lenka = 3.místo

Vašek = 5.místo
Luděk = 6.místo
Jirka = 11.místo
Jakub = 12.místo
Oceloví letci, 18.9.2016

 
Benedikt Soběslavský MTB maraton
Poslední závod série Jihočeského MTB poháru je za námi. Na tomto závodě jsme měli i naše čtyřčlenné zastoupení. Lenka, Vašek, Jakub a Míra si vychutnali poslední závod s cílem obhájit, či vylepšit si postavení ve svých kategoriích. Týmově, už bychom na bednu nedosáhli, tak proto ta slabší účast.
Do cíle přijeli všichni nezraněni a tak tímto závodem jsme ukončili celý seriál. 
Jirka,18.9.2016


KPŽ - Plzeňská MTB
Na Plzeňské padesátce stálo na startu 1900 bikerů a bikerek včetně F.Raboně a P.Boudného.  Suchá a rychlá trasa byla i pěkně prašná, alespoň se v cíli nemusela mýt kola. Verča i Jirka si ji pěkně rychle a bezpečně projeli.
Jirka,17.9.2016


Velká Cena města Úval_MTB
Desátý ročník úvalského crosscountry závodu se jel za velice teplého počasí. Jirka se po startu uvelebil na supr krásné páté pozici, než ho po zaváděcím kole začali předjíždět podstaně mladší jinoši. To Lenka si závod střihla tradičně od začátku s rozvahou, aby mohla v druhé polovině závodu začít předjíždět.
Vojta, 28.8.2016

Velká Cena města Úval_cross
Pár hodin po cyklistickém závodě se na stejné trase pořádal i běžecký závod. Ten už se však běžel za většího vedra a na sluníčku to bylo opravdu znát. Trať byla pěkně náročná hlavně co se týče převýšení a ještě tomu to vedro. Závod měl hojnou účast od mladých nadějných závoďáků a závodnic až po staré babičky a dědečky. Jeden dokonce běžel i s psíkem, který měl své startovní číslo.
Mě osobně se trať líbila a běželo se mi dobře a jen vyčkávám na další ročník.

Vojta, 28.8.2016
Jistebnice
Předposlední závod Jihočeského MTB poháru se odjel v Jistebnici.Trasa závodu byla vedena členitou krajinou Jistebnické vrchoviny, mimo jiné s výjezdem na její nejvyšší vrchol, Javorovou skálu 723 m n.m.  Především milovníci zimních sportů uvítají průjezd Sportrelax centrem Monínec, který si vzhledem k překonávanému převýšení budou mít čas pořádně prohlédnout. Zkrátka sjezdovka se vyjížděla.
Kuba si na krátké tentokrát protrpěl na 10km defekt a Míra z krátké trasy zakufroval na dospěláckou dlouhou trasu. Ta odstartovala 30minut před krátkou trasou. Skvěle se vedlo Vaškovi, už po startu mu bouchly saze a s převahou z oceláků dojel první do cíle. Pak ho následovala dvojice Verča a Luděk a s nemalou ztrátou, pak i Jirka s Lenkou. Závod v dost teplém počasí měl na novém místě na louce příjemnou atmosféru a jednu naši ocelovou stříbrnou medaily pro Verču.
 Jirka, 20.8.2016
SOBOTNÍ SPORTOVNÍ TROJKOMBINACE
1) Karlovarský AM bikemaraton
Jeden z nejhezčích závodů seriálu Kolo pro život se jel v Karlových Varech. Mají zde nádhernou trať se spoustou singltrailů a technických pasáží. Na startu se objevila i Bára Průdková s Jitkou Škarnitzlovou a daleko vzadu v jiném koridoru stála naše Verča. Byla připravená bojovat s technickou tratí, ale právě i s Bárou a Jitkou. Trasa tentokrát nebyla suchá a tak na několika zrádných místech byla i bolavá. I s tímto se skvěle popasovala Verča, když ve své kategorii obchávila skvělé třetí místo právě za Bárou a místní Veronivkou Kubínovou. Výtečnou jízdou se Verča v cíli dostala mezi elitní desítku žen. Gratulace je tedy na místě! 

2) Krušnoton
Jako druhého závodu této soboty se zúčastnili Lenka, Vašek a Jirka v Krušných horách. Tento závod ovšem nebyl na biku, ale na silničním kole. A tak Lenka s Jirkou netušili do čeho jdou. Byl to jejich první závod na slabých pláštích. Vašek už měl zkušenosti se silničkou právě i na tomto závodě v loňském roce. Po startu v Teplicích se silnice zvedla po hlavní až do Dubí po staré slavné E55. Pak se odbočilo na krásných 5 km stoupajících lesů po sedmihůské cestě. Nechyběli ani pověstné Klíny a šup dolů do Litvínova a do cíle zpět do Teplic. Všem se závod moc líbil a tak není vyloučeno, že rok 2017 může být opět s námi. Musím zmínit bohaté bufety - palčinky, škvarkové pomazánky, plněné housky, domácí muffiny a spousta ovoce. Paráda 

3) Podkrkonošský maraton
Třetího závodu se startem v lázeňském městě Lázně Bělohrad se zúčastnil Oťas. Je to pro něj srdcová záležitost a tak na mokré trase si užil své.
Počkáme si na jeho slova...... a zde jsou....

Vážení přátelé bikingu.
Přináším report z mé 8. účasti V Podkrkonošském maratónu v Lázních Bělohrad.
Jako již tradičně, noc před startem zapršelo a tak se očekávalo bahno. A bylo to tak, na 80% tratě to pěkně čvachtalo. Nicméně se jelo výborně, trať celoročně značená a tak nikdo nekufroval. 
Mých klasicky těžce najetých 300km v tréninku se zúročilo, nikde jsem nespadl. Dojel jsem špinavý jak to prase s časem mém obvyklém na tomto závodě. No v tombole jsem úspěšný nebyl a tak to vynahradil báječný steak k večeři. A jelikož se mi zdá, že je to rok od roku těžší, tak se těším na příští ročník. Bude to zase sranda. 
Bikingu zdar
Oťas, 20.8.2016
Mladá Vožice
Pátý závodu Jihočeského MTB poháru se jel opět v Jižních Čechách v Mladé Vožici. Rychlá a suchá trať nám pěkně zamotala výsledky celého seriálu. Vašek ve svém komentáři píše, že jsem jako správný kapitán Ocelových letců držel prapor na dlouhé trase co nejvýš a v těžké konkurenci obsadil osmé místo. Jen doplním, že ostatní borci se umístili na 11 a 13 místě. Děvčata si vyjela 2 a 7 místo. Pak na kratší trati sice máme skvělé první místo, ale celkově jsme se propadli na bramborovou pozici. Náš bikový život jde ale dál...
Jirka, 9.8.2016
Karlštejn
V seriálu horských kol Kolo pro život je jeden závod z klamavým názvem a ten zní Praha - Karlštejn. Start je v závodišti v Chuchli a trasa vede směrem k zámku, ale ten vůbec neuvidíte. Pro cyklisty, kteří dojíždějí z větší vzdálenosti je to zřejmě škoda. Sobotního dne bylo opět pekelné teplo a vyprahlá trasa včetně klusáckého oválu to dávala jasně znát. Oblaka prachu byla ve vzduch pěkně dlouho. To ovšem nevadilo naší Veronice. Krásné stříbro si zasloužila. Na téže trati ještě svůj rychlý závod odjel Jirka a na kratší trati byl dobře vidět i Jakub 
Jirka, 3.8.2016
Šumavský MTB
Přeháňky, které trápily Šumavu po celý týden, si jako zázrakem daly pauzu v ten pravý čas, což potěšilo stovky bikerů, bikerek a jejich fanoušky. Na startu se jich sešlo celkem 1445 a také podél trati tentokrát fandilo mnoho diváků. Po startu dlouhé trasy prověřilo fyzičku všech závoďáků několikakilometrové stoupání s průměrným stoupáním téměř 9 %. Tento výšlap si závoďáci ještě střihli při dojezd do areálu na Zadově. Pořadatelé navíc zpestřili trasu brody a to vše sedělo i naší Veronice. Stříbro na bedně jí moc slušelo..
Jirka, 2.8.2016
Tuatara
Po své loňské premiéře, kdy jsem závod jel s maximální pokorou a spíš si po předchozích deštích užíval nádherně technickou trať a dokonce i tlačil z kopce, letos jsem se pokusil vážně závodit. Z počátku se dařilo, ale po krizovém okamžiku na hranici pádu, ke kterému pak došlo po pár dalších km a defektu na 26. km jsem byl rád, že zbytek technických lahůdek jsem si mohl užít v sedle. O to víc mne v cíli potěšilo třetí místo v kategorii.
Vašek, 27.7.2016
Písek
V rámci seriálu Jihočeského poháru MTB se jelo v Písku kritérium na 40 a 50 minut + 1 kolo a to dle věkových kategorií. Odpolední start byl pro nás nezvyk, ale poprali jsme se i tímto. Jako bonus měla děvčata po dobu jejich závodu i lehkou spršku, která dostávala kola do pěkných smyků. Zvážit rychlost při projetí zatáčky na koskách byl u někoho pěkný rébus. I Lenka si ustlala v jednou místě při výjezdu ze zatáčky. Verča si vedla skvěle a s přehledem si uhájila prvenství a ve stejné minutáži si Míra pro bronz taky rád vyskočil. Pak následoval start s naší nejpočetnější kategorií. Luděk, Vašek a Jirka. Toto kritérium dle předpokladů by nejvíc sedělo Vaškovi, leč ve druhém kole přetrhl řetěz a tudíš pro něj závod skončil. Ostatní dva borci si už trasu za slunečného počasí dokroužili bez karambolů až do cíle. Poslední start, tzv. mladíků měl zajímavější průběh. Od startu jim pršelo, takže pádů bylo víc než je zdrávo. Ale většina startujících do cíle dorazila.
Jirka, 21.7.2016
Vrchlabí
Další sportovní cirkus zajel do Vrchlabí. V Krkonoších se jel v pořadí už 8.závod Kola pro život Vrchlabí - Špindl Tour Škoda Auto. Naše Veronika s Vaškem si na tento závod odskočili z Prahy: Verča si moc šikovně zajela trasu 35km. Tentokrát nebyl žádný defekt a tak třetí místo její parádní jízdu jen dosvědčuje. Vašek už si dal dospěláckou výživnou 50tku. Oba byli v cíli pškně vyšťavení, ale spokojení.
Jirka, 12.7.2016
Nové Město na Moravě
Vysočina Arena hostila Mistroství světa horských kol MTB. Jako doprovodné akce byly přichystány, jak Birell MTB maraton, tak i Birell MTB Night Race a jak jinak než za umělého osvětlení. Obou těchto závodů se zúčastnili Veronika s Vaškem. Zatím co 50 km maraton přinesl lehké defekty na trase, tak druhý den na nočním závodě si oba naši borci zlepšili náladu. Vypsaný limit na 40minut + 1 kolo dobře seděl Veronice i Vaškovi. Svorně si dojeli pro bronzová místa.
Jirka, 9.7.2016
Bikemaraton Drásal
Letošní Drásal s trasou OBR a "A" prošel částečnou rekonstrukcí, když byl přidán úplně nový 50 km úsek. Jak se ukázalo na dost vysoké bikové úrovni. Červnové datum nikomu nevadilo a nový díl tratě se podle prvních ohlasů většině bikerů líbil. Mě teda ne. Závoďáci se mordovali ve vedru na kole a přesto si závod užívali. Laikovi, nesportovci, se to zdá jako protimluv. Ale kdo kolu propadl, ví, že tyhle pocity právě vyhledává...
Už v loňském ročníku příznivci MTB dokázali, že je od závodění neodradí ani teploty nad 35 stupňů. Nastupující léto přijeli i letos oslavit potem a dřinou na jeden z nejtěžších závodů v ČR. Přijeli se postavit výzvě a každý měl svůj cíl. Ten můj byl dojet do cíle a pokud možno stihnout časový limit 14 hodin. Největší obdiv pochopitelně budili borci na královské trase 177 km OBR Drásal. Na startu se postavilo už za svítání v půl šesté 166 bikerů. Po předchozí tropické noci bez deště všechny přivítalo náměstí E.Beneše s ranními 23 stupni Celsia!!! a nepříjemné dusno. Na startu nebyly vidět žádné dlouhé přípravy známé z poledních startů. Během 5 minut byli všichni shromážděni a závod se odstartoval. Bikery čekala přetěžká trasa nahoru dolu zvlněnou krajinou Hostýnských vrchů s převýšením 5432m, avizované vysoké teploty a dýchatelný dusivý vzduch. Podtrženo, sečteno, hořící peklo.
O dramatické okamžiky nebyla nouze. Na desátém km jsem odstřelil drát na zadní kole, ale bez drátu se prý jet dá. Jel jsem. Pouze jsem měl obavy, aby se nanamotal do převodů. Pak ve sjezdu na Rusavu se vířila gigantická oblaka prachu, ve kterém bylo špatně vidět. Drásalovské vrchy braly závoďákům všechny síly a hodně těžký byl 20 km nový cross country úsek za Trojákem, kde to teda vůbec neutíkalo. Na trase bylo vidět mnoho defektů, pádů a kolapsů z vedra. Záchranná služba ošetřila z obou tras přes 70 bikerů, několik jich musela dokonce transportovat do nemocnice.
Na trase OBR Drásal se odehrála spousta příběhů neskutečným srdcařům MTB. Můj příběh není dlouhý, i když délka trasy by tomu mohla odpovídat. Průběžné časové limity, kterých bylo 11, byly nastaveny tak, aby závoďák v cíli dojel do 19:30 hodiny. Do občerstvovací stanice na Trojáku (112 km) jsem měl dokonce 77 minut náskok. Ovšem následný nový 20 km úsek mě natolik pohřbil, že jsem na 130 km chtěl závod zabalit a nechat se odvést do cíle. V tu chvíli jsem všechny kopce tlačil a moje síly si tak vzaly dlouhatanánskou dovolenou. Když jsem ovšem na další občerstvovačce v Semetíně viděl, jak závoďáci z krátké (117 km) trasy kolabují a nechávají se odvážet, někteří i nedobrovolně, tak mě to tak nakoplo, že jsem v závodě dál pokračoval. Sice jsem přišel o slibný náskok a dokonce jsem se dostal i do časového minusu. Ale deseti minutová "studená" sprcha mě poslala dál na trasu. "Zbylých" 50 km už se mě jelo relativně dobře. Ovšem celková únava s příšerným vedrem (38 stupňů) dala i mě zabrat a na výkonu, už to pak bylo znát. Celkový časový limit jsem už nestihl, přijel jsem zasolený jak nikdy a jako třetí nejstarší závoďák jsem závod dokončil... poslední jsem nebyl. Ze 166 bikerů do cíle dorazilo jen 132.
Každý, kdo se zúčastnil zaslouží velký obdiv. Svůj díl pochvaly si zaslouží místní pořadatelé a organizátoři i záchranáři, kteří kvůli extrémnímu počasí a dehydratovaným závoďákům měli mnohem více práce než na jiných závodech. 

