PŘIHLÁŠKA NA OCELÁKA 2011

Video.
V meníčku si už můžete prohlédnout video od "našeho" hlavního kameramana
Jirka, 26.9.2020

 

První ohlasy:

Slyšel jsem, že bahenní zábaly jsou léčivé. Jen nevím, jestli je dobrési si k tomu brát kolo a počkat až teplota klesne pod 8 stupňů a začne pršet.
Jinak to byl fajn den na mtb závodu Ocelák v Hradešíně.

Šimon Mastný


Ahoj

předem chci poděkovat za možnost startu z 1. řady, trať moc pěkná, líbilo se mi to, závod jsem si užíval až do 20 km, kdy mi praskla zadní osa a musel jsem dojít pěšky. 

Každopádně chci pochválit perfektní organizaci a zázemí, děláte to dobře chlapci :-)

Takže pokud budu zdráv, tak za rok se těším na další ročník, doufám, že budu mít víc štěstí.

Ještě jednou díky a ať se Vám daří

Robert Říha


OCELÁK 2020
Včerejší vodní i bodlákový masakr je za námi. Je krásné a to prožívám i já, že hned po závodě mám v kebuli mnoho nových zážitků. Někdo dorazil do cíle mokrý, zablácený, nebo s obodlákovaný.Jsem moc rád, že i v tomto počasí (prý bylo jen 5 st.) se nikdo moc nezranil. Pádů zřejmě muselo být na kluzké trase dost a dost.
Pakliže budete chtít zveřejnit i své poznatky, tak pište na adresu
jpindak001@seznam.cz
Dnes jdeme odzančit trasu, uklidit sportovní areál, dát se pak do kupy a v sobotu už upalovat na další závod. Tentokrát v roli závoďáka.

V tomto nevlídném počasí patří VELKÉ DÍKY všem, kteří se podíleli na přípravě, průběhu i zakončení závodu Ocelák 2020.
Jirka, 29.9.2020

Přihlášky
Pro zrychlení přihlašování na registraci prosíme o vyplnění a tisk této Přihlášky na MTB Ocelák 2020
Jirka, 26.9.2020
Přihlášky 2020.jpg
Černá šipka
Kdo bude 28.9.2020 zvěčněn na Putovním poháru??? Toť zatím otázka.
Jedinou, ale příjemnou novinkou oproti všem dosavadním Ocelákům je kus nové trasy vedené přes nově vybudované traily. Závoďáci na krátké trase si střihnou pouze jeden trail směrem dolů a ti "zdatnější" co mají radši delší závod si střihnou ještě jeden jiný trail. Zpestření je namístě.
Za zmínku ještě stojí rozdělení trasy na tzv "stoupáku", což je trail směrem vzhůru. Značení bude ukazovat dva směry. Modré šipky, která jsou po celé trase závodu povedou závoďáky lehčí, ale krapet delší trasou. Třikrát na "stoupáku" bude
černá šipka označující prudší stoupání. Bude tedy záležet na každém z vás, jakou trasu si vyberete.
 
šipky_směs.jpg
Hradešín
Po domluvě s místními chasníky z Hradešína je vytvořena nová kategorie pro závoďáky jedoucí trasu Oceláček 2020. Tato kategorie bude zvlášť vyhlašována a je určena pouze pro obyvatele Hradešína. Co proto mají Hradešínští udělat? Stačí když na prezeci nahlásí, že jsou obyvatelé Hradešína a chtějí jet v této kategorii.
Jirka, 24.9.2020
Putovní pohár 2020.jpg
Týden do startu
Trasa je celá pořád dobře jetelná. Středa, už ale bude patřit Oťasovi s křoviňákem, protože ty kopřivy si stále dělají co chtějí.
Jirka, 21.9.2020


Nejstarší závoďák
Aby nebylo poslední dobou málo změn či novinek, tak přidávme i my cosi na zpestření. Na Ocelákovi vyhlásíme nejstaršího závoďáka a předáme mu cenu, na kterou snad nebude moc nadávat ... :-)
Jirka, 18.9.2020


100 kg
Po včerejší děbatě v Hradešíně s místními klouzky vyšlo najevo, že my co jezdíme závody, tak jsme prej moc vychrtlí. Takže odedneška je na Oceláčkovi přidaná nová kategorie "velkotonážníků" s názvem 100 kg. Takže kdo má nad 100 kilo může se zaregistrovat do této kategorie. Před startem budou všichni 100 kilový na podiu převáženi. Muž či žena s nejvyšší váhou bude obdarován/a speciální cenou :-)
Jirka, 10.9.2020


Sponzoring
Zviditelněte svou firmu a prodejte své zboží na našem závodě horskýc kol OCELÁK 2020. Nebo můžete uspořádat závod své firmy v rámci teambuildingu (možnost vyhlášení vítězů na našem pódiu).
 V případě zájmu o vaše zviditelnění pište na 
jpindak001@seznam.cz 
Jirka, 9.9.2020


Trasu na GPX
Takže kdo má zájem, tak mu můžu emailem přeposlat trasu Oceláčka, tj. 30 km v souřadniích v GPX. Pište na jpindak001@seznam.cz 
Ta delší trasa, resp. oba okruhy Oceláka, tj. 60 km má jen dvě krátká odbočení a to zdůvodu případných vos, které se můžou v lese objevit. Děláme to hlavně pro naše bezpečí. Takže budou teď v klidu jak vosy, tak i závoďáci, kteří se v klídku můžou plně věnovat jízdě pro umístění na "bedně" nebo se zaměří na kochání okolní krajiny.
Jirka, 9.9.2020


