PŘIHLÁŠKA NA OCELÁKA 2011

Popis okruhu trasy Oceláček (30km)

Při změně trasy považujeme za slušnost napsat lehký popis trasy závodu. Z 95% je trasa neměnná oproti loňku.

Vzdálenost okruhu je cca 29km. Tento okruh si střihnou závoďáci při Oceláčkovi jednou a zdatnější si okruh dají dvakrát a to při Ocelákovi.

Profil trasy je hodně jezdivý a plný zajímavých míst. Hodně záleží na rozvrhnutí sil, protože dlouhé pasáže na Vás budou určitě čekat. Celý okruh má „pouze“ čtyři kopce s převýšením přes 400m. Technických pasáží trasa moc nemá, ovšem hned mezi druhým a čtvrtým km je dlouhý sjezd po lesní cestě s volnými kameny. Opatrnost bude zde na místě, neb „zrakvit se“ v prvních kilometrech je nepříjemné. Tímto úsekem se dá valit 50km rychlostí, ovšem jen ten kdo má dobře načtenou trasu.

První kopec je na pátém km a v terénu bez předjíždění. Je středně dlouhý a středně náročný. Pak je pozvolný sjezdík k silnici a ve Vrátkově malý kruháč. Po něm je nebezpečný úsek se třemi nepravidelnými SCHODY a za rybníkem čeká druhé stoupání v terénu. Není tak strmé, ale už o kousek delší. Dá ovšem pěkně zabrat. Následuje krátký úsek po silnici na vydýchání.  Cca na 10km je odbočka vpravo, která vás hodí na širší lesní cestu. Tentu úsek dlouhý 2km je místem pro nejlepší kochání. Lesní krapet prudší sjezdík a pak vykodrcaný úsek vás dovede až k picí občerstvovačce.

Třetí delší stoupání je po silnici III.třídy, která se točí kolem vysokých stromů, které zajišťují příjemný chládek. Následný lesní úsek je už rovinatý, ve kterém budeme míjet supr „ženský“ úsek, vyznačující se vysokou trávou s příjemným měkkým "ochlupením". Přejezdem přes silnici vlítnete na první změnu oproti loňské douhé louce na lesní méně technický sjezdík. Tím se vyhneme obci Mrzky s kreténem, který loni na asfaltovou zatáčku nasypal písek. 

Po dalším přejezdu přes silnici čeká poslední, ale nejdelší kopec. Čtyřkilometrové stoupání je táhlé, ale dá se zde mnoho udělat. Bude se tady zřejmě rozhodovat.  První půlka je terénem a druhá po asfaltce v lese. Na konci je pro zpestření trasy nový 300m vytyčený úsek lesem přes vyschlý brod. V loni tam byla voda naposled v květnu, letos ještě ne.  Pak už do cíle zbývá cca 4km a ty jsou po lesních cestách.

Finálový dojezdový kilometrový úsek je po silnici do Hradešína. Před cílem je pravá cca 200 metrů a levá cca 100 metrů přímo do cíle, které je před podiem.


Trasa bude včas připravena ke stažení na GPX

Oceloví letci
11. 4. 2019
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one