To Lenka, tak to je jiný kabrňák. Na startu v 7:45 měla před sebou délku 117 km s převýšením 3920 m, taky pěkná porce. S trasou se popasovala na výbornou a svou kategorii vyhrála. V absolutním pořadí obsadila 248 pozici z celkových z 369 borců co dorazili do cíle.

Oba jsme se shodli, že tuto trasu už nikdy opakovat nebudeme. Tři dny po závodě jsem ještě nemohl pořádně vzít sousto do pusy a něco kloudného sníst. Měl jsem tak rozežrané patro, že při každém soustu mě vytryskly slzy, jako když jsem dostával doma klepec za špatné známky ve škole.
Jirka, 7.7.2016
Kardašova Řečice
Mistrovský závod Jihočeského poháru v kardašově Řečici nesl veskutečné slaďoučké ovoce. Přes peripetie s časomírou si s rychlou strasou skvěle poradili naši bednaři Míra, Veronika, Vašek i Lenka. Luděk si taky skvěle máknul, leč trasu má rád zřejmě víc techničtější, tak příště. Jakub se potkal s kamenem a pak hned se zemí. No a já skounčil už na šestém kilometru. Mojí patku navštívil klacek a bleskově zastavil zadní kolo.
Teď čekáme na zveřejnění kompletních týmových výsledků.
Jirka, 19.6.2016

 
Hradešínský drncák
Tento závod máme takřka za barákem a komu se poštěstí na závod vyrazit rovnou z baráku na kole. V loni jsem píchnul 300 metrů před startem, takže letos jsem si dával pořádného majzla. Samotný závod začíná cca sedmi kilometry pouze po asfaltu, takže fofr rozjetí a vysokou tepovku měl snad každý. Pak jsme vlítli do terénu a tam se už začalo krájet hlavní pole. Pověstný výjezd - výšlap na Šemberu, už pole totálně roztrhal. Já jsem se držel nejlepší bikerky tohoto dne a dalších pěti chlapců. Kdyby nepřišla lehká krize, tak bychom všichni takto do cíle dorazili. Ale i druhý flek není k zahození :-). Lenka si z trasou též dobře popasovala, leč soupeřky byly o chlup lepší. Kuba si hrábnul na své dno a svojí kategorii bravůrně vyhrál.
Jirka, 13.6.2016

  
ČEZ Bike Prague
Sobotní závod byl pro našeho Honzika tzv. velký reparát. V loni si tento závod vzal na Hozikovi krutou daň. Pár kiláků před cílem zkolaboval a se zlomeným krčkem, otokem v hlavě a zlomenou klíčkí kostí a tak mazal do špitálu. Takže si pár dní nedobrovolně odpočinul na jednotce intezivní péče v Praze. Honzik je ovšem ostrý hošík a hlavně OCELÁK. Z těchto lapálií se vykurýroval a po pár měsících už začal zase oběžovat svoje kolo. Zkraje jen na téninku, ale srdce mu bušilo hlavně na závodech. Takže tento reparát letos vyšel skvěle a v kategorii nad 70 let si z lehkostí vyskočil na stříbrnou bednu.
Takže gratulace je namístě. Honziku jen tak dál!
Jirka, 13.6.2016

 
Quadriathlon
24.ročník tohoto rychlostního quadriathlonu byl tuto středu opět nelehký. Z rybníka po 200metrech jsem vyšel až třetí od konce 30ti členého pole. Běh na vzdálenost 2km byl už pro mě daleko lepší a kolo o cca 12km mě potěšilo. Pro čtvrtou disciplínu jsme si zajel už jako čtvrtý a ty tři piva jsem dal neskutečně rychle. Vlatně jsem si utvořil pivní rekord v podobě 3:07 min.
Výsledek: ABS 3, KAT 1. Takže velká spokojenost.
Jirka, 9.6.2016 
Hradec Králové
A už v tom zase lítáme, včera nelehký závod v Chýnově a dnes rychlostní závod v Hradci Králové. Dnešní trasa byla totálně suchá a tak každý kdo jel si musel zlepšit čas oproti loňskému výsledku. Zastavit na občerstvovačce znamenalo odpojení od balíku, na který už mohl během závodu zapomenout, aby ho sjel.
Jakub jel s pohmožděným ramenem, po včerejším kotrmelci, ale na krásném výsledku to nebylo moc znát. Zpáteční cesta kolem mekáče byla zasloužená.
Jirka, 5.6.2016

 
Chýnov
V sobotu se jel druhý závod Jihočeského poháru MTB. Bláta hodně, techniky také. Parádní závod hodný názvu "horských kol" a ještě jsme nezmokli. Veronika druhá, Mirek taky, ostatní jsme taky odvedli své, ale hlavně jsme si parádně zajezdili! :O).
A přitom i udrželi týmové bronzové místo.
Vašek

 
Valašský Hrb
Vytrvalostní horský běh, tak takto je klasifikovaný běžecký závod. Trať byla vedena po hřebenu beskydských vrchů, mimo silnice. Turistické pěšiny kopírovaly vlnitý terén v prostředí krásných čistých lesů s inspirativními výhledy. U horského hotelu Čarťák se startovalo a hned po 100metrech začalo jedno z mnoha stoupání. Celkem bylo na startu ve čtyřech různých vzdálenostech trati přes 800 závoďáků a já "biker" mezi nimi. Ještě teď po třech dnech chodím, jak baletka po rozbitém skle.
Jirka 
Monaco
Proč si nezajed potrénovat třeba do Monaca. Že by nám už byla naše republika malá? Tak to zas ne, ale projíždět se kolem Casina Monte Carlo, tak to bylo fakt asi labůžo. Tyto vymoženosti si stačili vychutnat Hanka, Verča a Vašek. Určitě se správným směrem nabili, aby opět mohli podávat skvělé výkony na závodech v Jihočeského poháru.
Jirka

 
Pohár Peruna
Perštejnské Giro je druhý závod cyklistického seriálu o Pohár Peruna na horských kolech. 45ti kilometrovou vzdálenost si skvěle projel Vašek. O trase plné singletracků moc dobře věděl a  já tušil, že mu bude sedět. K tomu všemu bylo i skvělé počasí, tak co víc si přát.
Jirka

 
Sportovní víkend
V sobotu  si třihli za supr krásného počasí Jakub (34km) a Jirka (56km) už třetí závod seriálu Koloproživot v Mladé Boleslavi. Určitě to byl jeden z mála letošních závodů, kdy se kolo nemuselo hned umívat. Stačila jen jemná prachovka.
V neděli, už za aprílového počasí se jel v Klánovicích mini adventure dvojic. Této časově limitované tříhodinové akce se zúčastnila Lenka s bikerkou Janou z BSK. Kromě 46km najetých kilometrů si děvčata vyzkoušela řezání pilou, jízdu na kánoji, šplhání v tělocvičně, kutálení pneumatiky terénem, jízdu na koloběžce, házení talířem a výběhu na rozhlednu. Tyto kontrolní stanovišťe nedělala děvčatům žádný problém a za to jim stříbrná placka moc slušela. Gratulujeme
Jirka
Tálín_výsledky
První závod Jihočeského MTB poháru v Tálíně máme za sebou a s výsledky můžeme být spokojeni. Z 11 týmů jsme si vyjeli suprové třetí místo. Možná jsme si dali vysokou laťku, ale o celkovou bednu se teď budeme prát. Další závod nás čeká 4.6.2016 v Chýnově a pak je na programu mistrák v Kardašově Řečici s přidělováním více bodů do týmové soutěže.
Jirka
Tálín
Jihočeská vesnice Tálín se stala otvírákem sedmidílného seriálu závodů Jihočeského MTB poháru, který se jede pouze po území jižních Čech. Takže tradiční závod u tálínského rybníka otevřel celou letošní sérii. Mimořádné sucho na trase a krásné počasí neslo rychlé výsledkové časy.
My jsme měli tento rozjezd. Na dlouhé trase jsme ve svých kategoriích obsadili 2,3,8,10 a 11 místo a na krátké trase 2 a 23 místo. V týdnu doufáme, že budou zvěřejněny týmové výsledky, které můžou třeba lecos napovědět...
Bednařům * Veronice, Mírovi a Lence * patří velké díky s přáním "jen tak dál"
Jirka