Nůžky
Projetí s nůžkame i dnes. Zítra měříme trasu na GPX. 
Jirka, 8.9.2020


Projížďka s Filipem
Čtvrtek byl ve znamení další projížďky celé trasy, tentorkát za 1:50 hod. Ovšem zase s nůžkami. Na trase je pořád jeden vylomený strom na cca 19km, před kterým se ještě musíme sklonit. 
Jirka, 4.9.2020


Projížďka s Jardou
I dnes byl čas na projetí trasy včetně vystříhání ostružin z cesty. Takže dnešní už krapet ostřejší projetí Oceláčka stálo za to a to proto, protože Jarda Karas měl chuť na vyjížďku :-) 
Jojo a díky novým trailům se změnilo i celkové převýšení na okruhu. Takže Oceláček teď má 450m a tzn. že Ocelák má 900m.
Jirka, 28.8.2020


Kůrovec na trase - byl
Včera jsme na trase Oceláka potkali kůrovce a také spoustu lesáků s velkou lesní auto_technikou. Takže les se čistí. I úsek kolem tzv. brodu kde voda je minimlně se dá projet. A to i před naší finální čistkou cca 4dny před startem (28.9.2020). Šemberské stezky jsou stále supr. 
Takže včerejšek se Zuzkou, Lubošem a Filipem byl příjemným.projetím trasy.
Jirka, 28.8.2020

 
Kůrovec na trase
Dnes budeme opět projíždět trasu závodu. Omrkneme kde nám nekamarád kůrovec způsobil neplechu, kterou teď lesáci řeší.  Trasu projedeme včetně Šemberských stezek.
Jirka, 27.8.2020

Nový úsek na trase
Velkou radost nám udělal Pavel Kvasnička, předseda Šemberských stezek. A to jak výstavbou stezek, tak i odsouhlasením k použití těchto stezek pro náš MTB závod. Šemberské stezky se nachází hned za obcí Tuchoraz v městských lesích u Českého Brodu. Jízda na nich je samozřejmě na vlastní nebezpečí. Za zmínku stojí i provozní řád, který by si měl každý z účastníků přečíst.
Jednosměrné stezky (singltrek) mění směr i sklon a spolu s klopenými zatáčkami se stává zábavou pro všechny. Díky různé náročnosti stezek si zajezdí jak rodiny s dětmi, tak i zkušení bajkeři. Letos se otevírájíy 3 sjezdové stezky různé náročnosti a jedna stoupací stezka, v celkové délce 4-5 km.
A právě tyto úseky obohatí letošní trasu Oceláka. Trasy budou po dobu závodu uzavřené pro veřejnost a provoz bude řízen pořadateli. Teď pracujeme na zpřesnění a zakreslení trasy, včetně bezpečného příjezdu a odjezdu závoďáků od trailů.

Jirka, 12.8.2020

Novinky
Sportovní dovolená je už za námi, a tak se o víkendech, když nebude žádný závod zase můžeme plně věnovat přípravám na letošního Oceláka, který je navíc ještě zařazen do seriálu Dycky bajk. Píši to takhle "vokatě", protože právě Ocelák bude posledním závodem seriálu, tudíž i celkové vyhlášení proběhne zde v Hradešíně.
A právě fotodokumentace tohoto závodu i závěru seriálu bude v rukách Jardy Kociána, věhlasného to fotografa.

Jirka, 28.7.2020

Trasa
Zítra tj. ve čtvrtek 2.7.2020 si pojedeme projet trasu Oceláka a už i s kombinací obou trailů ze Šemberských stezek.
Jirka, 1.7.2020

Šemberské stezky
Fungl nové singletraily vyrostly letos pár metrů od trasy Oceláka. V nabídce mají velké množství klopených zatáček a terénních vln, které zvládnou i méně zkušení bikeři. To teď samozřejmě nabádá spojit se s organizátory stezek a domluvit případné spojení naší trasy s projetím z některého singltrailu. Takže příjemné zpestření je tady. Budeme vás informovat.
Jirka, 22.5.2020

Registrace otevřena
Už je to tady. Od zítřka je spuštěna registrace na Oceláka 2020.
Jirka, 20.5.2020

Trasa 2020
Letošní trasa Oceláka předpokládme,že bude stejná jako ta loňská. A co je důležité, dá se celá projet. Na lesních cestách je minimum klaců, takže bacha jen na dráty a patky na vašich kolech.
Jirka, 28.4.2020

Přihlašování 
Pozastaveno, čekáme na instrukce
Jirka, 19.4.2020

Adresa nově vzniklého seriálu Dycky bajk
www.dyckybajk2020.cz
Jirka, 7.1.2020

Termínovka MTB serálu Dyckybajk 2020:
1.5. Cukroušův mazec - virtuálně
6.6. Jičínská 50
14.6. MTB Úvaly
21.6. MTB TANKODROM – Oldřichov u Písku
30.8. Kamenický MTB maraton Van Gillern Cup
19.9. Be.Maniax MTB maraton Nová Paka
28.9. Ocelák


Rok 2020 bude pestřejší z tohoto pohledu ......
Váš oblíbený
Ocelák je součástí nově vzniklého seriálu Dycky bajk
Zde Vás budeme informovat nejen o celém seriálu kde je nahlášených sedm závodů, ale i o vlastním Ocelákovi
Jirka; 14.12.2019

 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one