 
Jihočeský MTB pohár 2016
Po loňském vítezném tažení Ocelových letců v Galaxy série se v letošním roce pokusíme znepříjemnit hladkou cestu k vítězství ostatním týmům v Jihočeském MTB poháru.
Z letošního serálu se omluvili Honzik Gábriš z důvodu účasti na březnovém Cape Epic a v dubnového 4 Islands race. To já už bych měl po sezoně. Dále u Terezy Vaňkové zvítězila finálová účast na vysoké škole. Oběma závoďákům ještě jednou děkujeme za loňskou supr jízdu.
Takže do letošního seriálu po vzájemné dohodě nastoupili bojovat za tým Ocelových letců Luděk Kolesa a Míra Svoboda. Oba z domovského klubu Kbely Cycling Team. Chlapcům držíme palce, ať skvěle uspějí ve své kategorii a stějně tak pomůžou i týmovému tažení za dobrým úspěchem.
Jirka

 
OCELÁK + OCELOVÁ OSMA
Dnešního dne jsou zveřejněny propozice bikového závodu na krátkou i dlouhou trasu OCELÁKA 2016 (10.9.2016), stejně tak i běžeckého závodu OCELOVÁ OSMA (11.9.2016).
Jirka
Cukroušův mazec
Akce Cukroušův mazec na Zbraslavi byla nedělní prvomájová. Za oceláky se obou tras zhostili Jakub, Honzik a Jirka. Trať byla velmi technická s těžkými výjezdy a prvním byl hned po startu směrem na Cukrák a pak následně i rychlými výživnými sjezdy. Trasa zřejmě nejvíc sedla Honzikovi, protože si vyskočil na bednu. Gratulujeme
Jirka
Čarodějnický běh
V Úvalech se běžel už desátý ročník čarodějnického běhu pořádaný spolkem Jonatán. Lenka s Jirkou se tohoto běhu prvně zúčastnili, neb to měli takřka za barákem. Ovšem čtyři kilometry terénem kolem potoka nás pěkně prověřili. Na startu bylo přes 170 závoďáků, čili nemalý závod, ale velmi pěkně zorganizonavý. Na startu byli vždy závoďáci pouze ve své kategorii, takže i zde se mohlo taktizovat. Leč už po startu měli někteří závoďáci místo bělma, už čarodějnické černočerveno. Takže byl sprintík od startu do cíle, teda kdo mohl...
Jirka

 
Kolo Pro Život 2016
První závod největšího seriálu horských kol máme i my oceláci zasebou. V Dobřichovicích u Prahy byl start závodu Trans Brdy. Délku 37km si vyzkoušel Jakub a 58km Jirka. Na snímcích ve fotu 2016 můžete vidět jejich spanilou jízdu po místních hvozdech, včetně momentky Jardy Kulhavého.
Jirka  
Letňany
V lesoparku v Letňanech za supr krásného počasí se jel 3.4. zrovinka ne moc lehký závod Hervis Race For Bikes. Zkrátka pořád nahoru nebo dolu a k tomu ještě pár skoků. To už není pro mě. Ale Verča a Vašek, tak ti si libovali a vo tom to je ... :-)
Jirka

 
Zimní sezona
Přesně tak, poslední dny zimní sezony jsou za náma. Teď už nic nedoženeme, možná už jen teoreticky. Každý z člen z tým OL má teda za sebou několikadenní soustředění. Někdo se ještě věnoval končícímu lyžování, ale většina už ladila svá kola, případně běh nebo brusle. Jeden z prvních ostrých závodů v nové sezoně bude v Újezdě nad Lesy. Čeká nás tradiční Duatlon. Běh, kolo, běh nás dozajista prověří. Následný víkend pak zajedeme na Zbraslav na tryskomyší Cukroušův mazec.
Jirka

 
Pečecká 10
Minulý víkend jsme měli na pořadu první běžecký závod a né že by nám to nějak zachutnalo, ale následný víkend jsme si dali hned další. Tentokrát už posíleni o Jakuba. Počasí bylo příjemné, jen ten asfalt nám už moc neseděl. Ovšem rozloučili jsme se s osobními rekordy a to nás moc těší. Na startu bylo tisíc závoďáků a dva z Keni. A nad těma se těžko vyhrává ... :-) V cíli nás čekala Postřižinská Pepinova desítka, mňam.
Jirka
 
Kbelská desítka
První letošní běžecký závod je za námi. Tím myslím Lenku a Jirku. Dali jsme si v rámci tréninku tuto desítku. Na startu bylo něco kolem 2000 závoďáků, hrůza. Po odstartování se tradičně chvíli stálo, ale pak začala trasa pod nohama pěkně ubíhat. Počasí bylo parádní a tak i za výsledek se nemusíme stydět. Ovšem pro nás stále zůstává hlavní disciplínou horské kolo.
Jirka

 
10ti leté výročí OL
Dnešního dne (6.3.)je tomu 10 let, kdy jsme oficiálně s kulatým razítkem vzali naše sportování zase více vážněji. Dnes je tedy na pořadu sport a pak navečír se skleničkou v ruce si připijeme na naše letité úspěchy.
Díky všem, kteří si na dnešní den vzpomněli.
Jirka

 
Příprava na Quadriathlon
Tato příprava spočívá nepodcenit ani letošní ročník. Po loňských skvělých výsledcích i letos půjdeme do plných. První disciplínou je plavání v rybníku o délce cca 200m. Ve vodě se necítíme moc dobře, tudíš zde máme velké rezervy a možná právě proto si tuto disciplínu necháváme až jako poslední. Po plavání následuje dvoukilometrový běh. Tomu se teď právě dost věnujeme. Aby nám neutekli všichni závoďáci, tak zase zde máme velké ambice prohrané metry znovu dohnat a případně někoho i předsprintovat. Přezutí do treter napovídá, že 12cti kilometrový úsek na kole terénem i po silnici není jednoduchý. Zde se rozhoduje kdo přijede na poslední disciplínu v nejlepším čase. Jako poslední sportovní disciplína je spořádat tří půllitrových desítek od Kozla. Je jasné, že se zde láme pověstný chleba. Tady se zkrátka rozhoduje o celkovém vítězství v jednotlivých kategoriích. Takže 8.6.2016 nám držte palce, protože přípravu nepodceňujeme.
Jirka 
Pražský pohár v běhu na lyžích
Pražská  Velká Chuchle a volný styl pro žáky a dorost.

Včera jsem jel závod na běžkách. Naše kategorie byla docela nabytá samou elitou, takže jsem neměl šanci. Celý náš závod měřil 2km a pro mě to byl první za celý život, takže i když jsem nebyl na bedně, tak jsem se svým výkonem spokojený. Večerní trať už byla dosti rozbitá od kategorií, které jely před námi. Před závod jsme si museli trasu sami doházet sněhem, protože na  několika místech nebyl žádný sníh.
Nakonec jsem skončil čtvrtý a na prvního jsem ztratil 2:33. Sám jsem jel 7:23 minut.
Jakub
Zabíjačkový chmelOVÁREK
Jojo přesně tak se jmenoval mok při našem dvoudením tréninkovém vybočení u našeho partnera Rampušáka. Na zabíjačkých hodech jsme si náramně pošmákli. Na stolech byly jelítka, jiterničky, ovárek, řízečky, prdelačka apod. A to vše se zapíjelo nefiltrovaným 12% pivíčkem chmelOVÁRKEM. Opět zdařilá akce.
Jirka
Prolog Vysočina Arena
První závod seriálu Stopa pro život se jel v Novém Měste na Moravě pod názvem Prolog Vysočina Arena. Ženy jely trasu 8km, muži 16km a vše v místním sportovním areálu a za umělého osvětlení. Formát Prologu byl stejný jako při lednovém světovém poháru v běžeckém lyžování. Kulisa a atmosféra byla skvělá, jen převlékárna byla společná a to se všem nelíbilo. Mě docela jo.
Jirka
Piatlon 2016
Na dnešní závod jsme trénovali jako nikdy před tím, leč soupeři byli ještě lepší. To znamená, že příště buď přidat nebo....., jojo přidat. Ono dát pivo, 1km běhu 3rumy, 1km běhu a pivo, to vše pod devět minut..., tak na to jsme fakt neměli. Klobouk dolu nad vítězi. Nic méně zítra nás čeká v Novém Městě na Moravě první závod Stopy pro život, tak vyspat a zítra za umělého osvětlení nás čeká 16km volným stylem.
Jirka
Trénink na Piatlon
Dnešní trénink před Piatlonem, který bude příští sobotu, byl velice náročný. První disciplína proběhla OK, ale v druhé se mě chtělo už po pár metrech ....., ale ocelový žaludek vše vydržel. Budeme obhajovat loňské a předloňské druhé místo. Tak trénink byl nade vše důležitý, neb 14 týmů není málo. Zítra bude opáčko
Jirka
Novoroční vyjížďka
Před týdnem by se dalo jet i v krátkým, ale první den roku 2016 už na teplotu nebyl takový příznivý. Ovšem nám, Ocelovým letcům nějaký ten stupeň kolem nuly nevadí, natož se projet po jemném bílém poprašku. Takže 1.1.2016 jsme dali krásným 67kilásků a to jsme stihli ještě opékání bůřtíků. Zkrátka supr zakončení prvního sportovního dne v novém roce.
Jirka
Vánoce 2015
Štědrý den je tady a začínají nám vánoční svátky.
Zatímco dopoledne mnozí fofrvali se sháněním posledních dárků, tak my si střihli vánoční trénink. Běh lesní pěšinou stál za to. A o to více se můžeme těšit na prohýbající se stůl plný dobrot.
Krásné dny plné pohody a nabírání sportovních sil Vám přejí
OCELOVÍ LETCI 

 
OCELÁK 2016 a  OCELOVÁ OSMA
Tyto dva závody se uskuteční v příštím roce. Bude se jednat o sobotní závod na horských kolech 10.9.2016 a následně nedělní běh 11.9.2016.
O obou závodech budeme v průběhu roku dále informovat a to už přímo v sekci OCELÁK 2016
Jirka z OL
Oslavička
Přátelé a kamarádi sportem švihnutý. V sobotu 19.12.2015 od 18hod. se v úvalské restauraci Na dobrým místě slaví narozky našeho kapitána. Takže kdo má chuť mu povinšovat, má možnost. A co se bude pít...., tak to už všichni znáte.
Lenka
Valná hromada OL nejen v Dobrušce
Nákupem pěnivého nefiltrovaného moku v prodejně pivovaru v Dobručce začala dvoudenní valná hromada Ocelových letců. První překvápko potěšilo nejednoho oceláka. Navštívili jsme za krásného počasí dělostřeleckou tvrz - pevnost v Dobrošově. Tato památka vojenské fortifikace z doby před 2.světovou válkou byla zpřístupněna veřejnosti až v roce 1969. Byli jsme jedními z 2milionu návštěvníků, kteří prošli několika km podzemních chodeb včetně sestupu a výstupu cca 250 schodů.
Poté ve Slunném dvoře, už v Dobrušce začala valná hromada, která se nesla největším týmovým zlatým úspěchem v Galaxy sérii 2015. Dalším zpestřením byla virtuální i fyzická účast našich nových partnerů spojená s děkovačkou jejich podpory. Následovalo ocenění s předáním perfektně připravených dárků. Řeč padla i na rok 2016 a možností výběru jiného seriálu. Probrali jsme i náš závod Ocelák 2016 doplněný nedělní sportovní činností.
Večer byl na chvíli sportovně soutěžní na dvou bowlingových drahách doplněný tekutinami z místního rodinného pivovárku. Polkli jsme Dobrušskou 11, Rampušáka 12, Muderlanta 13 a F.L.Věka 15tku. Samozřejmě, že nemohl chybět ani náš žabí mok.
Nedělní probuzení bylo OK a tak, za přítomnosti sněhových vloček jsem se vydali prozkoumat místní pivovar. Průvodce nemohl být nikdo jiný, než přímo pan majitel. Dozvěděli jsme se jak a jak a jak, ale proč ...  to už jsme věděli. No přece pro nás, pro pivaře.
Všem díky za účast i za postřehy k roku 2016
Jirka
Valná hromada OL s překvapením
Přesně tak. Na letošní valné hromadě čeká účastníky hned tři překvapení. Nedá se teď říct, které je větší. Mě osobně láká první, ale druhé taky je zajímavé a to nemluvím o nedělním nevšedním překvápku, které čeká na Ocelové letce. Valná hromada se bude nést převážně týmovým vítězstvím v Galaxy sérii 2015 a též i celou dlouhou letošní sezonou.
Jirka
Kalendář roku 2016
I v letošním roce budou oceláci a jejich nejbližší obdarováni foto_kalendářem pro následující rok. Z lehka se na něm začíná pracovat. Kdo by si přál zaslat více kusů, nechť dá včas vědět.
Jirka
Valná hromada OL
Dlouhá sportovní sezona je za námi a nám už teď jen zbývá zrekapitulovat jí a pošpekulovat co podniknem v roce 2016. Jezdit - nejezdit, běhat - neběhat, plavat - neplavat. Hodně nám napoví letošní Valná hromada. Po dlouhé době měníme místo. Z gurmánského Hýskova se odebereme do východních Čech do Dobrušky k novému partnerovi Ocelových letců. Čekat na nás bude Dobrušská 11%, Muderlant 13%, F.L.Věk 15%, ale hlavně náš oblíbený světlý ležák s příjemnou hořkostí, plné sladové chuti, s vysokým řízem a výbornou pěnivostí, zkrátka 12% Rampušák.
Tato víkendová akce začne 21.11. se zakončením 22.11.2015. Zájemci o tuto dvoudenní sportovně-kulturní akci žádám o nahlášení (čím dřív, tím líp) přímo mě s ohledem na zajištění ubytování. Sebou pouze sportovní oblečení a hlavně bez kol. Podrobnější info až na místě.
Jirka
Morava - relax
Konečně po závodech. Teď následuje pár dní relaxu, nic nedělání, gaučinku a obžerství. Zkrátka rekapitulace a zhodnocení naší dlouhé sportovní sezony. Nemine nás setkání s kamarády, ale také návštěva bikové nemocnice pro přípravu našich strojů na další sezonu. S Vojtou jsem strávil už prvních pět dní na Moravě. Jeden špacír jsme si dali z Ramzové na horskou chatu Parprsek s celoroční nabídkou borůvkových knedlí. Opět to byla skvělá bašta. Další den jsme byli v lázních Velké Losiny s léčivým pramenem s několika druhů saun. Předposlední den jsme dali už jen špacírové rovinky kolem známých míst včetně návštěvy hostince u Pazoura. Poslední den už byl sportovní, ale jen na čumindu. Hokej a místní fotbal byl zajímavý. Tak to byl náš prodloužený víkend.
Jirka 
Klánovický 1/2 maraton
A to už je, ale opravdu letošní poslední závod. Po pátečním slavnostním vyhlášení KPŽ a včerejší rozlučce s bikovými kamarády nad letošní sezonou jsme s Lenkou zmagořili a přihlásili se na dnešní Klánovický 1/2 maraton. Ještě, že byla vypsaná i trasa na 10km. Víc bychom fakt nedali, ale i tak ta desítka bohatě stačila. Počítám, že do středy chodit nebudem, ale stálo to za to.
Jakub a Vojta běželi svojí kratší 2km trasu a zapotili se taky jak se patří. Jakub měl ještě v cíli i úsměv na rtech, neb bedna je bedna.
Jirka

 
Jesenický surovec_neděle
Na tradičním nedělním crossovém závodě jsme měli i my své zastoupení. Na dětské okruhy vyběhli Vojta a Jakub. Do hlavního dospěláckého závodu pak Lenka, která si ovšem v cíli měla vyskočit na bednu pro bronzovou medaili, ale v tu dobu se cpala čočkou, tak jí zastoupil Jakub.
Za oba sportovní dny závoďákům moc děkuji
Jirka
 
Jesenický surovec_sobota
Sedmnáctého ročníku závodu v Jesenici u Rakovníka jsme se zúčastnili, jako našeho tradičního zavíráku za letošní dlouuuuhou sezonou. Velice milé překvápko bylo pro mne, že účast oceláků byla největší právě na této "rozlučce". Sobotního MTB závodu se zúčastnili tito oceloví borci. Na 50km trasu vyjeli Lenka a Pavel. Na poloviční trasu pak Veronika, Jakub, Jirka a Radek. Po těchto startech začalo v kempu dětské závodní peklo. V disciplínách ve věkových kategoriích od jednoho roku do 10 let, jako byly motorkáři, odstrkovači, kolaři, pidilidi, miniděti a děti jsme měli i své zastoupení. Startovní číslo 22 patřilo naší nejmladší závodnici tříleté Anežce. Na svůj první start se postavila za pomocí maminky Markéty. Anežka ve svém ocelovém dresu nevydávala vůbec žádnou nervozitu, spíš její klid a soustředění na start vnášel soupeřům a soupeřkám nemalé obavy, jak tento závod dopadne. Už po několika metrech po startu směrem do kopce si Anežka udělala náskok a pak obráceným směrem do cíle si vzala k svému to krásné sportovní pořekadlo. Zkraje na plno, pak přidat a do cíle ještě zrychlit. Její první závod a její první místo nám ostatním dodalo klid na naše poslední letošní závodění.
Další úspěchy byly: Jakub první místo, Veronika a Lenka druhé místo.

Jirka
 
Máme ZLATO
1) Galaxy CykloŠvec maraton - Tálín = 1.místo
2) Fox Galaxy maraton - Prachatice = 1.místo
3) Pálavský krpál - Mikulov = 2.místo
4) AVG Náměšťský cyklomaraton - Náměšť nad Oslavou = 1.místo
5) Trek Jistebnický maraton - Jistebnice
 = 1.místo
6) Galaxy Kenda Zručský maraton - Kácov = 1.místo
7) Tour de Brdy - Strašice = 1.místo

Toto jsou vypsané závody GALAXY série 2015 a naše týmové u místění. Po loňském stříbrném místě jsme letos pekelně zaváleli a zaslouženě vyhráli celý seriál, takže máme .... ZLATO.
Díky všem...

Oceloví letci
 
Obraz11938_b.jpg
Galaxy série 2015
Ve Strašicích se jel poslední závod MTB seriálu, před kterým jsme měli dostatečný bodový náskok na druhé místo. Ovšem bylo potřeba ve Strašicích dojet do cíle a vítězství potvrdit dalším slušným výsledkem, tak jako to bylo skorem na všech závodech. Po podrobném prozkoumání výsledků jsem zjistil, že pouze v Mikulově jsme přenechali vítězství týmu FOR BIKES cycling team, ktreý skončil celkově na druhém místě. Takže ZLATO je naše a oslavy se můžou připravovat.
Díky patří všem zúčastněným bikerkám a bikerům, tak jako i věrným domestikům, fotografům, masérkám a všem těm, kteří se o naše tělo a duši rádi starají.
Jirka

 
Strašice
MTB Galaxy seriál 2015 se blíží ke konci. Poslední sedmý díl se pojede zítra ve Strašicích. Dlouhá trasa měří 67km a vede okolo celých středních Brd. Pořadatel píše, že dojde ke srovnání mezi cyklisty na horských kolech a silničáři. Proto je zřejmě trasa vedena po úzských silnicích a několika šotolinových úsecích. Tak fakt netuším co z tohoto vyjde.
Ovšem pro Ocelové letce to bude nesmírně důležitý závod v podobě týmového úspěchu v celém seriálu. Jakou placku si odneseme, tak na to si musíme počkat do zítřka. Při průjezdu cílem už bude vše jasné.
Jirka
Z+M Partner
Společnost Z+M Partner, která je jedna z hlavních partnerů Ocelových letců nám skvěle pomohla při organizaci bikového závodu OCELÁK 2015. 
Zde je odkaz jejich tiskové zprávy:

http://www.zmpartner.cz/novinky-a-aktuality/novinky/z-m-partner-podporuje-vsestranne-sportovce-250cz
V roce 2016 a přesněji 10.9.2016 se uskuteční 8.ročník tohoto bikového závodu. Budeme rádi, když bude mít společnost Z+M Partner více účastníků na tomto závodě.
Jirka
Kácov
V Galaxy sérii je vždy jeden závod ohodnocen vyšším bodováním. V letošním roce je to právě teď sobotní Kácov. Čeká nás dvouokruhový závod s celkovou délkou 72km kolem Kácova a Zruče nad Sázavou. Převýšení radši pořadatem ani neuvádí... Na jednom okruhu jsou dva brody přes potok a výjezdy na hřeben "Jordánu". Pro nás Oceláky tento závod mnoho znamená. Když uspějeme i zde, tak máme zaručenou nejhůře stříbrnou týmovou placku. Čili obhajoba z loňského roku.
Jirka

 
Pražská 50
Tradiční pražský závod se startem pár metrů od Verčina příbytku opět nesl ovoce. Nelehká 50tka, která hlavně po startu nikoho nešetří a s postupem času na trase se přeměňuje v rychlostní závod a opět s nepříjemným stoupajícím závěrem byl doprovázen skvělým počasím. V klikatém závěru si Verča dojela ve své kategorii na bednu a s úsměvem vyskočila na druhou příčku. Supr výkon - Gratulujem
Jirka

 
Ocelák 2015
Sobotní závod v Hradešíně je už minulostí, stejně tak i oslavy obce zakončené společným velkým ohňostrojem. Ale zpět k závodu. Výsledky, včetně fotek a hodnocení si můžete přečíst v sekci OCELÁK 2015. Předpokládáme, že vše do úterka na stránky pověsíme.
Díky všem, kteří.....
Jirka 
Van Gillern Cup 2015
Závodní změna. Tak asi takto bych nazval lehké vybočení z našich známých tras závodů v ČR. Tento závod v Kamenici u Prahy byl takřka za bukem, tak proč ho nezkusit. A právě ono krásné vybočení nám ocelákům přineslo příjemné chvíle :-) a to i přes Vaškův dvonásobný defekt :-(
Ve čtyřech mít dvě bedny a třetí utekla jen o 30sekund...... no paráda.
Teď už ladíme přípravu na "našeho" Oceláka.
Jirka
Velká cena města Úval
Toto cross country horských kol je součástí seriálu tří závodů pro zdraví a jede se tuto sobotu. Po vyhlášení nejrychlejších a tombole si dáme relax, abychom pak v neděli mohli zase pročistit kus trasy našeho Oceláka.
Jirka

 
Jistebnice
Závod v Jistebnici nebyl tak úspěšný jako minulý závod v Náměšti nad Oslavou, protože jsem dosáhli "pouze" na dvě bedny.
Na dětské trati jsme měli i jednoho oceláka, což je v pořádku, ale pořadatelé ho poslali až do druhé startovní řady, což na cyklocrosové trati byl problém s předjížděním. Klikatá trať mezi stromy nedovolovala takřka nic. Ale byla krásně technická, dojel na pátém místě.
Ostatní oceláci si dali dlouhou trasu i s výjezdem na sjezdovku Monínec. Na trase jsme měli i našeho domestika, který měl kupu práci i přezouváním defektu zadního kola.  
Na autě jsme měli plakát na náš ocelový závod, o který byl na parkovišti zájem, tak jsme jim vysvětlili, že se jedná o závod ROKU.
Kuba + Vojta
Náměšť nad Oslavou
V Náměšti nad Oslavou se nám vždy dařilo a tak proč v tomto tažení nepokračovat. Vím, je to nadnesené, ale skutečnost se stala pravdou. Nejdřív na trať nastoupil Kuba. Jel svoji kategorii, která obnášela 4x objet náměstí se singlem k řece Oslavě a přes most zpět na náměstí. Po první kole jel na druhé pozici, kterou si držel až do posledního okruhu, kde ukázal svoji taktickou sílu. Na mostě cca 100m před cíle se zvedl ze sedla a zlato ho už neminulo.  
My ostatní (5) nás vyjelo na rozpálenou trať tesně před polednem. V Náměšti zkrátili závod jen na 72 km a tak se mohlo i krapet taktizovat. Dva domestiky jsme měli i na domluvených místech. Zkrátka až na kotrmelec Terezky a můj letos už tradiční defekt proběhlo vše ostatní na výbornou.
A výsledky? Zlato, zlato, stříbro, bronz, bronz. Tím jsme si pojistili celkovou týmovou bednu a teď už půjde jen lesk oné barvy.
Jirka
Sobota 9.8.2015
Dnešní sobota byla po dlouhé době nezávodní a tak projížďka trasy Oceláka byla lákavá. Počasí sice lákalo někam k vodě, ale projetí a lehká čistka trasy Oceláka nám připadala důležitá. Doslova vedro s cifrou přesahující 40cítku bylo pekelné, ale v lese bylo příjemně. Nechyběla ani občerstvovačka s pivkem a zmrzkou.
Tento volný víkend je jeden z posledních před naším závodem. Příští sobotu totiž valíme do Náměště nad Oslavou, pak do Jistebnice a poslední sobota bude též výživná. Jede se Velká cena města Úval. Uff
Jirka
 
Mikulov
Pálavský krpál byl letos za silného větru a rozpáleného slunka. Ovšem nám ocelákům to vůbec nevadilo, neb pět závodníků mělo svých pět domestiků. I přesto někomu došlo a někoho to zase nakoplo k nadpřirozené Fantocovské síle. Do cíle jsme přijeli všichni a nezrakveni. Teď už jen netrpělivě čekáme na týmové výsledky třetího závodu tohoto seriálu. Bednově nás podržela Terezka, ale i ostatní nechali na trase skorem všechny síly.
Po závodě ty zbylé síly se kvalitně uplatnily v tradičním vinném sklípku u Jožky.  
Kuba + Vojta

 
Rakovník a MTB
Rakovnický cyklování. Krásný název s nelehkou trasou závodu. Ale i Oceláci zde měli svoje zastoupení. Veronika se skvěle popasovala se 48km a přes 1km nastoupaných metrů. Trať i přes tato data jí sedla a vyjela si v novém ocelovém dresu stříbrnou placku.
Gratulujeme

 
Praha - Karlštejn Tour
Další závod seriálu Kolo pro život se jel z dostihového závodiště Velká Chuchle.
Náš ranní výjezd směr na nádraží v Úvalech nás pěkně navlchčil. Ovšem teplo ve vlaku a v metru nám stačilo, aby dresy opět vyschly a my mohli ze Smíchovského metra pokračovat na kole do Chuchle.
Start závodu na 53km začal v 11:30. Už tradiční spurt po silnici kde jsem jen letmým pohledem zjistil, že jedeme 45km/hod mě ubezpečil, že závod bude velice rychlý. Defekty se mě vyhýbaly a že jich na trase bylo. Vlastní dojez na klusáckém závodišti jsem si suprově vychutnal a další tři borce v cílové rovince odříznul.
Kuba si zkusil trasu "D" na 17km a už po startu udával tempo čelu peletonu . V polovině závodu si už diktovat sám sobě tempo a tak s dostatečným náskokem si vyjel první místo a to i v absolutním pořadí.
Cestu ze závodu jsme pojali tréninkově a ještě 40km si vychutnali krásy Prahy.
Jirka
Trénink v novém
Na sobotní trénink jsem si vyjel v novém. Přesně tak. V novém dresu, kde nový partneři ocelových letců odkrývají svá loga. Na nejvyšším místě září společnost Z+M partner, pak následuje Enervit a nepřehléhnutelný je i Rampušák.
Jirka
Drásal a Oceláci
Přípravu na tento nejdelší maratonský závod si každý ladil dle svého. Já osobně jsem nic nepodcenil a to mluvím i o načasováním průjezdů kontrolních limitů. V 5:30 jsem s Lenkou šlápnuli do pedálů na oné nejdelší trase v ČR. Tempo bylo z kraje zdánlivě poklidné, ale v nohách se už začínaly vařit laktáty a s nastoupanými metry se nožky krásně zakyselovaly. Ranní start byl co se týče teploty osvěžující, ovšem postupem času začala teplota rapídně stoupat a stoupat. V tu dobu se snad začalo potit i kolo. Škoda, že si Lenka hodila na kamenitém sjezdu 2x kotrmelec a pak přes 30km jela s pootočenými řidítky, což jí sebralo mnoho sil. Oprava mohla být až na servisní občerstvovačce. Ovšem naraženou ruku ještě cítí dodnes a od úlevy ji pomáhá pouze ortéza. Časový limit na 80km o 5minut nestihla, a tak pro ní závod skončil. Zkrácený dojezd do cíle už jela v poklidném tempu.
To já se do 100km držel o 17let mladšího"Davida". Jelo se nám báječně, ovšem i na nás skočila, ta mrcha krize. Já jsem se s ní bavil krapet dýl. Mezi tím jsem minul Oťase, zlomeného přes řidítka před jedním z výživných výjezdů. Startoval na trase 115km a o dvě hoďky dýl. Předpokládal jsem, že ho můžu sjet někde na mém 130km. Ovšem zradila ho kolena a tak na 60km se nechal radši odvést do cíle.
Já jsem pokračoval dál a stále jsem si udržoval 30minutový předstih před stopkou u časových kontrol. Na předposlední, snad nejlepší zásobované občerstvovačce jsem nabral poslední síly a s 20minutovým předstihem u posledního možného odklonu jsem vyrazil do cíle. Lesní osmikilometrový sjezd jsem jel silou vůle. Při brždění mě bolely už i oči, tak jsem je na chvíli víčkama šetřil. Ovšem nečekanou stopku jsem dostal v podobě 3cm hřebíku na panelovém sjezdu do zadního pláště. Co teď? Přezout nebo doběhnout? Ve vteřině jsem si spočítal, že musím dát na jistotu. Sice byla krutější, ale limit jsem chtěl stihnout. Čtyřkilometrový běh do cíle po panelech, silnici a travnatém úseku už v areálu holešovického zámku mě dal pěkně zabrat. Diváci, včetně Lenky i Oťase mě dávali info kolik mě zbývá minut do cíle. Poslední metry se nesly za potlesku diváků a tak limit jsem dal a ještě mě zbylo 18vteřin k dobru.
Uf.......
Jirka
Drásal
Drásal?
To už znamená 175 km a 5088 m nastoupených metrů, tak to jsou jen strohá data.
 
Populární maratonský závod letos připadl na první prázdninovou sobotu. Kdo si myslel, že i bikeři dají v teplotách nad 30 stupňů přednost ideální dovolené (cizina, moře, hory, zahrada, bazén), naštěstí se zmýlil. Slunečné léto přijeli příznivci MTB oslavit potem a dřinou, přijeli se postavit výzvě, každý té své.

Je logické, že zvědavost a obdiv budili především ultramaratonci na nejdelší trase. Na start Obra se postavilo už v půl šesté ráno 150 bikerů, z toho 9 žen. Čekala je přetěžká trasa nahoru dolu zvlněnou krajinou Hostýnských vrchů.  Trasa sice měla stejný outfit jako loni, ale vedro z ní udělalo hotové hořící peklo.  Už na začátku, v sjezdu na Rusavu se vířila gigantická oblaka prachu, ve kterých bylo špatně vidět a došlo k prvním pádům… na tvrdou, vyprahlou půdu.  Další nebezpečný sjezd k řece Hostýnská Bečva čekal na jezdce v polovině trati u Jarcové, který vystřídalo prudké stoupání, známé pod názvem „Pantani“, letos navíc po rozteklém asfaltu.  Závodníkům vzaly síly i známé drásalovské vrcholy Troják a Tesák a závěrečný dlouhý sjezd do Žop, kde si to aktéři rozdávali v padesátikilometrové rychlosti v dalších mlhách prachu a kde stačila malá nepozornost a na vymletých cestách s drobnými překážkami hrozily pády. Defektů a pádů bylo v nezvyklém horku bohužel hodně. Záchranná služba ošetřila okolo 70 bikerů, někteří utrpěli zlomeniny a jeden vážnější případ s poraněním hlavy byl dokonce transportován do nemocnice vrtulníkem.

Absolutoriu si ovšem zaslouží všech 116 závodníků, kteří nejdelší trasu Drásala 175 km dojeli.
KPŽ

26tý víkend roku 2015
Tento víkend nebyl závodní, ale pouze tréninkový. A proč? Následná víkendová sobota bude totiž zase něco jako TOP den. Proto se na ni musíme pořádně připravit, teda jestli to ještě jde. Pojede se totiž moravský Drásal o délce 115km a 175km. Je to jeden z nejtěžších bikových závodů v ČR. Na obou trasách budeme mít i my oceláci své zastoupení. Tak snad v poho dojedeme do cíle.
PS: kdybychom se dlouho neozývali, tak ještě kroužíme po Hostínsko - vsetínské hornatině
Jirka
Houštecký cyklomaraton
Tradiční velice rychlý závod na 82 km se jel v okolí Staré Boleslavi. Počasí zkraje moc nepřálo, ale zase bylo docela pěkně vlhko. Neprášilo se. A to právě skvěle sedělo Lence, neb pohár i kytice za stříbrné místo jí moc slušely.
Měli jsme na trase 60 km i Jakuba a ten si vyjel sedmý flek v tomto velerychlém závodě.
Jirka

 
Quadriathlon
V Dubči se jel už 23.ročník quadriathlonu. Závod o 29 závoďácích obnášel start po 18hod přímo v rybníku. Plave se 200m, pak následuje běh terénem, místy přes kopřivy a padlé stromy 2150m. Na kolo se nasedá po rychlém přezutí a vzdálenost je cosi málo pod 12km. Trať je ukrutně rychlá a krásné předjíždění mě dělalo nejen na pleti moc příjemně. A to už v hospůdce čekala na každého tři vychlazená pivča. Na tento ročník jsem se připravoval pouze s kolem. Loňský, předloňský a předpředloňský vítěz byl evidentně dobře na startu naladěn. Po tři poslední roky s mojí účastí jsem vždy skončil na stříbrném místě. Letos po plavecké disciplíně byl zase jasně přede mnou. Ono když vylejzám z vody cca čtvrtý od konce, tak pak už není co řešit. JENŽE běh mě krapet nakopl a na kole už jsem byl ve své kůži. Jelo se moc krásně. Do hospody jsem přiletěl v ocelovém dresu na třetím místě a mého odvěkého soupeře nechal kdesi za sebou na trase. Po vypití mého prvního pivka se bývalý vítěz přiřítil a s chutí do sebe kopnul takřka na ex první půllitr. Ovšem to už jsem krapet kontroloval mé vedení a s chutí dopil poslední poslední hltík třetího pivka.
Zlato tam konečně cinklo, jupí.
Jirka

 
Bike Prague a náš Honzik
Sobotní závod v Praze měl mnoho úrazů, ale ten největší měl náš Honzik ze Strážnice (hlava, krček, klíční kost).
Takže Honziku, všichni oceláci ti drží pěsti a jsou s tebou.
Jirka 

Dnes 18.6.2015 jsem navštívil Honzika v Motole. Je stále na JIPce (5den), ale náladu, už měl daleko lepší. Nikdo ze známých, ale ani on sám netuší, kterej  pitomec ho ze zadu sestřelil cca čtyři km před cílem. Zlomená klíční kost mu srůstává, v krčku má šrouby a s otokem v hlavě si prý doktoři poradí.
Takže Honziku, nejen já, ale Jana, Iva, Ruda, Vašek, Petr i Lenka (...)  ti držíme palce
Jirka

Vše je zase na dobré cestě. Včera Honzíka odvezli do Kyjova, zkrátka blíž ke svému domovu a to značí, že je fakt ocelovej. Předpokládáme, že si teď střihne pár dní odpočinek no a pak..... no necháme to na něm.
Jirka

 
Hradešínský drncák
Tento závod je jeden z mála, na který se jezdí na kole a né autem a několik kilometrů k tomu. Zkrátka je přes jednu vesnici a ve druhé už je Hradešín. Ovšem tentokrát to bylo s přiblížením jak na kole, tak i autem. Stalo totiž to, že jak se blížíme do sportovního areálu ke startu, takže nám zbývá cca 300metrů a už jen 30minut do startu a v tom se ozve ten nepříjemný zvuk. Defekt zadního kola. V tu ránu se změnil poklidný plánu dopravit se na start a zajistit si supr místo. V ten moment jsem valil zpět domu a za 10minut se potil u přezouvání duše. Další 25minutový výjezd jsem zkrátil a to díky skvělému Citronovi. Pořadatelé už věděli co se stalo, takže mě zajištili VIP parkování a s výskokem z auta se slušnou tepovkou jsem letěl do koridoru. Za 10sek se ozval také zvuk, ale to už byl startovní. Takže dobrý začátek, ale nebyl poslední. Po 90minutách jízdy jsem píchnul podruhé, takže ambice na slušné umístěné padlo a já se vydal pěšky nejkratší cestou do cíle. Jen jsem ještě stačil zaregistrovat, že o pár metrů vedlě mě také jeden závoďák měl defekt. Jenže měl duši, tak po chvíli pokračoval dál. Tak snad jsem si už smůly užil dost a v klídku se můžu připravovat na Obr Drásala. Tam beru dvě duše sebou!
Sobotní dvou orkuhový závod se nesl za střídavého počasí. První kolo se jelo při 40stupních a druhé za bouřky a lehkého děště. Zatím co já takto blbě dopadl, tak Kuba si vyjel zlato a Lenka bronz, těm vydrželo kolo a počasí nevadilo. Asi jsou víc ocelový.......
Jirka
PŘIHLAŠOVÁNÍ na OCELÁKA i OCELÁČKA je SPUŠTĚNO !!!
Odkaz je v menu OCELÁK a sekci Přihlašování
Jirka; 8.6.2015
KPŽ - Ještěd
Přetěžký liberecký závod v KPŽ dokonale prověřil výkonnost každého závodníka, který se postavil na trať. Ve velkém vedru (34stupňů) a v profilově náročném terénu měl nejvíce sil Jan Nesvadba z NIilfisk ALTO, pak následovalo ještě několik borců mezi nimi byli Honza i Jirka. No a pak dojížděli další a další...  Oněh 1700 nastoupaných metrů, což je třetina toho co nás čeká na Drásalu, bylo pro nás výborný tréninkem. Na závodě jsme se moc nešetřili a přes to dojeli nezrakveni do cíle.
V odpoledních hodinách si pak Jakub vyjel krásné stříbro v kategorii kadetů na trati, která připomínala spíž cyklokros včetně umělých překážek.
Teď už odpočíváme a zaslouženě popíjíme Rampušáka... :-)
Jirka 
Král Šumavy
Při letošním 22. ročníku KŠ MTB jsem konečně navázal na svoje fousaté účasti na prvních silničních Králích v devadesátých letech. Po dlouhém období ambic na dlouhé tratě jsem se pracovně s fotoaparátem v batůžku na zádech postavil na start nejkratší 45 km dlouhé distance. A že to bohatě stačilo!
S chutí jsem si užil nádherné atmosféry startů delších tratí s foťákem na krku i třetího s přílbou na hlavě. Veliké množství lidí bez stresu a následných ucpání cesty díky dlouhému stoupání, během kterého většina účastníků našla svoji figuru. Náročná trať bylo okořeněna prudkým deštěm krátce po startu a následným blátem, vodou a zimou po celý zbytek závodu. Na horor na rock´n´roll baby dlouho nezapomenu. Sakra dlouho jsem nejel sjezd tak vyděšený. Nakonec jsem na trati fotil jen u pomníčku zakladatele závodu Františka Šraita, který zemřel před dvěma lety při prohlídce trati. 
Vašek
Král Šumavy
Letošní Král nám opět připomněl, že Šumava se svými hvozdy je nevyzpytatelná a obtížnost tohoto klání velmi závislá na počasí. Začátek závodu byl standardní a až na občasné drobné přeháňky se jelo na polosuchém terénu. Nicméně tato idylka se měla záhy dramaticky změnit. Kolem 60.km začalo pršet a to takovým způsobem, že po minutě jsem byl totálně durch. Do toho pěkně ostrý a studený vítr. Projížděl jsem ve svém krátkém/krátkém kolem lidí v zimních bundách s deštníky a přemýšlel o tom co dělám špatně. 
Nicméně závod byl bolestný (2x přes řidítka = naražená žebra), těžký (pro mně sjezdy a bláto = kombinace téměř vražedná) a krásný (jako vždy).  
Tak zase příští rokJ
Honza
Dobruška_Rampušák, Val_Z+M Partner
Sportovní víkend spojený s navázáním přátelského vztahu s novými partnery neslo ovoce. V odpoledních sobotních hodinách jsme si zatrénovali v Orlických horách a večer pak zahráli bowling v příjemném místním prostředí a hlavně u dobrého pěnivého moku. Takže spojení společnosti Z+M Partner, Pivovaru Dobruška a jeho Rampušáka a SK Oceloví letci uzavřeli formální patrnerství. V neděli jsme si zopákli další vyjížďku, tentokrát byl cíl v Pekle, na rozhledně v Jiráskově chatě a ve vojenských bungerch Dobrošov. Víkend zakončený obědem v restauraci F.L.Věka na náměstí v Dobrušce byl příjemným završením těchto dvou dnů.
Jirka  
Honza ze Strážnice
Honzik, ať je kdekoli, tak nám dělá radost. Poslední dva víkendy jel jak utržený. 23.5 si střihnul závod v Hlučíně se zajímavým názvem Májový bobr. Musím se ho na některém společném závodě optat, jestli někde na trase nějakého bobra nebo bobříka uviděl... Následný víkend si vyrazil na Slovensko do Kálnice u Nového Města nad Váhom na závod v novém seriálu Česko Slovenské MTB tour. Trasa 49km měla přes 1700 metrů převýšení. Holt žádná lehká projížďka to nebyla.
Honziku jen tak dál
Jirka

 
Klánovický Mini Adventure
Seriál tří závodů pro zdraví si pro závoďáky připravil, krom jízdy na svých kolech i ostatní discilpíny. Mezi nejzajímavější hned po  přeříznutí klády bylo slaňování. Pro diváky to bylo velice příjemné zpestření. Další disciplína po ujetí "x" km následovala v počernickém cykloservisu výměnou duše na kole, na rybníku jízda na kánoi, v Úvalech během do vrchu zakončený výšlapem na místní rozhlednu (100 schodů) a finální byla lukostřelba. V závodě dvojic jsme měli i zde své zastoupení. Lenka šla do páru s bikerkou Jiřkou Hrbkovou z týmu SK Kbely. A jak si vedly? Znamenitě. Ještě teď se jim na hrudi klepe zlato-dřevěná placka. 
Jirka

 
Galaxy série - Prachatice
Drudý závod Galaxy seriálu 2015 se odjel v Prachaticích. Specifická točivá trasa cik-cak měla hned po startu 12km výjezd na Libín. Tam kdo se zakyselý, tak ho pak čeká předlouhé trápení. Oceláci o něm ví, neb už v loňském roce jsme se s ním dobře popasovali. Na dlouhé trati 63km vyrazili Veronika, Lenka, Honzik a Jirka. Po půlhodince na to byla odstartována krátká trasa a v ní po dlouhé několikatýdenní pouze vyjela Tereza a vedla si znamenitě. Stříbrné placka jí moc slušela.
I v tomto druhém závodě seriálu přijel první do cíle z Oceláků Honzik. Tentokrát ovšem věděl, že to bude bez medaile. Konkurence byla moc silná. Ovšem se svojí kategorií se skvěle poradila Veronika. Určitě se jí jelo moc krásně, protože zlatá placka jí taky moc slušela.
V poledne byly už tradičně odjety dětské kategorie kde si střihnul Kuba svůj závůdek a vychutnal si své soupeře. Jen na jednoho už nestačil. Takže stříbro bereme :-)
Jirka

 
Galaxy série - Tálín
Tálínský rybník a okolí Tálína, tak to už je tradiční otvírák Galaxy seriálu. Včerejší déšť opět trasu krapet znepříjemnil. Pohled směrem k nebi neříkal, že počasí bude jako na jarním soustředění na Mallorce a v Toskánsku. Sportovní dopoledne otevřel Jakub se svými soukmenovci a to pěknou motanicí na louce v centru této vsi. Od startu jel jako ďábel, ale včerejší zlato mu dnes ubralo dost sil stát opět na bedně. Brambora.
Před polednem na návsi u tálínského obecního úřadu
byl odstartován hlavní závod tohoto seriálu. Oceloví letci po loňské stříbrné jízdě v celém seriálu chtějí i letos opět znepříjemnit soupeřům jejich bezstarostnou jízdu za úspěchem. První a snad poslední trable jsme si vybrali zrovna na tomto prvním závodě. Ze šesti závoďáků jsme přijeli na start pouze ve třech. Nemoc je zkrátka zrádná věc. Co to znamenalo pro závoďáckou trojku? Všichni musí dojet do cíle a to ještě slušně zabodovat. A kdo byli ti tři stateční: Honzik, Lenka a Jirka.
A dnešní výsledek? K Jakubové bramboře jsme přidali ještě další dvě brambory a tomu jedno sedmé místo.
Řekl bych, že slušný začátek a teď už jen stoupat víš...
Jirka

 
Cukroušův mazec
Na prvního května pražská Zbraslav přivítala celkem přes 140 bikerů a to na krátké (35km/980m) i dlouhé trati. Už tradičně i zde jsme měli zastoupení. Jirka si před zítřejším těžkým Tálínem střihnul krátkou trasu, včetně výjezdu na vysílač Cukrák. Loňskou bramboru potvrdil i letos...
V poledne si Jakub zazávodil ve své kategorii 13 - 14 let. Bylo vidět, že si závod velice užívá a tak už od startu až do cíle nedal nikomu šanci a bezproblému vyhrál.
Lenka

 
KPŽ - Trans Brdy
Cyklocirkus se rozjel. Tak tato slova dost často padala v Dobřichovicích mezi závoďáky, přímo v koridorech na startu prvního závodu tohoto největšího seriálu bikových závodů v republice. V seriálu je 16 závodů rozesetých po celé české republice a oceláci by se měli objevit cca na šesti závodech.
Trans Brdy jel za Oceláky Jirka, který dojel do cíle v první polovině startovního pole a to jak absolutně, tak i ve své věkové kategorii.
Lenka
Újezdský Duatlon
První závod seriálu 3+ máme zdárně i nezdárně zasebou. Dosáhli jsem jednoho vítězství, jednoho 13místa a jednoho DNF, v podobě prořízlého pláště. Trasa i počasí bylo supr, stejně tak i občerstvovačka a ve finále i 100% plodná tombola.
Jirka + Lenka + Jakub 
Mallorca + Toskánsko
Všude byo moc a moc dobře, ale ty naše české hvozdy nemají chybu. Takže jsme zpět doma po zahraničních soustředěních a můžeme se naplno věnovat přípravám na letošní sezonu. Každý máme své srdcové závody, ale týmová hra je přece něco víc. Zvažujeme pro nás vybrat vhodný seriál. Není jich málo a tak si ještě necháváme pár dní času, před finálním rozhodnutím.
Jirka + Vašek 
SPŽ - Boží Dar_klasika
Do perfektně připravené stopy na klasiku se odpíchlo hůlkama téměř 400 závoďáků včetně dvou oceláků. Dopolední trať byla pevná a v lese ještě kolem Krmelce i rychlá. S příchodem poledního slunka však začal sníh měknout a jízda byla čím dál tím těžší a pomalejší. Ovšem dojezd do cíle s mladým Matesem Bauerem měl svojí váhu. Pak už následovaly kynuté jahodové knedlíky a v tu dobu byl zpětný pohled na odjetý závod jen s úsměvem na tváři.
Jirka
Boží Dar_fatbike
Poslední závod série Stopy pro život, ale první závod na fatbiku. Příprava, trasa a jízda, toť vše skvělé. Ale ty gumy...
Jirka 
SPŽ - Karlův běh
Poslední čtvrtý závod stopy pro život se jede přímo na Božím Daru. Nedělní klasika už nám připadá docela normální závod a tak proč si víkend nezpestřit ještě navíc sobotním volným stylem. Tím nám, ovšem nastalo velké dilema. Špekulovali jsme jestli tyto dva závody dáme v přijatelném čase. Ovšem pak přišla nabídka a ta byla ..... zkusit si fatbike. A tak sobotního závodu na sněhu si místo volného stylu na běžkách vyzkoušíme kolo s extrémně tlustými plášti.
Jirka

 

Přeji hezký den, drazí Oceláci
Blíží se mé první závody v  tomto roce a to Karlův běh v Božím Daru. A proto jsem vyrazil prozkoumat trať a potrénovat. Počasí vyšlo přímo excelentně, sluníčko, modrá obloha, ba ani větvička se nehnula a lidí jako sraček. Byl to zkrátka zdařilý den. Již se těším na samotné závody, neboť forma, kterou si přivezu bude nevídaná. Jenom nevím, kterou formu vezmu. Novou litinovou, či kameninovou po babičce.
Nuže přátelé, končím a další report přinesu, až mě múza opět políbí ...(doplňte si sami).
Tak sportu zdar a gaučinku zvlášť.
Oťas
 

8. ročník Jilemnické 50
O víkendu 7. – 8. 2. 2015 se uskutečnil úvodní závod série Stopa pro život v běhu na lyžích.

Po 14 dnech v terénu s náklaďáky, lopatami a rolbami všechny 3 závody odstartovaly z jilemnické Hraběnky a zázemí závodu bylo luxusní. Zatímco sobotní závod proběhl za ideálního počasí, v neděli předvedly Krkonoše během pár hodin neskutečné proměny počasí od blankytného nebe až po větrnou bouři se sněhem.

Sobota:

Během sobotního závodu na 20 km volně doprovázelo běžkaře nádherné počasí, sluneční paprsky šimraly v mrazivém počasí svým laskavým teplem a obloha byla jako vymetená.

Neděle:

V neděli byla na pořadu klasika. A v Jilemnici se děly věci! Ještě v sobotu si pořadatelé naříkali, že skoro nemají do čeho vyříznou trať. Přáli si sníh. Přes noc naštěstí opravdu připadlo trochu sněhu, a tak by se zdálo, že konečně bude lehčí vytvořit stopu. Ale nebylo to vůbec jednoduché, na trati se vytvářely sněhové jazyky, místy byl terén od větru na kost vyfoukaný a zledovatělý. Po ranních úpravách proto pořadatelé rozhodli, že po startu 20 i 40 ještě pojedou terén upravovat 2 skútry přímo před závodníky. A udělali dobře. Během závodu se několikrát vystřídalo slunce s větrnou bouří! Na pláních okolo města fučel silný vítr, který zvedal oblaka sněhu, nepřetržitě podporoval třepotání vlajek podél trati a plnou silou se opíral do startovní brány a poutačů. A také zanášel vykrojenou stopu. I přesto se z Jilemnice na oba starty přišlo podívat spousta diváků a fanoušků a hlasitě závodníky podporovali. V 10:00 se na delší 40 km trať odpíchlo hůlkami okolo 200 účastníků, o hodinu později na kratší 20 km trasu jich bylo zhruba stejně.

Teď už nemusím psát, který den tři oceláci (Pavel, Jirka a Tomáš) vyjeli na trať. Už teď se těšíme na fotky.

Jirka
Jilemnická 50
První závod serálu Stopa pro život je zrovinka - novinka. Pavel, Tomáš i Jirka budou oceloví průkopníci tohoto nového závodu. Kluci jsou přihlášený na nedělní klasiku. Pevně doufám, že v sobotu půjdou brzo do pelechu, aby výsledek byl po závodě dobře komentovatelný.. Držíme palce.
Jirka 
Jizerská 50
V neděli jsem se odhodlal vyrazit na Jizerskou 50. Když jsem to tak počítal, byla to má desátá účast v tomto, alespoň pro mne, běhu o život (vlastně osmá – jednou nemoc a minulý rok se nejelo). Počasí začátkem týdne bylo slibné, lehce pod nulou a sněžení - co více si přát. Nicméně příroda je mocná čarodějka a předvedla to obratem, tedy neskutečným oteplením které nastalo těsně před inkriminovaným víkendem.
V sobotu jsme dorazili do Jizerek a přemýšleli o tom na čem vlastně zítra pojedem. Kopečky byly lehce zasněžené, ale jinak spíše ráz přicházejícího jara. Navečer přišlo ochlazení a lehké sněžení.
Start jasná masovka, ale dobře organizovaná. Po prvních metrech do kopce jsem poznal, že má investice do profi mázy nebude asi patřit k těm nejlepším. Na tom ledě to prostě nekontrolovatelně klouzalo nejen z ale i do kopců. Stalo mně to hodně sil navíc, ale podmínky jsme všichni měli stejné. Okolo 5. kilometru mne smetl ve sjezdu jeden ze závodniků, který chtěl zřejme atakovat bednu a nekoukal se kolem sebe na nás, kteří jsme bojovali o holý život. Naražená kostrč není úplně příjemná a doufám, že tato připomínka letošního ročníku mne nebude trápit déle než bude nezbytně nutné.
Zpráva na závěr - jsem, jako ostatně každý ročník, rád že jsem to přežil a dojel do cíle. Jsem zničený a moje tělíčko se bude dávat do konce ledna do stavu opět, pevně věřím, použitelného pro nějaké to sportování.

A úplně závěrem – včera jsem se při obědě díval na záznam nedělního klání na ČT24. Myslím, že jsem konečně pochopil proč jsem tak vzadu. Zatimco oni jedou ze Smědavy do kopce soupaž, já chodím stromečkem tempem důchodce před blížícím se infarktem :-)
Skol
Honza


 
Jizerská 25
Před lety jsem měl lehký záchvěv zajet si Jizerskou 50. Ono sedět na gauči ve vyhřátém obýváku se zapnutou televizí koukaje na tento závod mě loni tak nakopnul, že letos jsem si Jizerskou třihnul. Jelikož jsem byl pozván na sobotní maturitní ples do Lucerny, tak jsem pro jistotu zvolil jen sobotní závod o délce 25km. Tu nedělní 50tku bych určitě nedal.
Trasa závodu byla prý krásná, ale po startu začalo mrholit, pršet, vítr byl dost silný a bylo nad nulou, což mě moc nesedělo. Když se projížděli kaluže po silné oblevě, tak i já se dvakrát vykoupal. Nejdřív jen smočil nohy, takže v botách mě od 9km pěkně čvachtalo, no a pak 2km před cílem jsem až po loket zahučel do louže, které byla přímo ve stopě. Ovšem občerstvovačky neměly chybu. Čaj, teplý ionťák, banán, pomeranč, čokosušenky a  gely vše hodily na příjemnou stránku závodu. Famózní byl i finální dojezd do cíle za velkého fandění a už za teplého počasí, cca 10st.C. 
Musím ovšem poděkovat výkonnému řediteli společnosti Enervit včetně jejich kolegyň na stánku přímo u sartu závodu za zajištění veškerého servisu, bez kterého bych si asi ani necvrnknul v tom velkém lyžařském mumraji.
Tricáky cítím ještě teď a proto odpočím a kochám se pohledem na televizní přenos nedělního závodu Jizerské 50.

Jirka
Piatlon
Pod tímto názvem se uskutečnil v Újezdě nad Lesy druhý ročník tohoto sportovního recesistického klání. Jedná se o závod určený pro 3-členné týmy.
A jak Piatlon probíhá? První člen, který musí vypít připravené pivo (lahvové – muži pijí 0,5l, ženy 0,3l, abstinenti mléko 0,5l). Po vypití se vydá na kilometrový běžecký okruh a po doběhnutí musí absolvovat „biatlonovou“ střelbu na určený cíl. Každý má k dispozici 3pokusy. Při 3 trefách pokračuje na druhý kilometrový běžecký okruh. Každé minutí cíle znamená buď 1 trestné kolo (50m) nebo vypití panák rumu. Po doběhnutí druhého kilometru se vypije to co na začátku závodu. Lahvovým cinknutím začíná další závoďák.
Jak loni, tak i letos to jistila při větší konkurenci naše stříbrná pozice. 

Jirka

 
Novoroční vyjížďka "2015"
Po bujarém Silvestru oslaveným prací, tréninkem, hospodou či rodinným životem se tradičně sejdeme či sjedeme v poledne na Okoři v Dělové baště. Zcela jistě na nás bude čekat polívečka s ocelovým přípitkem.
Jste zváni všichni oceláci i neoceláci.
Jirka

 
Oceláci čtěte...

Milí čtenáři těchto řádků, chtěla bych vám jen říct, že cyklistický sportovní klub Oceloví letci sleduji už pár let.....jsou to neskuteční dříči a  obdivuji jejich nadšení, snahu a píli, navíc jim patří velká gratulace k dosaženým krásným výsledkům v letošním roce.......Fandím jim už dlouhou dobu, ale kolo jsem si sama ještě nekoupila :-) o to víc jim držím palečky u každého závodu.......Přeji nejen všem lidičkám, ale především ocelákům, v čele s prima kapitánem Jirkou, mnoho štěstí a dalších krásných úspěchů v novém roce 2015..... a celá bando - ať vám to dobře šlape, dál na vás budu myslet  a fandit nepřestanu......

Sportu zdar.....vaše věrná fanynka Táňa.

Vánoce 2014
Nastal krásný vánoční čas s mnoha překvapením a to ať v dobrém či lepším stavu. Někteří z nás už naplno trénují na příští sezonu, jiní např. marodí nebo si už teď plní bříška skvělým cukrovím a popíjejí k tomu lahodné vánoční moky. Co se týče přímo mě, tak já bravůrně stíhám všechno. Je to sice hoňka, ale co bych pro VÁNOCE neudělal. Mám je rád a tak si je naplno užívám. To samé přeji i Vám a věřte, že v následném roce to zase parádně rozjedeme.

Přejim Vám krásné vánoční dny plné toho, čeho si přejete nejvíc
Jirka

 
Valná hromada Ocelových letců _ badminton + bowling
Ve Sportovním areálu TJ Lokomotiva Beroun 29.11.2014 začne pro odvážlivce první sportovní část valné hromady. Od 10hodin si dáme badminton a od 15hod budeme pokračovat bowlingem.
Pohár pro tento sport s dírkama v koulích už je připraven, samozřejmě pro
nejúspěšnějšího.
Jirka
 
GALAXY série 2014
Sobotní (8.11.2014) slavnostní vyhlášení celkových výsledků Galaxy série 2014 proběhlo v Prachaticích v sále Národního domu na Velkém náměstí. Letos se jelo osm závodů : v Tálíně, Prachaticích, Rožnově pod Radhoštěm, Mikulově, Náměšti nad Oslavou, Jistebnici, Kácově a Strašicích.
Nejvíce si ceníme nejlepšího dosavadního historického umístění a to v týmové soutěži. Při konkurenci 11 závodních týmů jsme obsadili stříbrnou pozici a to stálo za to přijet a vychutnat si sladké chvilky při předávání ocenění.
 
Pořadí Název týmu
1. GS cyklo team Jistebnice A
2. Oceloví letci
3. GALAXY CYKLO ŠVEC A
4. ATOMBIKE TREK FORBIKES team
5. Bike tým Dům Barev Český Krumlov
6. GS cyklo team Jistebnice B
7. BIKE TEAM VODŇANY
8. GALAXY BIKE Tálín
9. GALAXY CYKLO ŠVEC B
10. M2C
11. ŠVEC CYKLO TEAM SOBĚSLAV

Mezi další skvělé výkony v kategorii jednotlivců musím vyzdvihnout závoďáky, kteří v ocelovém dresu ve svých věkových kategoriích byli takřka nejrychlejší a právem si vyskočili na bednu. Takže gratulace patří:
 
Umístění Jméno  Kategorie
2.místo Gábriš Jan  Muži 50-59 let
3.místo Nováková Veronika  Ženy 19-29 let

Krůpěje potu, vysoké tepy, špinavé dresy a zablácená kola si zaslouží odpočinek a oslavu k tomu. Termín je stanoven na neděli 23.11.2014 kdesi v Praze v čase od 18hod do x hod. Místo srazu se závoďáci dozvědí během příštího týdne.
Už ho vědí... :-)

Jirka
 
Valná hromada Ocelových letců
Vracíme se opět do "našeho" gurmánského sídla, kde se vždy s plným bříškem dobře a s úsměvem bilancuje. Takže valná hromada Ocelových letců bude v Hýskově 29.11.2014 v odpoledních hodinách. Před tím si ještě střihneme od 15hod bowling v Berouně ve Sportovním areálu TJ Lokomotiva Beroun v Tyršově ulici. Sportovci, kteří si chtějí zahrát i badminton, tak na stejném místě máme zamluvený kurt od 10 do 12hod.
Takže sportu zdar a večernímu překvapení čest.
Oťas a Jirka

 
R E L A X
Přesně takhle by se dalo nazvat toto období, kdy si můžeme s chutí odfrknout a přitom i postahovat všechny výsledky a fotky z letošních závodů. Můžeme i lehce začít bilancovat. Někteří z nás mají, ale ještě důležitou povinnost a to převzít ocenění, kterého jsme jako bikěři Ocelových letců dokázali v týmovém souboji seriálu Galaxy.
Jirka


 
JESENICkÝ SUROVEC
Že byl byl surovec surový? Ale nebyl. Všichni jsme přijeli i doběhli do cíle, takže rozloučení s letošní sezonou máme oficiálně zasebou. Za relativně krásného počasí se jel sobotní bike závod s naší šestičlennou účastí a v neděli se běžel cross s dvojím zastoupením. Příjemné a důstojné rozloučení s přispěním strážnického burčáku jsme oslavovali i jedno zlaté místo na stupni vítězů.
Jirka 

 
Strašice
Tour de Brdy, Strašice, Galaxy série. To je trojka.
Brdy jsou krásná lesní čtvrť, ale tento závod ve Strašicích o délce 60km je z 95% na asfaltu. Pouhých pár kiláčků se jede po lesních cestách a po hrázi Padrťského rybníka. Takže já jsem si nafoukal na 4 atm. a možná to bylo ještě málo. Jako pozitivum chválím občerstvovačku s koláčky a taky punčákem. Ale tuto laskominku si mohli vychutnat pouze Tereza, Verča, Honzik a Jirka. To Lenka co jela krátkou trasu, cca 28km občerstvovačku neměla, ale zase terénu bylo na trase kolem 50%.
Tento závod byl poslední v Galaxy sérii. Teď už jen netrpělivě čekáme na výsledky, zdali jsme uhájili týmovou bednu celé série.
Jirka

 
Kácov + Hřebeč
Sobota a neděle, tak to byl zase rušný víkend. V Kácově se jel předposlední závod Galaxy série. My jsme měli jediný cíl, ve třech dojet do cíle. Z pěti závoďáků přes nelehký terén jsme cíl splnili. A tímto závodem jsme si pojistili (2x stříbro a 1x brambora) celkové týmové stříbro.
A aby toho nebylo dost, tak nedělní Poslední šlápnutí ve Hřebči za krásného počasí též neslo ovoce.
Tento dvoudenní dvojboj nám vlil opět sílu na poslední finálový závod ve Strašicích. Před tímto závodem je mnoho želízek k tavení, tak nechme se překvapit kdo se postaví na start. Tam už tradičně bývá místo bělma rudá barva, tak jako kdysi na Kladně ...
Jirka

 
Pražská 50
Milého překvapení jsem se dnes dočkal. Veronika Nováková si v našem ocelovém dresu vyskočila pro první místo na stupně vítězů. S Pražskou 50 si bravurně poradila a soupeřky smetla hned po startu na nelehké trati.
Díky
Jirka

 
Zdravím všechny závoďáky Oceláka 2014.
Díky za vaši účast a ti co zůstali do konce, tak si užili tento den určitě dosytosti.
Díky patří také všem těm, kteří nám pomáhali a  to jak s přípravou závodu, včetně mapování trasy, značení i odznačení trasy, výroby velice chutných laskominek, jakož i panu starostovi  a obci za umožnění uspořádat tuto cyklistickou akci. Dále pak stavitelů hlavní brány, včetně výpomoci se stupni vítězů, grilovacím chlapcům, regulovčíkům, fotografům, obsluze občerstvovačky, vstříctnosti obsluze Na hřišti a také divákům, kteří dotvořili tu správnou atmosféru před i po závodě. 
Jirka
Už si doma vybíráš místo pro jeden (např.) z těchto pohárů.
Jirka

 
Poháry.jpg
STOP přihlášek na 6.ročník OCELÁK 2014 bude o dnešní půlnoci, tj. 11.9.2014.
Další přihlašování může být až na sobotní prezentaci v Hradešíně.
Jirka
Znojmo Burčák Tour Kooperativy
Tento krásný a lákavý název závodu se fakt nesl v duchu oslavného burčáku. A to jak v pátek, tak i sobotu. Závoďáci ho dokonce mohli i za jízdy ochutnat. Teplé počasí nahrávalo jak k rychlým krokům, tak i rychlé jízdě na kole. Tepovka byla od startu a až do cíle na samé hranici infarktu. Závod pod 2hodiny dalo cca 250 závoďáků z 1200, kteří se přihlásili na dlouhou trasu.
Jako pozornost dostali závoďáci v taškách plných propagačních materiálů i kvalitní znojemské okurky, ale už bez pečeného kolena a křenu.
Jináč pro znalce lahodného burčáku dodávám, že další Burčákový festival bude ve Znojmě ještě 26 až 28.9.2014
Jirka
Krušnoborec 2014 MTB Maraton
Trasa o vzdálenosti 44 km s převýšením 1695 metrů, tak to byl letošní Krušnoborec. V Klínech za krásného počasí by byl závod supr, ale v neděli pršelo od ranních hodin a poměrně vydatně. Když naši kluci dojížděli do cíle, tak pomalu přestávalo pršet. Byl to jejich letošní nejtěžší závod. Extrémní podmínky udělali ze závodu úplné peklo. Ovšem i v těchto podmínkách nám udělali oba oceláci velkou radost. Nezrakvili se a bedna to ještě jistila.
Pavliku - velká gratulace.
Jirka
Jistebnice
Ještě větší bitva, než se čekalo. Tyto slova vystihují trefně sobotní závod v Jistebnici. Bláto a sjezdovka na Moninci na dlouhé dvakrát jetá nebo šlapaná. Naše děvčata jela opět skvěle a Honzík své kvality opět potvrdil. Já to už jen jistil ze zadu.
Jirka

 
Na MTBS je už i náš OCELÁK 2014
Jirka
 
No nevypadá to skvěle..... :-)
Galaxy série má letos osm závodů. Po pěti závodech (Tálín, Prachatice, Rožnov pod Radhoštěm, Mikulov, Náměšť nad Oslavou) je druhý flek snad parádní? Že jo..
Galaxy série 2014 po5z.jpg
OCELÁK 2014
Od dnešního dne (19.8.2014) je spuštěno přihlašování na Oceláka 2014.
Závod se povahou a charakterem nezměnil, pouze jsme obměnili místo konání. Pět let se jezdil v okolí Malých Kyšic. Šestý ročník se bude konat v okolí obce Hradešín v Praze východ.
Tímto zvu všechny příznivce bajkingu do těchto míst. Bude pro vás mimo jiné připraveno místo pro vaše stany a to už od pátku do neděle. Víkendový odpočinek budete mít po celou tuto dobu zajištěn. Gurmáni si v sobotu odpoledne i večer pošmáknou na grilovačce.
Tradiční bude i bohatá tombola, kde opět každý vyhrává. O večerním překvapení už zmínka padla.
Jirka
Kontrola Oceláka
Nedělní projížďka Oceláka proběhla dle plánu. Trasa je krásně jezdivá bez výrazněnjších zrádností. O následném víkendu se bude trasa čistit od kopřiv, ostružin a padlých klacků.
Jirka
Přátelé bikového sportu
Otázka kolem Oceláka 2014 byla dlouho ve hvězdách. Být či nebýt, neboli jet či gaučink.
Můžu zodpovědně říct, že nakonec zvítězil sport, i když na gauči se dá taky mnoho hodin nasportovat.

Termín 6.ročníku Oceláka 2014 je stanoven na 13.9.2014
Podrobnější info k tomuto závodu bude zvěřejněno v nejbližších dnech.
Jirka
Sezona v plném proudu a oceláci též!

Začínáme s novými dresy
Rok 2014

Ano, už je tady a my opět taky. V poslední článku jsem psal, že žijeme a to můžu potvrdit, neboť příprava na letošní sezonu už začala. Hned tuto sobotu vyrážíme na první letošní závod. Bude to pivní biatlon, tak doufám, že i tomto dvojboji uspějeme. Pak bychom opět sklouzli na cyklování, běžkování, běhání a plavání, zkrátka tam kde jsme silní, takřka oceloví.
Mnoho zdaru přejeme našim partnerům, sportovcům, pořadatelům, našim čtenářům, ale i divákům, kteří umí udělat příjemnou atmosféru.

Jirka
...že...by...konec...

Tak ten výraz KONEC byl už dlouho na našich stránkách. Zřejmě byl i dost pravdivý, neboť letošní sezona byla opravdu dost pestrá a šli jsme většinou pořád na doraz. Před valnou hromadou děláme sčot letošních zdarů (není jich málo), ale také nezdarů (nebylo jich málo). Přes docela dobře zdravotně prošitou sezonu, kterou máme za sebou nás čeká krásný relax v podobě bazénů, vířivky, sauny, ale i dobrého jídla či pití. V plánu je posezení i s ostatními závoďáky z konkurenčních týmů, stejně tak se ponese pár večerů ve sportovněkultůrním duchu i s našimi partnery pro příští rok. Rok 2014 bude náš už jedenáctý.

Pro tuto chvíli jen oznamuji, že valná hromada bude na našem tradičním místě čili v Hýskově a to 14.12.2013. S podrobným programem budou všichni oceláci včas seznámeni. Jen si blokujte v tuto sobotu čas mezi 13 až ... 20hod.

Váš JBP
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one